Pokaż wyniki od 1 do 15 z 48

Wątek: Wymiana odbłyśników mijania

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Cytat Zamieszczone przez Lamer Zobacz posta
    Mini h1 czyli na gniazdo zarowki halogenowej. Powinni napisac w opisie bi-halogen ale nazwa bi-xenon bardziej komercyjna
    Montowałeś u siebie te soczewki czy polecasz ze względu na pozytywne opinie w sieci ?

  2. #2
    Awatar Lamer
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Chełm
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    227
    Cytat Zamieszczone przez Domenik Zobacz posta
    Montowałeś u siebie te soczewki czy polecasz ze względu na pozytywne opinie w sieci ?
    aktualnie mam u siebie zamontowane mini d2s 3.0.
    opinii nie czytałem, udzieliłem się w tym poście ponieważ też miałem regenerować swoje (wypalony dół jednego odbłyśnika). Pytałem się ile to kosztuje i stwierdziłem że bardziej opłacalne jest zamontowanie nieoryginalnych. Miałem przyjemność też jechania na sprawnych oryginalnych xenonach i jest znaczna różnica. Przesłona w oryginalnych bardziej rozprasza światło i byłem zmuszony ustawić światła by świeciły niżej bo zwyczajnie oślepiałem nadjeżdżających z przeciwka. W tych soczewkach linia światła jest jak od żyletki odcięta co pozwala na podniesienie świateł i zwiększenie zasięgu widzenia.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Sodi Zobacz posta
    Montaż tych soszewek w reflektorze od TT mk1 bez ksenonu to jakieś wyzwanie czy wszystko pasuje?
    Da się to zamontować bez rzeźby?
    Nie wiem jak z mini h1 6.0, ale ja u siebie w mini d2s 3.0 byłem zmuszony rozkleić lampy i nawiercić odpowiednie otwory (wiertłem 5) w kołnierzu soczewki żeby śruby pasowały do otworów o tyle. Jeśli chodzi o wnętrze - bez jakichkolwiek przeróbek, nacinania itp. te h1 6.0 2.5 cala są jeszcze mniejsze więc powinno być jeszcze łatwiej
    Jak działa ta ruchoma przesłona, jak to się podłącza?
    w soczewce jest zamontowana cewka, która po podaniu napięcia unosi mechanicznie przesłonę i soczewka świeci pełnym zasięgiem, a podłączasz jeden kabel bezpośrednio pod + żarówki od długich (lub kabla), a drugi do masy.

    Może to Cię zainteresuje i coś pomoże:
    http://www.ttforum.co.uk/forum/viewt...p?f=2&t=278835
    Ostatnio edytowane przez Lamer ; 25-09-2016 o 16:47

  3. #3
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Cytat Zamieszczone przez Lamer Zobacz posta
    Przesłona w oryginalnych bardziej rozprasza światło i byłem zmuszony ustawić światła by świeciły niżej bo zwyczajnie oślepiałem nadjeżdżających z przeciwka. W tych soczewkach linia światła jest jak od żyletki odcięta co pozwala na podniesienie świateł i zwiększenie zasięgu widzenia.
    Za linię odcięcia nie odpowiada tylko przysłona ale również soczewka. Soczewki, które zastosowałeś zapewne są zupełnie gładkie, natomiast oryginalne soczewki w TT na środku są jakby "chropowate".
    Dodatkowo oryginalną przesłonę można przestawiać i uzyskać taką _/_/ lub taką _ _ linię odcięcia.

    Czy zamontowany przez Ciebie zestaw posiada jakąkolwiek homologację ? Nie pytam po to żeby się czepiać, ale w razie jakiegoś dzwona i zarzucenia Tobie oślepienia innego uczestnika ruchu ... może być różnie.

Podobne wątki

  1. MK1 [8n] odbłyśniki świateł mijania
    Przez maverick6100 w dziale Sprzedam - części
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-04-2017, 19:41
  2. Światła mijania
    Przez mate1993 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-01-2017, 09:06
  3. brak świateł mijania
    Przez ojaciekrece w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-04-2015, 18:40
  4. [Pytanie] Gasnące światło mijania - wymiana żarnika.
    Przez Witku w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-01-2015, 17:58
  5. 8J Światła mijania - kodowanie ?
    Przez GrAsiK w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-08-2013, 21:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •