Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 78

Wątek: Wentylatory nie działają

  1. #46
    Awatar Dave
    Dołączył
    Jul 2019
    Płeć
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    40
    TomaszM, Wysłałem Ci wiadomość.


    Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

  2. #47

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    35
    U mnie wygląda na to że jeden jednak wiatrak był niesprawny. Jak widać podłączenie wiatraków do akumulatora nie zawsze diagnozuje problem. Mój wiatrak dopiero jak się nagrzeje zaczynał świrować - raz działał, raz nie. Na zimno było ok. Nowy działa idealnie na rozgrzanym, załącza się kiedy trzeba i się nie zatrzymuje bez przyczyny.

  3. #48
    Awatar Dave
    Dołączył
    Jul 2019
    Płeć
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    40
    Ja jutro wymieniam moduł/sterownik od wentylatorów. Dobiłem targu z Tomaszem. Mam nadzieję, że to zakończy problem grzania się samochodu tym bardziej, że wszystko już chyba wymieniłem

    Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

  4. #49

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    35
    Cytat Zamieszczone przez Dave Zobacz posta
    Ja jutro wymieniam moduł/sterownik od wentylatorów. Dobiłem targu z Tomaszem. Mam nadzieję, że to zakończy problem grzania się samochodu tym bardziej, że wszystko już chyba wymieniłem
    Wymiana sterownika to chyba akurat najłatwiejsza z tego wszystkiego. Wczoraj demontowałem żeby zobaczyć jak wygląda. Powodzenia, daj znać czy problem zniknął.

  5. #50
    Awatar Dave
    Dołączył
    Jul 2019
    Płeć
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    40
    Zgadza się pod warunkiem że śruby nie są zardzewiałe i nie ukrecają się. Na szczęście ostatnio udało się ruszyć te śruby, więc dziś z odkręceniem nie będzie już problemu. Mam nadzieję, że wymiana pomoże.

    Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

  6. #51
    Awatar Wachu
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    199
    Hej I jak? Wymiana sterownika dała jakieś efekty?

  7. #52
    Awatar Dave
    Dołączył
    Jul 2019
    Płeć
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    40
    Cytat Zamieszczone przez Wachu Zobacz posta
    Hej I jak? Wymiana sterownika dała jakieś efekty?
    Kurier nie dotarł. Dopiero jutro będę mógł podzielić się z Wami tą nowiną


    Panie i Panowie. Sterowniki nie są zamienne. Na pierwszy rzut oka są takie same ale minimalnie różnią sie kostkami a zatem jeśli ktoś miał z literą K to takiego musi koniecznie szukać.
    Ja zaryzykowałem i okazało się, że u mnie musi być z literą H.

    Nawiasem mówiąc jeśli ktoś będzie szukał to mam taki do sprzedania - 1J0919506K.

    Jezeli zdążę to pojadę dziś po inny sterownik i dam znać czy temat z temperaturą został rozwiązany.


    Jestem po wymianie sterownika.
    Nadal kibel wentylatory startują dopiero przy 103-105 stopniach.

    Ktoś obeznany powie co dalej?

    Dotychczas wymienione:
    -Czujnik temperatury cieczy
    -Termostat
    -Termowłącznik
    -Sterownik wentylatorów
    -Wentylatory


    Uszczelkę pod głowicą wykluczam bo nie ma ubytku płynu, nie ma masła na korku oleju, silnik wcale nie kopci, pracuje równo i trzyma moc.

    Możliwe, że wiatraki działają poprawnie a temperatura pokazywana przez panel klimy i na zegarach jest zawyżana? Czujnik oryginalny z ASO ale wszystko ma prawo się zepsuć.


    Miałbym gorącą prośbę do kogos, kto ma wszystko sprawne aby sprawdził na kompletnie zimnym silniku (najlepiej z rana po całej nocy) jaką temperaturę pokazuje kanał 49 na panelu klimy.

    Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez elmacho ; 07-08-2019 o 21:32

  8. #53

    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    torun
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    17
    30 stopni, to ze wymieniles czujnik nic nie wnosi, jakosc czujnikow jest.do.... uja , potrafia rozjechac sie temperatury [wskazania] wymienilam 3 czujniki zanim usrednilem wartosci , na jednym czujniku zalaczal sie wentylator wg climatronika przy 98 stopniach ,na innym przy 104 st , oczywiscie mowimy o pierwszym biegu wentylatorow, nowy oryginalny czujnik polecial do kosza bo byl z kosmosu ,zanizal wartosci na climatroniku ok 20 st ,wg obecnego , a na zegarach bylo ok tj 90 st

  9. #54
    Awatar Wachu
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    199
    Cytat Zamieszczone przez Dave Zobacz posta
    Możliwe, że wiatraki działają poprawnie a temperatura pokazywana przez panel klimy i na zegarach jest zawyżana? Czujnik oryginalny z ASO ale wszystko ma prawo się zepsuć.
    Ja co prawda nie wymieniłem jeszcze sterownika i wentylatorów, ale mam ten sam problem co Ty.. dlatego wykluczyłbym błędne wskazania.

    Cytat Zamieszczone przez Dave Zobacz posta
    Miałbym gorącą prośbę do kogos, kto ma wszystko sprawne aby sprawdził na kompletnie zimnym silniku (najlepiej z rana po całej nocy) jaką temperaturę pokazuje kanał 49 na panelu klimy.
    Według informacji znalezionych na forach, ten kanał nie pokaże Ci nic poniżej 30 stopni, dlatego tym bym się nie sugerował.

    Ja od dziś zacząłem czytać o tym problemie, ale ile ludzi i for, tyle opinii.. Można do głowy dostać.

    Kiedy miałeś wymienianą pompę wody? U mnie jest praktycznie nowa.

  10. #55

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    111
    dzisiaj miałem przygodę z wiatrakami. W pewnym momencie straciłem klime, temp na zegarach 90 stanalem na swiatłach moment skoczyło do 100 stanałem na stacji szybka diagnoza nie działają wiatraki. tyle że umnie winna ta krzyneczka z bezpiecznikami na akumulatorze i zaśniedziałe styki. Po poruszeniu bezpiecznika wszystko zaczeło działać.

  11. #56
    Awatar Dave
    Dołączył
    Jul 2019
    Płeć
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    40
    Dziś rano sprawdziłem i u mnie na 49 kanale jest 30 stopni. Czyli czujnik dobrze wskazuje?

    Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

  12. #57
    Awatar Wachu
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    199
    Tak, on nie pokaże nic poniżej 30 stopni. U mnie jest identycznie.

    https://www.klubtt.pl/showthread.php...wysoka!!/page3

    Tutaj kolega miał ten sam problem i okazało się, że chłodnica była niedrożna. Poczytałem trochę i na zagranicznych forach też dużo osób pisze, że z racji wieku prawdopodobne jest, że chłodnica jest niedrożna.

    Piszą jeszcze aby się upewnić czy bezpieczniki 5 i 16 są sprawne i mają dobry styk, bo to przez nie idzie zasilanie do sterownika wentylatorów.


    + https://www.youtube.com/watch?v=afDuR64OesY
    Ostatnio edytowane przez Wachu ; 08-08-2019 o 15:40

  13. #58
    Awatar Dave
    Dołączył
    Jul 2019
    Płeć
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    40
    U mnie zasilanie idzie na 100% bo rozebrałem stary sterownik i gdy dociskalem blaszki do styku to oba biegi działały.

    Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

  14. #59
    Awatar Wachu
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    199
    Patrzyłeś tutaj?

    https://www.klubtt.pl/showthread.php...ora-chłodnicy

    A szczególnie na posty nr: 38,41,42, 93, 106, 142

    Masz możliwość wpięcia się VAGiem i porównania wskazań z ecu z tymi z liczników? Ja jutro właśnie spróbuję.

    Ja się za temat zabiorę trochę od dupy strony i posprawdzam przejścia wiązki + czystość styków. Jestem uczulony po problemach z wtyczkami świateł..

    "Prawidlowo przy jezdzie autostrada powinno pokazywac miedzy 89-92*C w miescie maksymalnie moze dojsc do 98*C i wiatraki powinny zbijac do ok 93-96*C"

    Tak napisał Arttur i jemu można zaufać co do wiedzy o TT.
    Ostatnio edytowane przez Wachu ; 08-08-2019 o 21:26

  15. #60
    Awatar Dave
    Dołączył
    Jul 2019
    Płeć
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    40
    Witam wszystkich pomocnych kolegów.
    Wczoraj nie działało dosłownie nic, dziś trochę pojeździłem i zaczęło działać. Fakt pierwszy bieg załączył się dopiero przy 106-107 stopniach ale jednak jest jakiś progres.

    Czytałem trochę na różnych forach żeby podłączyć samochód pod kompa i zweryfikować faktyczną temperaturę bo czujnik temperatury może szwankować ale jedno mnie mocno zastanawia.

    Skoro VCDs podłączony do gniazda OBD łączy się z ECU to na chlopski rozum VCDs powinien pokazać takie same wartości co kanał 49 na panelu klimy bo temperaturę do ECU, na wskazówki i na panel klimy podaje jeden i ten sam czujnik temperatury cieczy (ten przy głowicy).
    Czy dobrze myślę czy jestem w błędzie?

    Oprócz tego zaobserwowałem dziwne działanie wskazówki od temperatury.
    Po przekręceniu na zapłon nie odpalając silnika podnosi się do jakiejś wartości i zatrzymuje. Po chwili delikatnie podnosi się co raz wyżej jak na filmie. To chyba nie jest normalne? Dodam, że silniczki w zegarach wymienilem miesiąc temu...

    https://youtu.be/yknb70wkII8

    Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •