Mam parę pytań przed zakupem, będę wdzięczny gdyby ktoś potrafil pomóć.

Wiem już, że tu większość uważa ze jak TT to quattro i tylko quattro, ale że trudno kupić 2.0 TFSI w Q (widziałem przez 2 miesiące 1 oferte), to mam pytanie do użytkowników napędu na 1 oś: czy w 2.0 przy fabrycznych osiągach, jako całoroczne auto na trase, TT sprawia jakieś problemy z trakcja, zwlaszcza chodzi o jazde zima? Możliwe ze z czasem zrobie chip na 250km, ale po kilku jazdach w fabrycznej wersji, nie czułem, żeby brakowało jej mocy, ale to może tylko na początku tak się wydaje Jak to się ma przy większej mocy, ESP i reszta systemó daje rade, czy szybka jazda takim autem zimą to już jest ryzyko?

Drugie pytanie: jak z zywotnością zadbanego silnika 2.0? Czy powyzej 200k lepiej już myslec o sprzedazy, czy te silniki mogą wiecej polatac?

Trzecie pytanie: zależy mi na automacie DSG/Multitronicu - czy przy przebiegu do 100k (bo takiego glownie szukam) jest to ryzykowny zakup, czy jesli znamy historie serwisu to mozna spokojnie kupowac taka skrzynie? Czy w ogole jest to auto przy ktorym duzo wiecej frajdy daje manual? Robie ok 40-50k km rocznie i nie ukrywam, ze automat to jednak jest duzy komfort, zwlaszcza przy duzym ruchu w wiekszych miastach.

Z gory dzieki za pomoc.