Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 105 z 114

Wątek: weze w 180 bph fwd

  1. #91

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    ZUCZEK, co do efektów po to Sam wiesz najlepiej co się dzieje a dla ty co nie wiedzą napiszę że sie trochę pozmieniało na + oczywiście po przekroczeniu 2500 obrotow auTTo ciągnie jak szalona aż do odcięcia to zapewne zaleta TIP napewno przybyło momentu w użytkowej "strefie" obrotów no i ten dzwięk jak turbina zaczyna pompować na maxa cały układ po ok 2-3 sekund jak już wszystko jest na pełnym "ciśnieniu" kop jest niesamowity zwlaszcza połączenie braku kata i filtr stożkowy robi wrażenie jak by ze 20 kucy przybyło (wiem że tyle w realu nie przybyło) ale wrażenie jest naprawde

    Tak samo przy duzych prędkościach na każdym biegu powyżej 100km/h wali i dudni jak trzeba = reasumując bardzo udany zakup

    ZUCZEK, a co do tej rurki o której pisałeś to zgadza się brak jej w komplecie ale myślę że coś poradzimy i jakoś do się coś zamówić w przyszłości

    a to kolanko jeśli myślimy o ty zakżywionym o 90 stopni to tez miałem dylemat i nie mogłem zanleźć gdzie ona przychodzi ale jak odepniesz ten żaroodporyn srebrny "kaftan" koło wejścia/ciśnienia do D.V. to własnie ta rurka jes ukryta w tym miejscu tylko pamiętaj jak to ściągnełeś bo ja zapomniełaem i potem walczynem z ty "badziewiem" z 15 min :P
    NO RISK,
    NO FUN.

  2. #92

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572
    max1236454, \jeszcze ważne pytanko ;-D Czy podczas wymiany i ogólnuch oglaedzin instalacji znalazłeś jakieś nieszczelnosci (zaciśki, gumy itd) ?
    2009 Lotka R32 tył,Dystanse,Większe hamulce tył,Ciemne szyby jak drug? połówkę przekonam,Dolot BMR

  3. #93

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    Maxvibe, Nie, u mnie wszystko ok. tak że ci takowe "przecieki" mają to mocno się zdziwią na +
    NO RISK,
    NO FUN.

  4. #94
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    podbije temat,
    w tym sezonie chcialbym "posprzatac" pod maska naszej TT (jak tylko przekonam V, ze jest to absolutnie konieczne i niezbedne... ),
    poki co moje pytania do tego tematu:

    1/jakich producentow brac w ogole pod uwage?
    wiadomo ze:
    Forge Motorsport
    SamcoSport ROW - The World Leader in Performance Silicone Hose
    natknales sie w necie jeszcze na:
    SFS Performance - Silicone Hoses
    SiliconHoses.com | Silicone Hoses | Silicone Race Parts | Brake Hoses
    Silicone Hoses connection, Aluminium pipes, Performance Silicone Hose kits, Vacuum Silicone tubing, Hose Clamps, Flexible silicone ducting
    nie wiem czy to rowniez cos renomowanego i ciekawi mnie co koledzy na to?
    zastanawiam sie tez, czy mamy tez jakies rodzime firmy produkujace dobre dedykowane silikony ?

    2/ co potrzebuje do naszej TT (180km/quattro/AJQ) ?
    z tego co zrozumialem na pewno takie elementy:
    a) 5 Piece Silicone Hose kit Forge Motorsport | Alloy Fabrication lub odpowiednik innej firmy
    b) Silicone VAG 1.8T Intake Hose Forge Motorsport | Alloy Fabrication lub odpowiednik innej firmy
    c) Hose clamp set Forge Motorsport | Alloy Fabrication lub odpowiednik innej firmy
    d) co z wezykami podcisnienia ? nigdzie nie moge nic dedykowanego wyszukac jak sie za to zabrac?

    co jeszcze jest "potrzebne" pod maska ?
    w katalogach do 180ki widze jeszcze:
    e) Breather hoses Forge Motorsport | Alloy Fabrication , niezbedne/potrzebne/przydatne/ to ?
    f) Turbo HoseParts, Accessories, Styling and Performance Tuning for your Audi TT Coupe or TT Roadster , niezbedne/potrzebne/przydatne/ to ?
    g) Diverter Valve Relocation Kit Parts, Accessories, Styling and Performance Tuning for your Audi TT Coupe or TT Roadster , niezbedne/potrzebne/przydatne/ to ?
    jest jeszcze kilka innych rodzajow wezy(kow) ale dedykowane tylko do 225

    moj dylemat - co z tego (a-g) mi sie NAPRAWDE przyda ? pomijamy aspekt estetyczny...
    pod maska mam serie, absolutnie bez jakichkolwiek modyfikacji,
    przyrostow mocy, czy to mechanicznych, czy elektronicznych, poki co nie planuje
    jedyne co chodzi mi po glowie w najblizszym czasie, to wywalenie pod maska wszystkiego co wg sztuki i kolegow z forum okreslane jest jako zbedne i problemotworcze, byc moze za jednym rzutem z ubieraniem auta w silikony
    takze chcialbym, aby zakup silikonow byl wykonany bazujac na powyzszej sytuacji - seria z ew. oczyszczeniem z seryjnych zbednych gratow

    z gory dzieki za rady (w kwestii wezy rzecz jasna o wywalanie zbednych elementow popytam niedlugo w innym temacie, aby nie robic balaganu )
    Ostatnio edytowane przez M and V ; 22-05-2011 o 19:16

    "Love Them BOTH" - M.

  5. #95
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Akurat w audi nie ma problemu z wężami systemu chłodzenia więc te można sobie odpuścić chyba że chodzi o aspekt wizualny .
    Można natomiast wymienić wszystkie węże od systemu doładowania choć przy seryjnym aucie nie jest to wymagane poza TIP-em trzeba jednak ( i to jest wskazane ) wymienić wszystkie wężyki wężyki podciśnieniowe /ciśnieniowe oraz problematyczne elementy ukladu PCV
    Teraz muszę wyjść ale później mogę zrobić listę co potrzebujesz . Tymczasem możesz poszukać sam uwzględniając te informacje








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #96
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    trzeba jednak ( i to jest wskazane ) wymienić wszystkie wężyki wężyki podciśnieniowe /ciśnieniowe oraz problematyczne elementy ukladu PCV
    /ciach!/ później mogę zrobić listę co potrzebujesz.
    bede dozgonnie wdzieczny

    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Tymczasem możesz poszukać sam uwzględniając te informacje
    szukam od jakiegos czasu, ale nie ukrywam, ze przy szukaniu jestem milosnikiem slow "set" i "kit", gdyz niestety kiepsko u mnie z wiedza z tego zakresu
    i nawet opanowana umiejetnosc akcentowanego w szkolach umiejetnosc "czytania ze zrozumieniem" zdaje sie chwilami niewystarczajaca...
    z mniej lub bardziej istotnych ciekawostek zwrocilem tylko uwage, ze Forge moje 180 KM AJQ radzi chwilami "ubierac" w silikon tak jak 150KM, o czym np. Samco juz nic nie wspomina

    "Love Them BOTH" - M.

  7. #97
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    W zasadzie jak na spokojnie przepatrzyłem Twoje linki to większość potrzebnych węży sam znalazłeś
    Potrzebne ci będzie
    Węże do systemu PCV - Forge Motorsport | Alloy Fabrication
    TIP - Forge Motorsport | Alloy Fabrication
    Weże do układu doładowania - http://www.forgemotorsport.co.uk/con...roduct=FMKT005

    Oraz wężyki podciśnieniowe

    Forge Motorsport | Alloy Fabrication

    Jeśli chodzi o przeniesienie DV na zimną stronę to są pewne korzyści mnie mniej jednak nie jestem pewien czy odczujesz różnicę w seryjnym aucie .
    Parts, Accessories, Styling and Performance Tuning for your Audi TT Coupe or TT Roadster
    Niewątpliwie DV ''będzie miał lżej '' recyrkulując zimne powietrze .

    Jeśli chodzi o wybór firmy to Forge i Samco robią najsolidniejsze węże , masz nawet przykładowe porównanie w linku z TIP-em .








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #98
    Awatar Cubanito
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    640
    Dzisiaj zamówiłem TIP Forge i czekam z niecierpliwością na przesyłkę, mam przy okazji pytanie czy dźwięk silnika aż tak mocno się zmienia? Bo przyznam, że bardzo by mnie to ucieszyło I czy splitter może też głośniej chodzić?
    Ostatnio edytowane przez Cubanito ; 27-08-2011 o 15:03

  9. #99
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Zmiana TIP- a nie wpłynie w żaden sposób na dźwięk , przykro mi Z drugiej strony dlaczego miał by się zmieniać dźwięk ?
    Przepływ jest tą samą drogą tylko przez znacznie lepszą '' rurę ''








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #100
    Awatar Cubanito
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    640
    No właśnie a to oznacza więcej powietrza które dociera, tak samo ze stożkiem, który spowodował że dźwięk silnika jest inny. A skoro nie zmienia dźwięku to o czym koledzy piszą wyżej?

    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    MAX jakie odczucia po zmianie rur bo u mnie
    Auto jeszcze lepiej wkręca sie na obroty ma bardziej rasowy gang przy przyspieszaniu i mam wrażenie że kilka nowych niutków pojawiło się pod nogą. Wizualnie jest ładniej pózniej wrzuce fotkę. Nie tylko INTAKE jest wieksza w przekroju ale też ta która idzie do przepustnicy
    Cytat Zamieszczone przez max1236454 Zobacz posta
    ZUCZEK, co do efektów po to Sam wiesz najlepiej co się dzieje a dla ty co nie wiedzą napiszę że sie trochę pozmieniało na + oczywiście po przekroczeniu 2500 obrotow auTTo ciągnie jak szalona aż do odcięcia to zapewne zaleta TIP napewno przybyło momentu w użytkowej "strefie" obrotów no i ten dzwięk jak turbina zaczyna pompować na maxa cały układ po ok 2-3 sekund jak już wszystko jest na pełnym "ciśnieniu" kop jest niesamowity zwlaszcza połączenie braku kata i filtr stożkowy robi wrażenie jak by ze 20 kucy przybyło (wiem że tyle w realu nie przybyło) ale wrażenie jest naprawde
    Ostatnio edytowane przez Cubanito ; 27-08-2011 o 15:26

  11. #101
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    To trzeba kolegów zapytać co mieli na myśli
    Stożek zmienia dźwięk bo wtedy filtr nie jest już zabudowany i nic nie tłumi dźwięku zasysanego powietrza .

    Może koledzy mieli już wtedy nie seryjne filtry i wtedy bardziej słychać nawet minimalne zmiany w przepływie bo na pewno będzie mniej restrykcyjny ......







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #102
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    niech mnie ktos poprawi jesli sie myle, chodzi mi o ten zestaw:
    Audi TT Stuff: Forge-Silicone Turbo Hoses-5 Piece Kit-TT 180 ATC-Black
    skoro bedzie u mnie fmic i przeniesienie dv to z tych 5 elementow z kompletu, ale 4 beda zbedne?
    Intercooler to Manifold Hose - zbedne przez fmic
    Pancake to Intercooler Hose - zbedne przez fmic
    Turbo Outlet Hose - potrzebne
    DV to Hard Charge Pipe Hose - zbedne przez przeniesienie dv
    DV Vacuum Hose - zbedne przez przeniesienie dv
    mam racje ?

    i teraz 2 pytanie do ZUCZKA, bo kiedys pisal ze wlasnie ten element, ktory mi sie przyda z tego zestawu mu nie pasowal, wiesz czy miales kit FMKT006-BK czy FMKT005-BK ?
    bo nie wiem teraz czy nie pasowalo Tobie to kolano, bo miales zly kit, czy po prostu ono nie pasuje ?

    "Love Them BOTH" - M.

  13. #103
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    U mnie wszystko pasowało jak trzeba,pamięcią nie sięgnę czy był to 05, czy 06 tak dawno to było, zamawiaj kit pod nr silnika, na pewno dobiorą odpowiedni, faktycznie jest różnica wyprofilowania tego kolanka, jeżeli bedzie Fmic to odpadnie jedynie ten mały łącznik.
    Teraz doczytałem nie wiem w jaki sposób będzie montowany fmic i czym chcesz to wszystko połączyć, domniemam że będzie przeróbka totalna, więc jedynie kolanko bedzie ci pasowało
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 14-08-2012 o 16:25
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #104
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    tak mi sie wydaje wlasnie,
    tzn. chce zrobic przeniesienie dv za przepustnice od razu w ukladzie pod fmic, tak jak ma pawel i sie zastanawiam nad tymi 2 wezami:
    DV to Hard Charge Pipe Hose
    DV Vacuum Hose
    (trzeci i czwarty od lewej):

    jak bede przenosil dv z seryjnego miejsca na zimna strone to te 2 weze wypadaja z pod maski ? czy ktorys z nich zostaje na miejscu ?

    ps. ile potrzebuje elsstycznego weza do przeniesienia dv i jaka ma on miec srednice ?

    "Love Them BOTH" - M.

  15. #105
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Ten cienki przewód idzie do N75 i on w zasadzie może być, kolanko też, reszta odpada, w zależności jak ma wyglądać ta instalacja ice dv. trzeba zaplanować i wymierzyć, ale myślę że 2m pójdzie.
    D.V idzie przed przepustnicę, tylko po której stronie? czy zmieniasz kolektor i przenosisz przepustnicę na drugą stronę?, bo to jest istotne.
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 14-08-2012 o 17:28
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. KUPIĘ Węże olejowo/wodne do APX - 8N0 121 088
    Przez przemeks w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-04-2024, 00:23
  2. Węże do oct
    Przez Lewan w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-07-2017, 09:51
  3. Kupię węże wody
    Przez Mozgi w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-05-2017, 08:43
  4. węże układu chłodzenia
    Przez piotrek_1221 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-12-2016, 01:17
  5. węże układu chłodzenia
    Przez ameri w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-12-2016, 15:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •