Cytat Zamieszczone przez MichalTT Zobacz posta
Jaqob, ja bym Ci zaproponował lepiej doinwestować samochód i jeździć na większym powerze na co dzień. Niż strzelać z nitro W Trójmieście 4.5kg kosztujne 350zł a wierz mi nawet przy małej dyszy, Nitro zużywa się bardzo szybko. A jak już raz strzelisz, będziesz strzelać cały czas.
Niemniej jednak jest to jakaś alternatywa, dobrze zestrojone po biegach powinno śmigać.

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -




Dokładnie kocyk, wskaźnik ciśnienia nitro itp mało nie kosztuje. A dobry zestaw po biegach + adaptacja 10.000zł w Sportmile.
Nie wiem czy za tą cenę nie lepiej kupić turbo, wydech, ic, ciut dopłacisz ale masz na co dzień powera.


Niemniej jednak Jaqob wszystko zależy od indywidualnych potrzeb
Michał, plan jest taki, że będę wstawiał BT do mocy około 430PS bo tyle seryjne 2.0TFSI wytrzymuje bez problemu bez zakuwania silnika. Z tego co Paweł mówił CS do takiej mocy nie tyka silnika (nie zakuwa). Jednakże tak sobie pomyślałem, że jak się bawić to bawić i tak kasę wydam sporą na podniesienie mocy to może od razu bym zakuł górę i w przyszłości dorzucił sobie nitro dla zabawy stąd moje pytania. Niemniej sądziłem, że dobra instalacja wyniesie max 5 tys zł no i jest to dużo bezpieczniejsze dlatego sobie odpuszczę.

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Cytat Zamieszczone przez STELMI Zobacz posta
dla efektu wow można założyć samą butlę bez podłączania do silnika, napełnić ją CO2, żeby wyszło taniej i założyć dysze Purge
Stelmi, proszę Cię ....