Strona 8 z 11 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 106 do 120 z 156

Wątek: TTS Magnetic Ride awaria wymiana

  1. #106
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Na trzepakach
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #107
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    U mnie działa.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  3. #108
    Awatar KOWBOJ
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    368
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny
    Posty
    153
    U mnie również. Jutro jade wytelepac tete i zobaczymy co ten nanengast jest warty. Jesli chodzi o odczucia z jazdy po 2 tys. Km wydaje sie ok. Decha dziala.

  4. #109
    Awatar madry
    Dołączył
    Jan 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    351
    Rocznik
    2009
    Kolor
    quattro
    Posty
    312
    TT wytrzepane zgodnie z procedurą na mrugającej kontrolce, tył poza skalą (100%) przód prawy 100%, lewy 88%, czyli wynik dwa razy lepszy niż poza procedurą!
    Gość podsumował, że cieszyć się jazdą bo tak wychodzą po wymianie amorki w M'kach

    Ostatnio edytowane przez madry ; 04-06-2016 o 09:36

  5. #110

    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2006
    Kolor
    Czarny
    Posty
    75
    no i o to chodziło

  6. #111
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Człowiek całe życie nie foksxtalvon

    Wysłane z mojego ASUS_Z00ED przy użyciu Tapatalka
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #112
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Człowiek całe życie niedoksztalcony zwróćcie uwagę jak sztywne robi się auto w tym trybie.

    Wysłane z mojego ASUS_Z00ED przy użyciu Tapatalka


    Wysłane z mojego ASUS_Z00ED przy użyciu Tapatalka
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #113
    Awatar madry
    Dołączył
    Jan 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    351
    Rocznik
    2009
    Kolor
    quattro
    Posty
    312
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Wysłane z mojego ASUS_Z00ED przy użyciu Tapatalka
    Dokładnie tak, auto podczas testu zrobiło się beton. Badanie robiłem w M-Cars, dealera BMW, gość tylko spojrzał i powiedział, że takie wykresy mają właśnie M'ki.

  9. #114

    Dołączył
    Jan 2016
    Płeć
    Skąd
    Jelenia
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2012
    Kolor
    biały
    Posty
    27

    Amortyzatory Marnetic Ride

    Witam serdecznie wszystkich. Zwracam się z prośbą o podpowiedź/pomoc. Posiadam od niedawna audi tts 2012r. W dniu dzisiejszym byłem na trzepakach i maszyna pokazała że przyczepność przednich amortyzatorów to L=1% i P=3%, zaś tylnych to po 25%. Więc przednie amortyzatory muszę wymienić ale co myśleć o tyle ... diagnosta (ASO) mówi że przy tego typu samochodzie taka sprawność tyłu jest ok, według mnie nie, co o tym myślicie. I teraz moje wątpliwości są następujące : kontaktowałem się z poprzednim właścicielem który przesłał mi fakturę na wymianę owych amorów w ASO w lipcu 2015r., zadzwoniłem do ASO potwierdzili tą informację o wymianie, więc mówię w takim razie chciał bym umówić się na ich wymianę w ramach gwarancji (myślałem że jest dwa lata), ku mojemu zdziwieniu Pan z aso poinformował mnie że owe amorki mają 6 miesięcy gwarancji lub 10tys kilometrów .... ŻAL. I teraz myślę sobie tak, wydam około 5tys zł na dwa amorki z przodu, pocieszę się tylko ile jeżeli te nie wytrzymały roku .... W poprzednim aucie miałem gwint bilsteina b14 i byłem mega zadowolony, poczytałem kilka wątków na forum o tym magnetic ride i generalnie opcja taka aby wywalić mr i wsadzać coś innego jest hejtowana ... Generalnie nie mam jakiegokolwiek porównania jak działa ten MR bo te amory były zepsute od początku kiedy kupiłem to auto. Reasumując zastanawiam się czy nie lepszą opcją było by zainwestować w coś solidnego czyli bilstein b14 który jak wysiądzie bo wszystko się psuje to firma zerkopol go naprawi za 280zł na oryginalnych częściach bo jest w 100% rozbieralny czy kupić dwa przednie amory za cenę zestawu bilstein i modlić się aby nie wysiadło... Podpowiedzcie coś. Pozdrawiam

  10. #115
    Awatar madry
    Dołączył
    Jan 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    351
    Rocznik
    2009
    Kolor
    quattro
    Posty
    312
    Amorki były sprawdzane z uruchomioną procedurą testową tj. mrugająca kontrolka od MR?

    http://www.klubtt.pl/showthread.php?...-wymiana/page7 - str. 7 i 8, zobacz jaka u mnie była różnica pomiędzy testem bez/z procedurą, przy czym nawet bez jej uruchomienia miałem 36% - 48% sprawności więc rzeczywiście coś chyba jest nie tak...

  11. #116

    Dołączył
    Jan 2016
    Płeć
    Skąd
    Jelenia
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2012
    Kolor
    biały
    Posty
    27
    Nie wiem, sprawdzało ASO więc chyba dobrze sprawdzili. Generalnie amortyzatory strasznie hałasują na pewno są do wymiany

  12. #117
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Dziwne ze nie wytrzymaly roku... moze warto skorzystac z opinii innego ASO??

  13. #118
    Awatar P5_KAROL
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Kalisz - Konin - Łódź
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    LZ9Y
    Posty
    614
    Nie wiem kolego czy przeczytałeś cały wątek od madry, ponieważ możesz dać jeszcze amorki do regeneracji tym bardziej, że są podobno nowe. Kolega KOWBOJ przetarł tę ścieżkę i jest podobno bardzo zadowolony. Namiary na firmę zajmującą się tym http://www.nagengast.pl/regeneracja-amortyzatorow.html 650 zł za jeden amorek plus gwarancja na 12 miesięcy, także to nie 5 tys. a na Twoim miejscu zostawiłbym sobie ten "drogi bajer" (wiem z autopsji, ponieważ również miałem AMR )

    P.S. i niech ktoś poprawi to "Marnetic", ponieważ rozumiem, że amorki są "marne" pod względem wytrzymałości lecz to jednak Audi Magnetic Ride.
    Ostatnio edytowane przez P5_KAROL ; 22-07-2016 o 08:57

  14. #119

    Dołączył
    Jan 2016
    Płeć
    Skąd
    Jelenia
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2012
    Kolor
    biały
    Posty
    27
    Byłem dziś na stacji kontroli pojazdów powtórzyć badanie i wyszło identycznie, facet od regeneracji krzyczy 850zł za sztukę więc przy czterech amorach jest to wydatek 3400zł nowe to wydatek 7700zł, więc sprawa jest prosta, regenerowane mają 12 miesięcy gwarancji, nowe 6 miesięcy, więc ASO przegrywa w tym temacie, nagengas ma dobre opinie w internecie więc spróbuje. Najgorsze jest to że czas oczekiwania na ich regenerację to 12-14 dni. W głowie mi tylko chodzi myśl czy nie lepiej będzie zainwestować w b14... ale jak jest magnetic to niech będzie .... jak zregeneruje zrobię pomiary i wrzucę na forum. Swoją drogą słabo ze strony audi że wsadzają taką lipę do takich aut, a są tego świadomi bo dają 6 miesięcy gwarancji albo 10tys km

  15. #120
    Awatar P5_KAROL
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Kalisz - Konin - Łódź
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    LZ9Y
    Posty
    614
    Cytat Zamieszczone przez marcinjg Zobacz posta
    Byłem dziś na stacji kontroli pojazdów powtórzyć badanie i wyszło identycznie, facet od regeneracji krzyczy 850zł za sztukę więc przy czterech amorach jest to wydatek 3400zł nowe to wydatek 7700zł, więc sprawa jest prosta, regenerowane mają 12 miesięcy gwarancji, nowe 6 miesięcy, więc ASO przegrywa w tym temacie, nagengas ma dobre opinie w internecie więc spróbuje. Najgorsze jest to że czas oczekiwania na ich regenerację to 12-14 dni. W głowie mi tylko chodzi myśl czy nie lepiej będzie zainwestować w b14... ale jak jest magnetic to niech będzie .... jak zregeneruje zrobię pomiary i wrzucę na forum. Swoją drogą słabo ze strony audi że wsadzają taką lipę do takich aut, a są tego świadomi bo dają 6 miesięcy gwarancji albo 10tys km
    Dziwne, że przez te parę miesięcy cena tak poszła w górę...

    Powołaj się na "kolegę", że lutym robił też te amorki u nich i ich poleca, lecz wtedy cena wynosiła 650 zł i targuj się

    P.S. dodaj też, że zrobisz reklamę ich firmie na forum Audi TT i znów targuj się
    Ostatnio edytowane przez P5_KAROL ; 22-07-2016 o 10:30

Podobne wątki

  1. Przycisk Magnetic ride i Sportmodus.
    Przez henry68 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 19-03-2018, 00:04
  2. TTS magnetic ride a przycis "S"
    Przez KpRacing w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-05-2014, 08:02
  3. Audi TT r-32 , Us 'a AIR Ride
    Przez Michałswd w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 22-02-2014, 18:25
  4. Adaptacja magnetic ride.
    Przez MaciejS. w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 22:29
  5. Magnetic Ride
    Przez Jaqob w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 21:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •