Pokaż wyniki od 1 do 15 z 43

Wątek: mam nadzieje że nie z forum .....

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar Zavory
    Dołączył
    Dec 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    31
    Cytat Zamieszczone przez Fala Zobacz posta
    (...) Pod stropem sięgała 800'C, niżej - niższe, nawet "tylko" 100'C.
    Kiedyś, z ciekawości, zmierzyłem pirometrem temperatury samochodów zostawionych w upalny dzień na wiele godzin w pełnym słońcu. Najwyższe wyniki uzyskałem dla czarnych samochodów, na desce rozdzielczej, zaraz za przednią szybą. Większość odczytów przekroczyła 80°C, rekordzista osiągnął 92°C.

    Zakładając, że Polska nie jest najbardziej nasłonecznionym krajem na świecie, można spokojnie przyjąć, że "stówka" nie jest dla nadwozia samochodu niczym rzadko spotykanym. Nie wydaje się też, żeby wysokie temperatury, w krajach położonych bliżej równika, jakoś drastycznie skracały żywotność samochodu

    43235dbe2a4f85f60e9191b03f2ec0e9.jpg

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez Zavory Zobacz posta
    Kiedyś, z ciekawości, zmierzyłem pirometrem temperatury samochodów zostawionych w upalny dzień na wiele godzin w pełnym słońcu. Najwyższe wyniki uzyskałem dla czarnych samochodów, na desce rozdzielczej, zaraz za przednią szybą. Większość odczytów przekroczyła 80°C, rekordzista osiągnął 92°C.

    Zakładając, że Polska nie jest najbardziej nasłonecznionym krajem na świecie, można spokojnie przyjąć, że "stówka" nie jest dla nadwozia samochodu niczym rzadko spotykanym. Nie wydaje się też, żeby wysokie temperatury, w krajach położonych bliżej równika, jakoś drastycznie skracały żywotność samochodu

    43235dbe2a4f85f60e9191b03f2ec0e9.jpg
    Moja czarna na jesieni gdy bylo cieplo na dachu miala 72 a obok srebrna stala i miala 42 kolor jednak sporo robi jesli chodzi o absorbcje promieniowania...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •