Cytat Zamieszczone przez henry68 Zobacz posta
Diagnosta na przeglądzie potrzebuje tylko ta kartkę od policji. Koszt tak jak ktoś pisał wyżej,po pozytywnym przeglądzie możesz od razu jeździć.(chyba ustawowo 7 dni).Po otrzymaniu dowodu musisz jeszcze raz podjechać do diagnosty żeby wpisał nowy przegląd.
dokladnie tak.
Powiem wiecej, nie zgubcie czasami tej kartki(pokwitowania) bo jest pozniej meega kłopot! Ja tak miałem gdyz z rok czasu bez dowodu jezdzilem, pozniej jade do diagnosty a tu lipa - bez kartki nie da rady. W urzedze tez nie moga wydac ani dowodu ani nowej kartki, trzeba nowe blachy wyrabiac i cale zamieszanie. ogolnie kupa jazdy urzad-diagnosta wiec nie polecam.

Dzis jestem madrzejszy i chetnie podpowiem kazdemu:
Zawsze podczas JAKIEJKOLWIEK kontroli - czy to za predkosc, czy rutynowa czy jeszcze inna - zanim podacie milicjantowi dowod rej. , zastanowcie sie(przypomnijcie) czy aby na 100% macie przegląd wazny... Jesli nie to lepiej i wygodniej(dla Was) jest poswiadczyć, ze zapomnieliscie z domu, bo oni nie maja w bazie tego czy są badania i do kiedy - (sprawdzone). Grozi wam 50zl lub pouczenie ale lepsze to niz pozniej jezdzic po urzedach,stac w kolejkach,tracic czas,dzownic i sie denerwowac ... Generalnie mozna w pl jezdzic bez waznych badań cale zycie lub do pierwszej powaznej kolizji bo wtedy i tak wszysko wyjdzie... - Sprawdzone osobiscie

Wilczyca:
Smialo jedz sobie na kolach. To jest polska. W niemczech by to oczywiscie nie przeszlo ale u nas spokojnie.
Jesli bedziesz miala mega pecha i milicja Cie zatrzyma to POD ZADNYM POZOREM nie mowic ze dowod zabrany był , tylko powiedz ze masz ale w domu jest i cholera jasna zapomniałaś! - Tez sprawdzone osobiscie!




Powyższe informacje mają charakter czysto informacyjny i nie są wiażące. W przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości lub problemów nie biore za nie odpowiedzialności. Nie namawiam do takich czynów. Kazdy jest tutaj osobą dorosłą, swiadomą, wie co robi i sam odpowiada sa swoje czyny, ocenia ryzyko powyższych działan i zdaje sobie sprawe z możliwych następstw i konsekwencji . Pamietajcie o tym!