Strona 15 z 20 PierwszyPierwszy ... 51314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 225 z 292

Wątek: ABT TT-Limited II

  1. #211
    Awatar eslaw79
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Boguchwałowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    535
    Fajnie to wyszło. Napewno zeszło ci trochę czasu żeby taki efekt uzyskać ale mnie się to podoba. Musimy omówić tu parę kwestii przy pianie. Ważne że prace idą do przodu .

  2. #212
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez _kris Zobacz posta
    Ja myślałem, że zaczniesz od kolektora

    Mimo to dobry początek.
    Właśnie jak bym zaczynał od kolektora to pewnie bym nie mógł przyjechać TT do Wisły bo jak już bym za kolektor się zabrał to i przepustnicę od razu też trzeba by machnąć a już widzę że kolektor będzie o wiele ciężej doprowadzić do takiego stanu jak obejmy. (jakaś inna struktura, no i potem kalibracja przepustnicy by się chyba przydała a tylko Eslaw ma Vag-a z okolic, ja nawet kabla nie mam)

    Cytat Zamieszczone przez eslaw79 Zobacz posta
    Fajnie to wyszło. Napewno zeszło ci trochę czasu żeby taki efekt uzyskać ale mnie się to podoba. Musimy omówić tu parę kwestii przy pianie. Ważne że prace idą do przodu .
    Nie ma problemu myślę że się po najbliższym weekendzie zgadamy, obejmy to max 30-40 minut i gotowe

  3. #213
    Awatar Mefi
    Dołączył
    Aug 2018
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Y7J
    Posty
    162
    Od czegoś trzeba było zacząć

    Pomysłów Ci widać nie brakuje

  4. #214
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Super wyszło z tą polerką. Jakie końcówki używałeś? Chciałbym się zabrać za polerkę kolektora, ale nie wyobrażam sobie wszystko ręcznie robić pomiędzy tymi czteroma wlotami. Mini szczotki druciane i koncowki z krazkami polerskimi/autosolem dadza rade?

  5. #215
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez Farseer Zobacz posta
    Super wyszło z tą polerką. Jakie końcówki używałeś? Chciałbym się zabrać za polerkę kolektora, ale nie wyobrażam sobie wszystko ręcznie robić pomiędzy tymi czteroma wlotami. Mini szczotki druciane i koncowki z krazkami polerskimi/autosolem dadza rade?
    Dzięki wiesz co ja mam Dremel więc sobie spokojnie mogę robić i nie martwię się ból rąk... ja używałem kilku rzeczy, w kolejności papiery 180-240-280 potem papier wodny 1500-2000-3000 a potem filcowa końcówka z inną pasta (ona była jako taka bryłka a nie w postaci płynnej, a potem na jednej obejmie zrobiłem sobie właśnie Autosolem ale też na filcowej końcówce). Co od kolektora to też go będę robić w późniejszym czasie wraz z przepustnicą (tu już jest inny jakiś materiał niż na tych obejmach) ale jeszcze się waham czy nie zdemontować i nie zrobić tych elementów w chromie (natryskowa metoda). Na razie nie wiem ile to by kosztowało i na razie faza planów.

    ps. W pierwszej kolejności i tak muszę trzymać się planu pierwotnego czyli w najbliższym czasie całe zawieszenie ściągamy i wszystko idzie do piaskowania i malowania, nowe gumy, półosie z tyłu i może z przodu, łożyska i co tylko się da i będzie tego wymagać, no i oczywiście amortyzatory idą na regeneracje. Tak aby można było odhaczyć z listy punkt "zawieszenie", jak zawsze nie będzie substytutów a co dostępne nowe to wtedy kupie. Potem pewnie znowu wrzucę fakturę.
    Ostatnio edytowane przez Kanapa ; 23-01-2019 o 13:04

  6. #216
    Awatar persQn
    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Milton Keynes, Pionki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    276
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Ebony Blac
    Posty
    8
    Wstepnie przesledzilem i powiem... To Ci sie rarytas trafil klasa ABT LII Kawal dobrej roboty i potu przelanego na nia co sie chwali tak 3mac Jedna mala rada ode mnie i mojego tunera ktora moze sie nie spodobac ale uwierz mi na slowo . Jesli filtr CDA nie jest wylacznie pod wyglad to zamienilbym go na cos otwartego. Niestety sa strasznie restrykcyjne w porownaniu do takiego Neuspeed K&N czy RamAir. Jak mi sie uda wygrzebac to podesle testy Bmc Cda vs otwarte filtry na hamowni gdzie wszystko przemawia w strone otwartych. Zeby bylo smiesznie sam mam wersje BMC CDA w PoloGti ale tam to nie rzutuje tak Pozdrawiam

    Sent from my BLA-L09 using Tapatalk

  7. #217
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez persQn Zobacz posta
    Wstepnie przesledzilem i powiem... To Ci sie rarytas trafil klasa ABT LII Kawal dobrej roboty i potu przelanego na nia co sie chwali tak 3mac Jedna mala rada ode mnie i mojego tunera ktora moze sie nie spodobac ale uwierz mi na slowo . Jesli filtr CDA nie jest wylacznie pod wyglad to zamienilbym go na cos otwartego. Niestety sa strasznie restrykcyjne w porownaniu do takiego Neuspeed K&N czy RamAir. Jak mi sie uda wygrzebac to podesle testy Bmc Cda vs otwarte filtry na hamowni gdzie wszystko przemawia w strone otwartych. Zeby bylo smiesznie sam mam wersje BMC CDA w PoloGti ale tam to nie rzutuje tak Pozdrawiam

    Sent from my BLA-L09 using Tapatalk
    Dzięki wiem wiem o tym że ten filtr to mógłby być inny a najlepiej w opcji "suchej" bo na teraz to on szkodzi przepływce bardziej... ale był dodany w wersji jak wyjechał z Kempten no i nawet to w papierach jest wpisane i jakiś tam certyfikat (najwyżej jak będzie problem to przepływkę wymienię jak już będzie miała słabo). Ta puszka z karbonu dobrze wiem że jest restrykcyjna również no ale ja tam więcej modzić i tak nie mam za bardzo zamiaru, chciałem odzyskać na początek moc 265km bo przez lata program narobił bajzlu i jak to powiedział tuner "...się rozjechał...". Na ten moment, jak widziałeś pewnie, wszystko jest zrobione na tip top z silnikiem/układem paliwowym/układem wydechowym/turbo/układ hamulcowy itd itp. Teraz w tym roku całe zawieszenie/rozrząd i może jak pójdzie dobrze to w końcu coś zrobię z zderzakiem/klapką paliwa i spojlerem ale to jak wiadomo pochłonie spoko złotówek bo ja jak mam opcję to jednak kupuje nowe rzeczy i nie szczędzę kasy na tym aucie . Jego zadanie to "Nie zawiedź mnie na starość!"

  8. #218
    Awatar persQn
    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Milton Keynes, Pionki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    276
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Ebony Blac
    Posty
    8
    Cytat Zamieszczone przez Kanapa Zobacz posta
    Dzięki wiem wiem o tym że ten filtr to mógłby być inny a najlepiej w opcji "suchej" bo na teraz to on szkodzi przepływce bardziej... ale był dodany w wersji jak wyjechał z Kempten no i nawet to w papierach jest wpisane i jakiś tam certyfikat (najwyżej jak będzie problem to przepływkę wymienię jak już będzie miała słabo). Ta puszka z karbonu dobrze wiem że jest restrykcyjna również no ale ja tam więcej modzić i tak nie mam za bardzo zamiaru, chciałem odzyskać na początek moc 265km bo przez lata program narobił bajzlu i jak to powiedział tuner "...się rozjechał...". Na ten moment, jak widziałeś pewnie, wszystko jest zrobione na tip top z silnikiem/układem paliwowym/układem wydechowym/turbo/układ hamulcowy itd itp. Teraz w tym roku całe zawieszenie/rozrząd i może jak pójdzie dobrze to w końcu coś zrobię z zderzakiem/klapką paliwa i spojlerem ale to jak wiadomo pochłonie spoko złotówek bo ja jak mam opcję to jednak kupuje nowe rzeczy i nie szczędzę kasy na tym aucie . Jego zadanie to "Nie zawiedź mnie na starość!"
    Co do prac wykonanych przy samochodzie to moglbys napisac tutorial jak dbac o TTke Wielkie propsy za podejscie i wiem ze posiadanie takiej perelki tez laczy sie z dodatkowymi kosztami bo wiekszosc czesci do wersji specjalnych to albo nie idzie nigdzie dostac albo licza jak za zboze . A ze Ty zauwazylem polsrodkow nie uznajesz, zreszta jak i ja albo robic pozadnie albo wcale to tez nie jest tania zabawa. Co do filtra nie wiedzialem ze byl oem montowany w tej wersji wiec zapomnij ze cos pisalem w tym temacie haha. Z przyjemnoscia bede sledzil dalsze postepy bo wersja to bialy kruk jesli chodzi o 8n i nie jeden oddalby za nia nerke a ja nawet pluco dorzuce jak cos . Tak trzymaj i oby Ci sluzyla dluugie lata

    Sent from my BLA-L09 using Tapatalk

  9. #219
    Awatar 4mario
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    264
    Fajnie wygląda twój wątek.
    Trochę opacznie zrozumiałem Twoje uwagi w temacie Pawła2005. Sorki, a po naszemu przepraszam.
    Wytrwałości, bo koniec już widać!

  10. #220
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez persQn Zobacz posta
    Co do prac wykonanych przy samochodzie to moglbys napisac tutorial jak dbac o TTke Wielkie propsy za podejscie i wiem ze posiadanie takiej perelki tez laczy sie z dodatkowymi kosztami bo wiekszosc czesci do wersji specjalnych to albo nie idzie nigdzie dostac albo licza jak za zboze . A ze Ty zauwazylem polsrodkow nie uznajesz, zreszta jak i ja albo robic pozadnie albo wcale to tez nie jest tania zabawa. Co do filtra nie wiedzialem ze byl oem montowany w tej wersji wiec zapomnij ze cos pisalem w tym temacie haha. Z przyjemnoscia bede sledzil dalsze postepy bo wersja to bialy kruk jesli chodzi o 8n i nie jeden oddalby za nia nerke a ja nawet pluco dorzuce jak cos . Tak trzymaj i oby Ci sluzyla dluugie lata

    Sent from my BLA-L09 using Tapatalk
    Coś Ty bez przesady tutaj jest cała masa ludzi którzy mają taką wiedzę o TT że ja to co najwyżej mógłbym być jako osoba od podawania kluczy.

    Cytat Zamieszczone przez 4mario Zobacz posta
    Fajnie wygląda twój wątek.
    Trochę opacznie zrozumiałem Twoje uwagi w temacie Pawła2005. Sorki, a po naszemu przepraszam.
    Wytrwałości, bo koniec już widać!
    Dziękuje, nie masz za co przepraszać bo ja często akurat coś napiszę co nie do końca posiada "dobrą składnię" lub po prostu jest nie do końca zrozumiałe. Inaczej to wygląda podczas rozmowy na żywo, po prostu wiem o tym że czasami mam problem z przełożeniem tego co myślę na tekst

  11. #221
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Dziś przyszło kilka nowych drobnych rzeczy od naszego ulubionego Michała ... tak więc można będzie składać autko przez weekend...
    Nowe uszczelki od kolektora oraz od przepustnicy, kilka nowych spinek, śrub itd itp raczej same drobne rzeczy.
    Ogólnie walczyłem z ściąganiem kolektora i przepustnicy (przy okazji inspekcja co tam się dzieje pod kolektorem + czyszczenie poniżej kolektora i wymiana spinek i opasek w słabym stanie) aby wyczyścić kolektor (po komentarzu, jak że trafnym, naszego Kris-a że brudny jest ) i przepustnicę w środku.

    Demontaż okazał się ultra trudną rzeczą dla mnie (czyli osoba nie mająca kompletnie pojęcia o mechanice samochodowej) i nie pomogły niestety żadne filmiki z YT czy zdjęcia z internetu (bo ogólnie są głównie albo z A4 lub Golfa ale nie ma żadnego z silnikiem BAM lub APX a jak wiadomo różnice są), niestety nie udało się uzyskać pomocy "dla laika" od ekspertów w postaci "łopatologicznej" instrukcji ale z metodą prób i błędów się udało. Tak więc na pewno zamieszczę taki mały tutorial w odpowiednim temacie jak to zdemontowałem i może wtedy ktoś z większą wiedzą jeszcze coś podpowie dla potomnych.

    Gdy już poskładam i Eslaw mnie odwiedzi z Vagiem żeby zaadoptować przepustnicę wtedy powstanie kompletny tutorial mam nadzieje że jak to poskładam to auto odpali w ogóle i że nic nie popsułem...

    A teraz kilka zdjęć...



  12. #222

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    121
    Jeżeli dobrze pamiętam to konkluzja z wątku "Adaptacja przepustnicy" jest taka, że nie trzeba używać VAGa

  13. #223
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez Szewc Zobacz posta
    Jeżeli dobrze pamiętam to konkluzja z wątku "Adaptacja przepustnicy" jest taka, że nie trzeba używać VAGa
    W takim wypadku spróbuje opcji z "30 sekund" zobaczymy czy będzie wszystko ok

    Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  14. #224
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Cytat Zamieszczone przez Kanapa Zobacz posta
    (po komentarzu, jak że trafnym, naszego Kris-a że brudny jest )
    Hmm...
    Cieszę się, że jest motywacja po moim komentarzu

    To co widziałem wcześniej, a "paczam" dzisiaj to mega progres.
    Bardzo dobrze, że w końcu czysty, strasznie szpecił detale z logo ABT pod maską.
    Pięknie Panie Kolego!!!
    __________________________
    Pozdrawiam

  15. #225
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Hmmm ja mam pomalowany na czarno, i jak tak sobie patrzę na Twój.... cholera! nie wiem czy nie bede farby zdzierał
    Ostatnio edytowane przez BelfegorTT ; 22-03-2019 o 22:22

Podobne wątki

  1. Audi TTS 2014 Limited Competition Edition
    Przez jean w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-12-2014, 11:22
  2. MK1 [8N] Tt 180km vs vw golf mk2 limited 210km
    Przez djksyy w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-03-2012, 10:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •