Pokaż wyniki od 1 do 15 z 48

Wątek: Mk2 co i jak?

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar TT666
    Dołączył
    Dec 2019
    Płeć
    Skąd
    Gdzies
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czar
    Posty
    149
    Z tego co wiem aczkolwiek moge sie mylic to do 2009 roku byl tylko 2 i 3 gen zatem podejrzewam ze to 3.2 mialo max 3 gen ... moge sie mylic musialbym zapytac wlasciciela bylo to 3.2 2007r w kazdym razie odczucie moje bylo nieprzyjemne ... auto opanowal oczywiscie ale niesmak pozostal .... raczej w mojej opini nie bylo to niewyczuwalne a raczej odczuwalne i zauwazalne oczywiscie dla kogos innego byc moze by bylo ok . Gdyby jechal wolniej to pewnie bym tego tak nie odczul....
    Trwałość
    . Pasek często jest stale napięty, niezależnie od tego czy silnik pracuje czy nie. Jego elastyczność pozwala obciążać go dynamicznie przez gwałtowne przyspieszanie. To oczywiście rzutuje na ograniczoną trwałość, ale do wymiany przewidzianej przez konstruktora, paskowy napęd rozrządu nie sprawia żadnych problemów. Jego wymiana jest łatwa i niezbyt kosztowna. Pasek nie wytrzyma jednak ogromnego momentu obrotowego, dlatego czasami stosuje się więcej niż jeden co bedzie juz grubsza konkretna ingerencja w silnik, wtedy spokojnie po podniesieniu mocy znosi nagłe przeciążenia.

    Lancuch
    jest on trwalszy i bardziej wytrzymały od paska i znosi większe dawki momentu obrotowego. Niestety nie jest elastyczny, a to powoduje konieczność stosowania napinaczy, zwykle hydraulicznych, które odpowiadają za kompensację luzów na łańcuchu. Gdy silnik nie jest mocno obciążony, łańcuch jest luźniejszy, wtedy jest napinany, natomiast przy dużym obciążeniu staje się bardziej napięty.

    Ze wzgledu na sposob uzytkowania warunki lancuch jest mocniej narazony na uszkodzenie jak i jego osprzet w trybie miejskim lub inaczej czes tt ego gaszenia palenia itp bardziej sprawdza sie pasek tryb autostradowy i rzadsze przejazdzki bardziej sklanialbym sie za lancuchem ... dlatego tez w wiekszosci aut miejskich lub taki sposob exploatowanych spotkamy paski nizeli lancuchy a tam gdzie napinacze wystepuja ich trwalosc jest znana cos w desen rcz ....
    Ile mozna na seryjnym pasku podniesc mocy bezpiecznie? 50% wedlug mnie to juz jest na granicy max 30% to tak bezpieczniejsza opcja . Bez grubych modyfikacji powyzej 300 hp wg mnie pasek strzeli w tt o automacie nie wpomne mowie tu o zwyklej 2.0 bwa chociaz moze i znajdzie sie ktos kto wyciagnie wiecej na seryjnym osprzecie pytanie ile to wytrzyma...
    Ostatnio edytowane przez TT666 ; 06-05-2020 o 10:44

  2. #2
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,038
    Cytat Zamieszczone przez TT666 Zobacz posta
    Z tego co wiem aczkolwiek moge sie mylic to do 2009 roku byl tylko 2 i 3 gen zatem podejrzewam ze to 3.2 mialo max 3 gen ... moge sie mylic musialbym zapytac wlasciciela bylo to 3.2 2007r w kazdym razie odczucie moje bylo nieprzyjemne ... auto opanowal oczywiscie ale niesmak pozostal .... raczej w mojej opini nie bylo to niewyczuwalne a raczej odczuwalne i zauwazalne oczywiscie dla kogos innego byc moze by bylo ok . Gdyby jechal wolniej to pewnie bym tego tak nie odczul....
    a jednak trzeba coś dopisać: 3 generacja nie była nigdy montowana w grupie VAGa...2007 to była 2 generacja. Myślę że mocno przesadzasz z oceną napędu, zwłaszcza stawiając FWD ponad 4x4, ale to tylko twoja ocena.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •