Pokaż wyniki od 1 do 15 z 29

Wątek: Witam :)

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #19
    Awatar TroyaN
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    22
    jasiel widzę że chyba masz jakiś osobisty wywód co do mojej osoby.

    Po 1. "... po czym podszedł i poprosił o włączenie świateł mijania. Sprawdził dokumenty i powiedział ..."

    Powiedz czy sprawdzał wybitą na szkle homologację czy tylko spojrzał w dokumenty bo tak wynika z twojej wypowiedzi.

    Po 2. "... Jeżeli jesteś przekonany o tym że xenon w soczewce nie wymaga sprysków i poziomowania, a ponadto przytaczasz fragmenty jakiegoś artykułu i interpretujesz informacje tam znalezione we własny sposób, to poczekaj do badań technicznych..."

    Proszę cie Chłopcze przeczytaj jeszcze raz uważnie. Soczewka to nie jedyna rzecz potrzebna do xenonu. Często przytaczana jest informacja o spryskiwaczach i samopoziomowaniu natomiast ustawa nie reguluje tego w autach używanych. Masz jakieś problemy z czytania ze zrozumieniem? Nowe auta (wyprodukowane po wejściu w życie ustawy) muszą mieć samopoziomowanie oraz wysokociśnieniowe spryskiwacze lamp przednich aby cały zestaw otrzymał homologację i mógł być w nich seryjnie montowany. Badania techniczne? Misiu kolorowy nie wiem ile masz lat i wogóle jaką wiedzę na ten temat ale gwarantuję ci że dowolnym autem nie przejdziesz badań technicznych jeśli trafisz na upierdliwego diagnostę. Zawsze znajdzie jakis luz czy minimalny wyciek. Poza tym nie wiem czy widzisz jakiś problem w zdemontowaniu 2 żarników i załozeniu 2 żarówek przed badaniem o.O. A propos jakbyś kiedyś miał kontrolę TT na nieoryginalnym xenonie to masz takie magiczne halogenowe światełka w soczewce o.O. Jeśli już musisz wystarczy że przekręcisz pokrętło na światła pozycyjne bez przekręcania na mijania i pociągniesz pokrętło do siebie. Wtedy masz ewentualnie pseudo mijania jak już masz kontrolę

    Po 3. Nie piszę, że jest to legalne bo ja tak mówię a jedynie że ustawa nie reguluje posiadania xenonu w aucie używanym które z fabryki wyjechało bez tego xenonu. Co do znajomości policji hmmm. Ogólnie wygląda tak. Coś tam świta każdemu w głowie ale nie dokładnie wiadomo co. Powiedz mi ile widziałeś kontroli gdzie policjant sprawdza homologacje na lampie? Grunt to normalne podejście do sprawy w razie kontroli. Nie zachowuj się jak burak, nie kozacz a zobaczysz że duzo mniej problemów będzie. Doczytaj jeszcze raz mój post i zastanów sie nad nim. Sam montaż xenonu jest debilnie prosty ale jak napisałem fajnie jest potem skorygować ustawienie soczewki.

    A teraz odnośnie znajomości policji (z całym szacunkiem dla tego zawodu ale jak wiadomo też nie można wiedzieć wszystkiego). Swego czasu przemieszczałem się nietypowym autkiem a mianowicie Nexią HB. Była ona mocno przegrzebana (od bodykitu, lakieru, całkowitego przemodelowania nadwozia, swapu silnika, wnętrza, obszycia, audio, na lampach kończąc). Lampy przednie były z Punto 2 i miały homologację na xenon (wybite E w trójkącie). Podczas kontroli policyjnej uprzejmy policjant pogadał ze mną, podpytał co to za autko i ogólnie wdalismy sie w rozmowe. Na koniec poprosił o dowodzik i poszedł do radiowozu. Wrócił po kilku minutach i stwierdził że zatrzymuje dowodzik. Powodem był xenon. Poinformował mnie, że Daewoo Nexia nigdy nie miała xenonu W sumie miał racje poza drobnym faktem, że lampy przednie były z punto 2. Powiedziałem mu o tym, sprawdził, powiedział "faktycznie, przepraszam". Oddał dowód i tyle. Ogólnie mógł zabrać jak najbardziej i skierować mnie na badania w sumie bez powodu na widzimisie ale jednak tego nie zrobił. I teraz moje pytanie do ciebie. Miałem homologację na lampie, nie miałem sprysków ani samopoziomowania. Każdy kto chociaż trochę zna się na mechanice wie, że nie mogłem mieć samopoziomowania gdyż czujniki umieszczone sa w wachaczach. Raczej nie ma możliwości przeszczepienia ich z punto do nexii. Stąd koniec rozmów odnośnie wiedzy policji. Szanuje ich i ich wiedzę bo mają pojęcie o zagadniniach o których my nawet nie wiemy i nigdy się pewnie nie dowiemy i nie mogą wiedzieć wszystkiego natomiast jedyne na co może spojrzeć kumaty w tym temacie policjant to magiczne "E" na lampie.

    Nie popieram żadnych modyfikacji, które mogą doprowadzić do niebezpieczeństwa na drodze więc jeśli już zakładasz xenon to zrób to porządnie i tak, żeby nikomu nie przeszkadzało.

    Mam nadzieję, że zakończysz swój wywód co do mojej osoby bo widzę strasznie ci przeszkadza że nie jesteś jedynym z Białego tu na forum Życzę jak najmniej kontroli, bezawaryjnej jazdy, miłych diagnostów i homologacji na wszystko co masz w aucie z chlapaczami i podkładką pod tablicę rówież

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez TroyaN ; 24-03-2012 o 15:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •