Cytat Zamieszczone przez ksolk Zobacz posta
Od kiedy to policja wydaje zaświadczenia o zezłomowaniu samochodu?chyba ,że o czymś nie wiem i teraz policja odkupuje od nas szroty.Do wyrejestrowania potrzebujesz kwitek ,że zezłomowałeś samochód,oddałeś na szrot i poddałeś recyklingowi to co do tego ma policja
Kiedyś do samego wyrejestrowania wystarczyło oświadczenie z Policji o uszkodzeniu pojazdu w sposób uniemożliwiający dalszą eksploatację pojazdu (tu często pojawiał się problem jak Ktoś chciał "wyklepać" samochód a Policja już go zarejestrowała jako auto niezdolne do użytku).
Ale może teraz jest inaczej nie wiem nie kłócę się ostatnio się tym zajmowałem perę lat temu.

A co do wyjmowania elementów z auta i późniejszej próby złomowania czasem może być z tym problem :

zgodnie z ustawą z dnia 20 stycznia 2005r art. 23. w przypadku przyjmowania od właściciela niekompletnego pojazdu z eksploatacji opłata o której mowa w ust. 2, nie może przekraczać wysokości 10 zł za 1kg brakującej masy pojazdu.
Dodatkowo pragniemy zwrócić uwagę na Pkt. 7 art.23 o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji na fakt, że przedsiębiorca prowadzący stację demontażu pojazdu może odmówić przyjęcia niekompletnego pojazdu, jeżeli właściciel pojazdu odmawia uiszczenia opłaty o której mowa w ust.2.

Niektórzy tak kombinują, że trzeba jeszcze dopłacać do złomowania xD Znam takich magików.