Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Debaty niekoniecznie w temacie

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #6
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Odpowiem na nurtujące Ciebie pytania.
    Padło pytanie o modyfikacje silnika 2.0 TFSI i 3.2 VR6.
    Nie raczyłeś na forum udzielić żadnej odpowiedzi. Pytający nie ma daleko do Wieszowej ( znacznie bliżej niż do Płońska ). Zaproponowałem więc, by swoje pytania skierował do Żaby, który jak już wspomniałem ma odpowiednią wiedzę, umiejętności, doświadczenie i wywiązuje się z ustaleń.
    Nigdzie w moich wpisach nie pojawił się zapis, by do Ciebie nie pisać, dzwonić, udać się osobiście. Innymi słowy nie odradzałem Ciebie.
    Jest wolny rynek. Co więcej, ja za stan umysłowy innych osób nie odpowiadam. Można naprawiać, modzić u kogo się chce, gdzie się chce, za ile się chce. Niejednokrotnie z różnym sutkiem.
    Gdybym to ja chciał modzić któryś ze wspomnianych silników, to z tą sprawą zwróciłbym się do kompetentnych osób.
    Masz jakieś pretensje, lecz sam wszem i wobec oznajmiasz, że jesteś zawalony robotą. Nawet swój projekt TT 8N silver tratujesz jak niekończącą się opowieść.
    Dla kontrastu wspomniany Żaba ma czas, by robić swoje TT, pomimo znacznie większego przerobu innych samochodów.
    Wspomniałeś też coś o terminach i ustaleniach. To może odpowiedz jak sprawa wyglądała z Jurkiem ( czarne AUDI TT 8J 3.2 )? Jakie były ustalenia odnośnie terminu przyjęcia samochodu do naprawy, czasu trwania naprawy, kosztów naprawy? I jak to wszystko finalnie wyszło? Możesz też napisać, czy to auto wyjechało sprawne w 100%?
    Osobiście nie dałbym Tobie auta do naprawy między innymi z wyżej wymienionych powodów.
    Jesli mowisz o Jurku to lepiej sie nie chwal co żeś sprzedał.Sprzedales mu tt w ktorym lalo sie z rozrzadu i w silniku chrupalo:/
    Stan auta oceniam na bardzo mierny. Poza tym czujniki poziomowania xenonow zostaly odpiete a po ponownym wpieciu auto zaczelo glupiec i najproawdopodobniej umarly co tylko potwierdza ze cos dziwnego sie dzialo z tym autem.
    Nie chcialem publicznie pisac jak to koledze wmawiales ze wszystko jest cacy super a po kupnie od ciebie auta byl zdziwiony ze z silnika sie leje i musi zrobic nowy rozrzad wydajac troszkę złotowek na doprowadzenie auta do stanu przyzwoitosci. Kazdemu moze sie zdarzyc jakies niedopatrzenie ale jak mi sie cos zdarzy w czarnej to sie nie wypne na Quartera.

    Jakas kolejna mk2 ktora zdobywala puchary na zlotach tez nie byla strzalem w 10 ale na pewno jakimś strzałem w tył i podobno przespawaną ćwiartka Wlasciciel podpbno wypisywal do Ciebie ze kupil problem i teraz musi sobie radzic samemu bo go zlałeś . Z tego co kojarze stwierdzono że byla po ostrym strzale i byly duuuże problemy z geometria której nie szlo ustawic a elmacho go zlał...Nie jest to moja sprawa i mam gdzies czy kupujesz najtansze auta po zanizonej cenie, picujesz je opisujac na forum i sprzedajesz jako perelki. To nie temat o tym i daruj sobie z robieniem gownoburzy tutaj skoro masz sporo za kolnierzem. Ja nie zamierzałem Ci robic syfu w twoich idealnych tematach bo pewne informacje zachowalem dla siebie ale skoro sam się o to prosiłeś ...

    Kolejna mk2 z wawy ktora tak super polecales doradzales jako specjalista przy pomocy zuczka diagnozy okazalo sie ze ma wysypana mechatronike i pewnie skonczy sie duuzymi kosztami. Taki szpeniu a polecil taka mine.

    Poza tym bardzo mi się nie spodobalo jak napisałem w temacie o czarnej ze auto jest zadatkowane i sprzedane. Ty jak sie dowiedziales kto je kupuje to zaraz napisales do forumowicza odradzajac mu te auto i na sile zachecając do 3.2. Stary na prawde to było słabe i naprawde swiadczy to o twojej desperacji i brakiem honoru. Oczywiscie wiem ze wedy nabyles 3.2...takze stary slaba zagrywka


    ..( to nie jest temat o krzywych autach od Grzesia dlatego apeluję aby go nie kontynuować tutaj)

    Co do mojej tt to bedzie stala sobie na kobylkach tyle ile trzeba. Najpoerw robie zobowiazania wobec kogos a potem swoj i tyle. Poza tym nie robie updatów w temacie piszac ze bedzie cos sie dzialo tylko jesli jest wyrazny postep. A i tak o polowie rzeczy nie pisze bo nie robie tego dla forum tylko dla siebie.

    Ciebie grzesiu chyba boli że sam nic nie robisz poza modami typu zderzak grill "markowe" glośniki i robisz update ze wiosna idzie i na pewno bedzie o czym pisac.
    Żuczkowi sie odgrażałes jak to go zaskoczysz swoim autem no i...nic. Komentujesz na zlotach czy fb jakie to ma mierne brazowe skory i ze takich bys nie chcial ( do szarego akurat chyba najlepiej pasuja) a potem sie jarasz brazowymi w swojej czerwonej ktore kolorystycznie sa dobrane tragicznie. Zrob chlopie w zyciu samemu coś fajnego a potem moze przestaniesz się czepiać innych bo nie będziesz na siłe musiał blyszczeć tutaj.

    Co do zaby to tez jego zielona stoi dlugo i dalej nie jezdzi. Dla mnie moze robic 5x tyle aut co ja i co ma do tego. Z zaba mam kontakt i sie wymieniamy informacjami czesciami takze zyjemy sobie w zgodzie i jest jakas tam drobna wspolpraca. Nie robilem U niego modow w zasadzie jak i Ty ( no chyba ze jeden uklad wydechowy to sa grube mody) ale siedze w tym swiatku troche bardziej niz Ty i wiem ze kazdy ma swoje za uszami. Ani ja ani zaba ani kompoty , sportmike i wiele innych nie sa swieci bo ten sie nie myli ktory nic nie robi czyli Grzesiu

    Konczac te przyglupia roznowe ( jesli moderator chce na sile ja kontynowac na prawde radze pw albo inny temat a ten powinien zostac sprzatniety bo moderator nie powinien robic syfu)

    Silnik 2.0 211 to dobra baza do modow. Mechanicznie jest sporo mocniejszy od 200konnego 2.0tfsi i bezpieczniej mozna uzyskac wieksze moce.
    Skoro Patryk twierdzi ze trzeba zrobic wydech to zapewne tak jest bo to jedna z niewielu firm w pl ktora wszystko mierzy testuje i nie pisze bzdur ze wydaje mu sie. Po wielu godzinach rozmow z Patrykiem sam zdobyłem natchnienie by tak samo jak Oni mierzyc wiele rzeczy. Ale sa tez mocniejsze wersje gdzie catback mozna przeszczepic albo zrobic cichy uklad wydechowy i mam dojscie do takich puszek.
    Mozna zrobic hybryde na bazie seryjnej k03 ale 350km jest problemem bo kolega zamknal takie turbo na 340km i zamknal sobie furtke na dalsze podnoszenie mocy.
    Wbrew pozorom troszke tego 2.0 tfsi u nas w Płońsku bylo przerabiane ale nie wszystko opisywalem.
    Co do terminow tak jak wyzej pisalem jesli nie jest pilne to w lato mozemy się ugadywac gdyż plan jest na skończenie wszystkich zaległości by tacy internetowi trole nie mieli pożywki ( nie mówię o właścicielach bo jestem w stałym kontakcie ze wszystkimi) Na razie mogę pomoc zdalnie i jeśli to pilne to doradzić co i jak zrobic i u kogo.
    A porównanie mam bo korzystałem z usług firm z całej Polski a nie tylko jednej...
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 23-03-2019 o 10:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •