Cytat Zamieszczone przez meszrum Zobacz posta
sprawdzenie bez zbędnego wydawania pieniędzy rozpoczynasz od zrobienia logu dynamicznego grupy 115 celem sprawdzenia ciśnienia doładowania - powinno ono wyglądać mn.w. tak: http://vaglog.rtnet.pl/meszrum_149522.html [zwracasz uwagę na ciśnienie rzeczywiste - poz. 3, względem ciśnienia oczekiwanego przez ECU - poz. 4]. niewielkie różnice rzędu 20-30 mbar są dopuszczalne.
test przeprowadzasz na 3cim biegu, w zakresie 2000-6500rpm przy pedale gazu wciśniętym w 100%.
Myślę, że we najpóźniej we wtorek będę miał już VAGa, którego zamówiłem i zrobię wtedy jeszcze taką diagnostykę jak opisałeś. Do ASO też przedzwonię lub podjadę w przyszłym tygodniu i zobaczę co powiedzą.

W każdym bądź razie problem występuje tylko przy małym obciążeniu (bieg jałowy czy stojąc na pierwszym biegu na światłach). W trakcie jazdy nie zauważyłem żadnych samoistnych skoków obrotów.

Czysto teoretycznie - czy dokładnie tego typu objawy jak u mnie lub w tej A4 z filmiku na YT, do którego link wcześniej podałeś - może powodować jeszcze coś innego niż zawór PCV?