Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 132

Wątek: Kontrolka oleju

  1. #61
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Ja myślę że sprawa leży gdzieś w elektryce, może coś z masą silnika, trzeba to wszystko przestrzelić u dobrego elektryka, obym miał rację.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #62
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    oby Żuczek miał rację. Ewentualnie może, któraś z nowych części jest wadliwa(czujnik, pompa oleju)? ale tu musiałbyś mieć duży nie fart. Podjedź do mechanika i nie posprawdza ciśnienie oleju, kompresje, połączenia przy turbo

  3. #63
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    A czy przypadkiem jak zapala się kontrolka oleju to czy w tym samym czasie spada temperatura silnika na wskaźniku ?

    Na wszelki wypadek podjedz też na pomiar ciśnienia oleju musi być sprawdzone na biegu jałowym i przy 3 tyś obrotów ...











    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #64

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    reda
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    52
    Dzisiaj zdjalem kleme akumulatora zeby go zresetowac. Zapalil za drugim razem i troche pochodzil na biegu jalowym, choc jakby tak dziwnie lekko tykal silnik (albo to juz moje urojenia)kontrolka sie nie zapalila choc to zrozumiale bo nie byl jeszcze dosc nagrzany. Dzis wieczorem podejde do mechanika. Nie zwracalem na to uwagi ale wydaje mi sie ze nie spadala temperatura.

  5. #65

    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    346
    Mi wywalało olejarke jak miałem nie sprawny licznik w takich samych sytuacjach jak Tobie.. O stanie licznika moze sie wypowiedziec kolega Jerry ;pp
    po wymianie licznika olejary nie wywala wszystko jest ok, a okazał sie uszkodzony sensor w misce olejowej
    licznik masz sprawny w 100%?

  6. #66

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    reda
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    52
    No wlasnie licznik nie jest w 100 % sprawny. Nie wszystkie piksele sa sprawne no i poza tym podswietlenie nie zawsze dziala w 100 %

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Witam ponownie
    No cisnienie zostalo sprawdzone przez mechanika, jest podrecznikowe, silnik rowniez chodzi bardzo dobrze. Co prawda nie wywalalo na zlosc przez caly dzien olejary ale TTka chodzila godzine na biegu jalowym i obrotach podlaczona i wyniki cisnienia byly idealne. Mechanik twierdzi ze jest to wina licznika. Co wy na to panowie i jak ten temat ugryzc?
    Pozdro

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Czy lepeij kupic uzywany licznik czy dac do regeneracji?

  7. #67
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Kolego, pisz najlepiej do Jerrego - on Tobie pomoze w sprawach licznikow jak nikt inny.
    http://www.klubtt.pl/member.php?u=5504

  8. #68

    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    Szczecin/Hamburg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    161
    Niestety i u mnie od pewnego czasu pojawia się problem kontrolki ciśnienia oleju. Zapala się ona podczas jazdy z małą prędkością i zazwyczaj po przejechaniu jakiegoś nierównego odcinka (koleiny, dziury itp). Podczas jazdy w trasie kontrolka milczy. Po jej zapaleniu zazwyczaj sama gaśnie po 1-2s lub po zgaszeniu silnika (nawet podczas jazdy) i ponownym jego uruchomieniu kontrolka także gaśnie. Podejrzewam problem elektryczny (brak kontaktu?). Gdzie dokładnie jest umiejscowiony ten czujnik? Da się go odłączyć i wyczyścić styk bez wjeżdżania na kanał? Przy silniku pracującym na obrotach jałowych i stojącym samochodzie problem nie występuje.

  9. #69
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Czujnik jest zamontowany w okolicach filtra oleju nad wymiennikiem ciepła po prawej stronie ( stojąc przodem do silnika ) .
    Proponuje w pierwszej kolejności sprawdzić to ciśnienie oleju podpinając się wskaźnikiem diagnostycznym między czujnik a miejsce gdzie jest montowany .
    Jeśli faktycznie ciśnienie nie będzie w normie to w pierwszej kolejności trzeba zdjąć miskę i wyczyścić siatkę metalową na '' ssaku '' od pompy.
    Jeśli nie będzie poprawy to nowa pompa oleju ..

    Jest jeszcze kwestia oleju... Jeśli jest słabej jakości to grzeje się szybciej i oczywiście bardzo gorący ( 100*C + ) robi się bardzo rzadki co ma też wpływ na spadek ciśnienia ..

    Oczywiście możesz sprawdzić elektrykę , czujnik nie jest rozbieralny więc pozostaje tylko wtyczka i sprawdzenie kabelka.






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #70

    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    Szczecin/Hamburg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    161
    Dzięki Arttur. Olej chyba jest OK (Castrol po 8000km) a problem występuje nawet i na zimnym silniku (zawsze przy małych prędkościach i po przejechaniu po dziurach)
    zaczął bym od sprawdzenia połączenia elektrycznego a jak to nie pomoże to ssak i w następnym kroku pompa. co ciekawe to alarm nigdy nie zapala się na postoju i obrotach jałowych (co jak sądzę eliminuje pompę). Podczas jazdy na autostradzie (3000-4000obr/min przez 3-4h) też nigdy problem nie występuje

  11. #71
    Awatar MaTTeusz
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    brak
    KM
    257
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    1,986
    Od jakiegos czsu tez mam problem z cisnieniem oleju zwykle zapala mi sie po przekreceniu silnika i tak z 20 sekund i problem znika a pojawia sie przy kazdym odpaleniu auta Wiecie co to moze byc ??

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Mial ktos juz taki problem?

  12. #72
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez MaTTeusz Zobacz posta
    Od jakiegos czsu tez mam problem z cisnieniem oleju zwykle zapala mi sie po przekreceniu silnika i tak z 20 sekund i problem znika a pojawia sie przy kazdym odpaleniu auta Wiecie co to moze byc ??

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Mial ktos juz taki problem?
    Może głupie pytanie ale poziom oleju masz więcej niż minimum i nie parkujesz na jakiejś górce?

  13. #73
    Awatar MaTTeusz
    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    brak
    KM
    257
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    1,986
    Nie, nic z tych rzeczy az, tak zielony to nie jestem niedawno olej mislem wymieniany, wiec prawdopodobnie pomoze usuniecie servic na fisie za pomoca pokretel zobaczymy, jak cos to zdam relacje

  14. #74
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez MaTTeusz Zobacz posta
    Od jakiegos czsu tez mam problem z cisnieniem oleju zwykle zapala mi sie po przekreceniu silnika i tak z 20 sekund i problem znika a pojawia sie przy kazdym odpaleniu auta Wiecie co to moze byc ??

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Mial ktos juz taki problem?
    Mogą występować takie objawy przy lekko zapchanej siatce na ssaku . Warto to sprawdzić bo 20s przy każdym rozruchu na za niskim ciśnieniu oleju ( jeśli faktycznie ) nie będzie zdrowe dla panewek...











    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #75
    Awatar Robert
    Dołączył
    May 2014
    Płeć
    Skąd
    Elbląg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieska
    Posty
    15
    Witam
    Ostatnio po ostrzejszej jeździe na wolnych obrotach zapala się kontrolka ciśnienia oleju. Po zgaszeniu auta i próbie ponownego odpalenia samochód ciężko odpalał (na zimnych silniku nigdy nie ma tego problemu), a po odpaleniu przez chwile trzyma wyższe obroty. Poprzedni właściciel mieszkał za granicą i samochód często stał dłuższy czas w Polsce pod domem. Olej i filtr jeszcze nie był wymieniany. Na obecnym ma przejechane 3.5 tysiąca km. Czy może to być powód z uwagi na to że samochód sporo stał? Czy raczej obstawiać coś poważniejszego.

Podobne wątki

  1. Kontrolka oleju
    Przez Fazy w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-11-2013, 14:05
  2. Żółta Kontrolka Poziomu Oleju
    Przez żaba w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-10-2013, 00:25
  3. Żółta kontrolka oleju
    Przez dukan54 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-11-2012, 17:18
  4. Problem z kontrolka od oleju
    Przez Kasprzyk19 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-11-2010, 21:21
  5. kontrolka ciśnienia oleju
    Przez martinflash w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-06-2007, 08:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •