Panowie ostatnio wymieniałem złącze elastyczne w wydechu i się okazało że jak złącze jest przyspawywane do flanszy od turbo to ktoś coś przykombinował i do złącza dospawał rurkę i złącze które miało w środku 55mm na wyjściu z turbiny a dalej szło już na 2,5" po zewnątrz. Wymieniłem złącze na takie co ma 63,5 w środku zespawałem wszystko i myślałem że coś to da bo szybciej gazy z turbiny odejdą ale niby przy jeździe czuć delikatnie że turbina szybciej wstaje ale po logach tego już nie widać.
Grupy: 002,115 - http://vaglog.rtnet.pl/czajkowiak_166918.html

Niby według starych logów przepływka ciut więcej pokazuje ale nie dużo. Co można sprawdzić żeby być pewnym że wszystko w samochodzie jest ok i po programie nie będzie jakiś niezadowoleń że mało wyszło. Dodatkowo zamiast DV mam jakiś metalowy DV który ostatnio wyczyściłem i przesmarowałem.
Zostało już mi tylko pospawać orurowanie do FMIC i zmontować wszystko i robić program. Mam już prawie wszystkie graty więc myślę że nie długo uda mi się to zrobić.

Kolejna sprawa to nie wiedząc czemu jak turbina zaczyna pompować to strasznie w środku ją słychać dosłownie jak by była w kabinie taki świst wytwarza. Czy każde 1.8T tak ma bo jak ze znajomym robiliśmy logi to sam się dziwił że tak głośno pracuje turbo.

Kolejna sprawa to oglądając różne wykresy 1.8T max moc zazwyczaj jest osiągana w okolicy 5800obr u mnie z przepływki widać że ta moc rośnie dalej powyżej 6000obr prawie do czerwonego pola. Czy to normalne czy może turbo to jakaś hybryda bo nie wiadomo co było robione z tym autem w stanach. Jedyne co udało mi się zobaczyć na fotkach ze stanów to że auto miało pod kierunkiem naklejki APR i było modzone (Wydech,TIP,Stożek i jakieś sylikony od IC do przepustnicy oraz ten metalowy DV).

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Orientuje się ktoś czy ten grzybek na odmie (chyba separator) powinien puszczać powietrze w jedną stronę czy w obie?? Dziś zdemontowałem go I zarówno można dmuchać w każdą dziurę i nie ma problemu z przepychaniem jak i zasysać powietrze i też nic się nie dzieje. W środku widać jakaś sprężynka jest ale jak się popatrzy w otwór ten od pokrywy zaworów to widać jakąś dziurkę pomiędzy zwojami sprężynki.