Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 46 do 56 z 56

Wątek: klocki i tarcze hamulcowe

  1. #46

    Dołączył
    Dec 2017
    Płeć
    Skąd
    Wlkp
    Pojemność
    2.0T
    KM
    250
    Rocznik
    2017
    Kolor
    Szary
    Posty
    8
    Do ATE Ceramic nacinane tarcze to zły wybór, lepiej zastosuje standardowe gładkie tarcze, mogą być i nawet z ATE chyba, że chcesz podnieść skuteczność hamulców to pomysł o Zimmermannie Sport.

  2. #47

    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    100lica
    Pojemność
    1.8T
    KM
    258
    Rocznik
    2000
    Kolor
    stalowy
    Posty
    31
    zimmerman sport + jaki klocek do tego?
    Galfer sport high performance, Hawk performance czy DS performance?

  3. #48
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    hmmm... ja mogę dorzucić takie info tylko że jak wymieniłem mój cały układ hamulcowy ponad pół roku temu na Zimermann Sport (ten nawiercane) przód razem z klockami, tył Brembo (nawiercane) z klockami, nowe przewody w stalowym oplocie plus całe stalowe przewody no i wiadomo płyn to zauważyłem że przez 3 miesiące zestaw moim zdaniem gorzej hamował niż ten wcześniejszy. Obecnie zaczynam czuć poprawę (oczywiście jeżdże dosyć powoli autem i nie po torze więc na razie tylko może z dwa razy sprawdzałem jak hamuje z dużych prędkości i było znakomicie - brak puchnięcia/słabnięcia hamulca) i może z czasem będzie jeszcze lepiej bo na razie od dnia założenia zestawu to chyba z 600-700km tylko zrobiłem

  4. #49

    Dołączył
    Dec 2017
    Płeć
    Skąd
    Wlkp
    Pojemność
    2.0T
    KM
    250
    Rocznik
    2017
    Kolor
    Szary
    Posty
    8
    Cytat Zamieszczone przez vwbacardi Zobacz posta
    zimmerman sport + jaki klocek do tego?
    Galfer sport high performance, Hawk performance czy DS performance?
    Hawk Performance, DS Performance będzie super ale możesz też normalne cywilne np Ferodo Premier a nawet te ATE Ceramic skoro już je masz.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Kanapa Zobacz posta
    hmmm... ja mogę dorzucić takie info tylko że jak wymieniłem mój cały układ hamulcowy ponad pół roku temu na Zimermann Sport (ten nawiercane) przód razem z klockami, tył Brembo (nawiercane) z klockami, nowe przewody w stalowym oplocie plus całe stalowe przewody no i wiadomo płyn to zauważyłem że przez 3 miesiące zestaw moim zdaniem gorzej hamował niż ten wcześniejszy. Obecnie zaczynam czuć poprawę (oczywiście jeżdże dosyć powoli autem i nie po torze więc na razie tylko może z dwa razy sprawdzałem jak hamuje z dużych prędkości i było znakomicie - brak puchnięcia/słabnięcia hamulca) i może z czasem będzie jeszcze lepiej bo na razie od dnia założenia zestawu to chyba z 600-700km tylko zrobiłem
    Niemożliwe 300-400km trwa docieranie kiedy zawsze nowy zestaw jest słabszy ale po tym przebiegu czy tam powiedzmy 500km już zaczyna osiągać właściwą skuteczność. Tym bardziej jak założyłeś tarcze perforowane i przewody w stalowym oplocie to różnica musi być na prawdę duża.

  5. #50
    Awatar Lamer
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Chełm
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    227
    ATE Power Disc (nacinane) zły wybór a Zimmermann Sport, które są nawiercane to dobry wybór?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Adam1003 Zobacz posta
    Do ATE Ceramic nacinane tarcze to zły wybór, lepiej zastosuje standardowe gładkie tarcze, mogą być i nawet z ATE chyba, że chcesz podnieść skuteczność hamulców to pomysł o Zimmermannie Sport.
    ?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Generalnie waham się pomiędzy ATE (gładkie), ATE pd (nacinane), Rottinger Gt/Hp (nacinane/nawiercane), Zimmermann Sport.
    Zaznaczam że posiadam juz kupione klocki ATE Ceramic.

  6. #51

    Dołączył
    Dec 2017
    Płeć
    Skąd
    Wlkp
    Pojemność
    2.0T
    KM
    250
    Rocznik
    2017
    Kolor
    Szary
    Posty
    8
    Cytat Zamieszczone przez Lamer Zobacz posta
    ATE Power Disc (nacinane) zły wybór a Zimmermann Sport, które są nawiercane to dobry wybór?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -



    ?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Generalnie waham się pomiędzy ATE (gładkie), ATE pd (nacinane), Rottinger Gt/Hp (nacinane/nawiercane), Zimmermann Sport.
    Zaznaczam że posiadam juz kupione klocki ATE Ceramic.
    Zimmermann Sport są perforowane, nie nawiercane.

    Ceramiczne klocki zawierają dodatek transferowy, który odkłada się na powierzchni tarczy, w przypadku tarcz nacinanych ten dodatek transferowy może zapychać nacięcia i dzieją się cuda.

    Samo ATE mówi o tym by nie łączyć PD z Ceramic.

  7. #52
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez Adam1003 Zobacz posta
    Hawk Performance, DS Performance będzie super ale możesz też normalne cywilne np Ferodo Premier a nawet te ATE Ceramic skoro już je masz.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -



    Niemożliwe 300-400km trwa docieranie kiedy zawsze nowy zestaw jest słabszy ale po tym przebiegu czy tam powiedzmy 500km już zaczyna osiągać właściwą skuteczność. Tym bardziej jak założyłeś tarcze perforowane i przewody w stalowym oplocie to różnica musi być na prawdę duża.
    No to jak się już nie poprawi te hamowanie przy małych prędkościach to raczej stwierdzam że ten zestaw słabo hamuje :/ akurat u mnie po wymianie kompletnie wszystkiego. (Może tam coś źle zrozumiałem ale ja mam Zimerman bez nacięć tylko z samymi dziurami i tył Brembo tak samo, same dziury bez nacięć, w temacie u mnie mozna zobaczyć)

  8. #53

    Dołączył
    Dec 2017
    Płeć
    Skąd
    Wlkp
    Pojemność
    2.0T
    KM
    250
    Rocznik
    2017
    Kolor
    Szary
    Posty
    8
    Cytat Zamieszczone przez Kanapa Zobacz posta
    No to jak się już nie poprawi te hamowanie przy małych prędkościach to raczej stwierdzam że ten zestaw słabo hamuje :/ akurat u mnie po wymianie kompletnie wszystkiego. (Może tam coś źle zrozumiałem ale ja mam Zimerman bez nacięć tylko z samymi dziurami i tył Brembo tak samo, same dziury bez nacięć, w temacie u mnie mozna zobaczyć)
    Podjedź do kogoś ogarniętego w hamulcach i niech Ci to sprawdzi bo podejrzewam, że coś Ci skopali.

  9. #54
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez Adam1003 Zobacz posta
    Podjedź do kogoś ogarniętego w hamulcach i niech Ci to sprawdzi bo podejrzewam, że coś Ci skopali.
    Było robione to w tuningKingz :/ wydają się ogarnięci... zobacze jeszcze z czasem czy się poprawi bo bardzo mało jeżdżę tym autem, przyjdzie sezon letni i się zobaczy dzięki za info

  10. #55
    Awatar Lamer
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Chełm
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    227
    Cytat Zamieszczone przez Lamer Zobacz posta
    Panowie. Pytanie odnośnie hebli na przód. Zakupiłem już klocki ATE Ceramic bo miałem końcówkę swoich. Niestety na starych tarczach ATE okazało się, że jest bicie boczne. Zamówiłem Rottingery GT nacinane/nawiercane ale zastanawiam się czy do tych klocków co wyżej pisałem to dobry wybór. Jeśli gładkie tarcze ATE beda znacznie lepiej hamować to wybiore rozsądek. Pozdro pany
    Cytat Zamieszczone przez Adam1003 Zobacz posta
    Zimmermann Sport są perforowane, nie nawiercane.

    Ceramiczne klocki zawierają dodatek transferowy, który odkłada się na powierzchni tarczy, w przypadku tarcz nacinanych ten dodatek transferowy może zapychać nacięcia i dzieją się cuda.

    Samo ATE mówi o tym by nie łączyć PD z Ceramic.
    Czy w takim razie do tych ATE Ceramic, tarcze Zimmerman Sport będą dobrym wyborem?

  11. #56
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Panowie potrzebuje pilnie pomocy. Zrobiłem swap zacisków i tarcz z 224 do swojej tt i wszystko jest cacy ale jedyne co mi nie pasuje to te blaszki na jazmach po których przesowaja się klocki. Te że starych hebli nie pasują są za wąskie nie okalają tarczy. Czy ktoś wie jakie to mają być i gdzie kupić dobre?

Podobne wątki

  1. Klocki hamulcowe a może zaciski ???
    Przez TTkowiec w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-05-2016, 12:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •