Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 135 z 146

Wątek: Punkty karne.

  1. #121
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    ICE, nie spierałbym się z Markiem na na taki temat, zaufaj mi
    I don't have dreams, I have goals.

  2. #122

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    No to nich mi Marek powie czy każdy zatrzymany do kontroli musi poddać się badaniu alkomatem (zwykła kontrola nie popełnił wykroczenia).

    Zresztą nie moja sprawa.
    Ostatnio edytowane przez ICE ; 27-05-2012 o 21:57

  3. #123
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Dobre te twoje rady ale nie w przypadku nie reformowanego kolegi, już dawno pisałem mu że jak zadarł i to jeszcze w tak małym mieście to polecą z nim po bandzie i nie wiem jak by się stawiał i co nie robił to ma przesrane, więc albo pokora i dzieńdobry albo prawko odda szybko, dojdą koszta, przegrany jesteć Sing0r na całej linii.
    No cóż parę stron wcześniej napisałem tak jak teraz się dzieje, przesrane masz i tyle.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #124

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Jest jeszcze opcja kamery w samochodzie i gdyby ich poniosło na maxa to coś możesz walczyć ale nie widzę końca takiego sporu albo dacie sobie po mordzie albo będzie Ci gościu humor psuć ino Cie zobaczy. Chodź nie sądzę żeby on chciał się "dogadać" i zakopać topór wojenny.

  5. #125
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    post edytowany ....
    Ostatnio edytowane przez Jambolek ; 27-05-2012 o 22:17
    I TT

  6. #126

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Zmuszenie kierowcy do poddania się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie jest ograniczeniem jego wolności. Tego rodzaju ograniczenie jest dopuszczalne jedynie w przypadkach określonych w art. 74 § 2 oraz art. 308 § 1 Kodeksu postępowania karnego (KPK).
    Art. 74 § 2 KPK dopuszcza przeprowadzanie takich badań wobec oskarżonego, czyli osoby przeciwko której toczy się postępowanie karne i której postawione zostały zarzuty.
    Art. 308 § 1 KPK dopuszcza ponadto poddanie takiemu badaniu osoby, wobec której istnieje uzasadnione podejrzenie, że popełniła ona przestępstwo.
    Powyższe przepisy mają także zastosowanie wobec osób podejrzanych o popełnienie wykroczenia (zob. art. 54 § 5 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia).
    W zakresie ustalenia kompetencji do przeprowadzania badania trzeźwości kierowców miarodajny jest przepis art. 129 ust. 2 pkt. 3 Prawa o Ruchu Drogowym. Stanowi on, iż funkcjonariusz Policji jest uprawniony do „żądania poddania się przez kierującego pojazdem lub przez inną osobę, w stosunku do której zachodzi uzasadnione podejrzenie, że mogła kierować pojazdem, badaniu w celu ustalenia zawartości w organizmie alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu.”
    No ale policja zrobi jak się jej podoba bo wszyscy odpuszczają i dają się gnoić wtedy kiedy nie powinni.
    Dziękuje

  7. #127
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Dla mnie jest sprawa tak samo oczywista jak pisze Żuczek. Ma przesrane z własnej niestety głupoty i nie wygra z nimi.
    I don't have dreams, I have goals.

  8. #128
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    I TT

  9. #129

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Ciekawe czy to czytałeś.

    Funkcjonariusz policji może sprawdzić stan trzeźwości każdego kierującego, nawet podczas rutynowej kontroli, jeżeli podejrzewa, że może być pod wpływem alkoholu.
    Potem pasuje by wpisał w protokół powód kontroli alkomatem i to uzasadnił. Potem nie ślesz skargi do komendanta tylko wyżej gdyż komendant na 90% Cie zleje.

  10. #130
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    Ciekawe czy to czytałeś.

    tak kilka stron na ten temat i w tych wlasnie co podalem chyba jasno pisze iz moga wrazie.....
    I TT

  11. #131
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    Ciekawe czy to czytałeś.



    Potem pasuje by wpisał w protokół powód kontroli alkomatem i to uzasadnił. Potem nie ślesz skargi do komendanta tylko wyżej gdyż komendant na 90% Cie zleje.
    ICE jak wszystko rozumiem tylko wytłumacz mi jedno po cholerę grzebać kijem w ulu? Udowadniać coś sobie?
    I don't have dreams, I have goals.

  12. #132

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    ICE jak wszystko rozumiem tylko wytłumacz mi jedno po cholerę grzebać kijem w ulu? Udowadniać coś sobie?
    No i wszystko sprowadza się do tego, że policjant to inaczej "PAN WŁADZA" co zrobi to co mu się podoba bo Ty dla niego jesteś człowiekiem niższej kategorii.

    Ale sytuacje kiedy nic nie zawiniłeś to chyba 1 na 10. Bo przeważnie jak zatrzymują to mają powód.
    Ostatnio edytowane przez ICE ; 27-05-2012 o 22:28

  13. #133
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    bez emocji Panowie temat dotyczy Kolegi ktory niestety sam sobie troszke jest winien ..... a dwa wlasnie jak napisal Ice - tak wlasnie widze Policje w PL ...
    I TT

  14. #134
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    No i wszystko sprowadza się do tego, że policjant to inaczej "PAN WŁADZA" co zrobi to co mu się podoba bo Ty dla niego jesteś człowiekiem niższej kategorii.

    Ale sytuacje kiedy nic nie zawiniłeś to chyba 1 na 10. Bo przeważnie jak zatrzymują to mają powód.
    Widzisz, najwyraźniej masz jakiś kompleks własnej wartości bo ja nie podchodzę do tego w ten sposób. Policjant to człowiek systemu z którym się nie walczy a go omija. Ja takiemu policjantowi współczuję, że ma takie a nie inne zadanie Jak już natrafisz na niego daj mu się nacieszyć rolą nic więcej mu nie pozostało a na przyszłość myśl i działaj tak aby omijać system. Szkoda czasu i zdrowia na walkę z wiatrakami.
    I don't have dreams, I have goals.

  15. #135
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    Policjant to człowiek systemu z którym się nie walczy a go omija. Ja takiemu policjantowi współczuję, że ma takie a nie inne zadanie Jak już natrafisz na niego daj mu się nacieszyć rolą nic więcej mu nie pozostało a na przyszłość myśl i działaj tak aby omijać system. Szkoda czasu i zdrowia na walkę z wiatrakami.
    czytajac to przypomnialy mi sie (kurcze juz niepamietam czyje slowa)

    „jaka jest roznica pomiedzy czlowiekiem inteligentnym a madrym „ inteligentny poradzi sobie z kazdym problemem , madry - sie w nie nigdy nie wpakuje
    I TT

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •