Pokaż wyniki od 1 do 15 z 119

Wątek: brak mocy

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Znowu odświeżę wątek. Po wymianie sondy, co już jakiś czas temu zrobiłam, żadnej różnicy w pracy autka nie poczułam. A co gorsze, powiedziałabym że z autkiem jest tragicznie Opiszę dokładnie co nas teraz boli:

    Przy każdym przyspieszaniu słychać szum w zakresie 1,5 - 3 tys. obrotów. Gdy w tym momencie zdejmę nogę z gazu, słychać "surge" ale bardzo krótko i cicho. Przy przyspieszaniu słychać też świst turbiny, ale wogóle nie czuć, żeby działała. Tak jakbym jechała samym 1,8. Czasem jest jeszcze gorzej. Szczególnie na jedynce, gaz do dechy, obroty lecą, auto wyje, a ja ledwo przyspieszam. Autko dostaje drgań, głośno chodzi, a przyspiesza wcale, że nawet maluchy mnie mogą wyprzedzić. Innym razem znów auto w momencie dostaje kopa, ale tylko na chwilę, po zmianie biegu znowu zamula. Innym razem przyspiesza do 2 tys. obrotów i w tym momencie dostaje doła, nie czuć turbo. Jeszcze innym razem przy jednostajnym przyspieszaniu czuć wielokrotne szarpanie. N75 jest sprawny, mimo że wszystko mogłby wskazywać na błędy w elektronicznym sterowaniu. Na ostatnim skanowaniu auta żadnych błędów nie było.

    Męczę mechaników, jeżdżę do nich co chwila i chyba mają mnie dość. Ostatnio razem sprawdziliśmy zawór dv, bo jak dla mnie to był pierwszy krok. Zdjęliśmy go i mechanik dmuchnął w niego. Był sprawny. Ale ja mam wątpliwości czy w ten sposób wyszłaby moja nieszczelność. Niestety nie mam jak sprawdzić układu podciśnieniem. Poza tym dv jest boscha, niedawno zmieniana.

    Obecnie czekam na czujnik przyspieszenia wzdłużnego, a mechanik stwierdził, że dopóki go nie wymienimy, nie będziemy nic grzebać. Wtedy zloguje mi auto i będzie szperać, ale ja się boję, że z każdym dniem niszczę turbinę, a jeżdżę codziennie bardzo dużo. Taka jazda jest też męcząca, bo nie raz w korku przyspieszy mi autko jak szalone, a jak chcę kogoś wyprzedzić to nie mogę się rozpędzić, aż wstyd.

    Mam więc pytania, czy dźwięk "surge" obojętnie jaki jest, zawsze wskazuje na uszkodzony dv, czy może być też spowodowany inną usterką? Jaką w takim razie?

    Dziękują za każdą odpowiedź. Jak nie bedę męczyła mechaników to Was trochę ;p Kocham swoje autko i chcę by mi dobrze służyło, rozumiecie

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez Wilczyca Zobacz posta

    Przy każdym przyspieszaniu słychać szum w zakresie 1,5 - 3 tys. obrotów. Gdy w tym momencie zdejmę nogę z gazu, słychać "surge" ale bardzo krótko i cicho. Przy przyspieszaniu słychać też świst turbiny, ale wogóle nie czuć, żeby działała. Tak jakbym jechała samym 1,8. Czasem jest jeszcze gorzej. Szczególnie na jedynce, gaz do dechy, obroty lecą, auto wyje, a ja ledwo przyspieszam. Autko dostaje drgań, głośno chodzi, a przyspiesza wcale, że nawet maluchy mnie mogą wyprzedzić. Innym razem znów auto w momencie dostaje kopa, ale tylko na chwilę, po zmianie biegu znowu zamula. Innym razem przyspiesza do 2 tys. obrotów i w tym momencie dostaje doła, nie czuć turbo. Jeszcze innym razem przy jednostajnym przyspieszaniu czuć wielokrotne szarpanie. N75 jest sprawny, mimo że wszystko mogłby wskazywać na błędy w elektronicznym sterowaniu. Na ostatnim skanowaniu auta żadnych błędów nie było.

    Po samym opisie tej sytuacji bez analizowana całego wątku można by stwierdzić że DV zszedł
    Jeśli jest tam od nowości no na 99% trzeba wymienić ..
    Tak czy inaczej wyjmij go i przetestuj wg. wskazówek na forum , wyjęcie go to prosta sprawa pod warunkiem że nie ma tam ORI opasek zaciskowych ( jednorazowe ) . Jeśli takowe są to poproś kogoś o wyjęcie DV ....








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. MK1 [8N] TT 225 APX - Brak mocy
    Przez didi w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-08-2015, 20:51
  2. brak mocy -> brak błędu przy diagnostyce...
    Przez Eli25dg w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 10:34
  3. brak mocy
    Przez michu w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-11-2011, 08:45
  4. Brak mocy!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Przez malzon TT 225 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-05-2011, 21:38
  5. brak mocy
    Przez Daniel w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-09-2008, 06:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •