Pokaż wyniki od 1 do 15 z 46

Wątek: TT_MK2_8j_MÓwca

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    MÓwca akurat argumenty przedstawiono Tobie rzeczowe. Z jakiegoś powodu one jednak nie trafiają tam, gdzie powinny.
    Nikt nie chce źle, nikt nie pisze, że masz nie zwiększać mocy do założonego pułapu. Próbujemy sensownie wytłumaczyć, że pomysł nie jest z kategorii ,,najlepszych". O silniku 1.8, który chcesz poddawać modyfikacjom już nawet nie wspominam.
    Miałem okazję jeździć AUDI TT 8J z napędem na przednią oś, w których moc była podniesiona. I wystarczyło nawet 240 KM, żeby pojawiały się problemy z jej właściwym przeniesieniem na suchy asfalt. Nie mam tu na myśli ruszania ,,ze świateł", a codzienną jazdę.
    Ostatnio edytowane przez elmacho ; 24-08-2018 o 00:34
    AUDI nie przestaje się kochać.

  2. #2

    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Jelenia Góra
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Czarny
    Posty
    42
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    MÓwca akurat argumenty przedstawiono Tobie rzeczowe. Z jakiegoś powodu one jednak nie trafiają tam, gdzie powinny.
    Nikt nie chce źle, nikt nie pisze, że masz nie zwiększać mocy do założonego pułapu. Próbujemy sensownie wytłumaczyć, że pomysł nie jest z kategorii ,,najlepszych". O silniku 1.8, który chcesz poddawać modyfikacjom już nawet nie wspominam.
    Miałem okazję jeździć AUDI TT 8J z napędem na przednią oś, w których moc była podniesiona. I wystarczyło nawet 240 KM, żeby pojawiały się problemy z jej właściwym przeniesieniem na suchy asfalt. Nie mam tu na myśli ruszania ,,ze świateł", a codzienną jazdę.
    Akurat Twoje argumenty były, rzeczowe i rozumiem ich argumentację. Dzięki za Twoją opinię.
    Rozumiem, że sporo osób nie poradzi sobie z dużą mocą na ośce a raczej ostrym przebiegiem momentu obrotowego.
    Mam świadomość co planuję zrobić, jeździłem autem z dużą mocą na ośce. Wiem jaki chcę mieć przebieg momentu obrotowego.

    Obecnie jest 220KM/312Nm z łagodnym narastaniem momentu i mam bardzo duży niedosyt mocy (na brak trakcji nie narzekam).

    Co do silnik 1.8TFSI jakie są przeciwwskazania w jego wzmacnianiu?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez miki77 Zobacz posta
    Mam ośkę z dwustu trzydziestoma paroma końmi i więcej uważam ze nie ma sensu.
    Co prawda jedynie ostry start na światłach wymaga umiejętnego naciśnięcia gazu (nie za dużo) a ze mi to nie zawsze najlepiej wychodzi odczuwam wtedy brak quattro.
    Niedosyt jest tylko przy mocnym starcie z miejsca, reszta bajka.
    W żadnym wypadku nie uważam ze mam tych koni za dużo.

    Pozdr
    Miki


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Co do płynnego startu bez uślizgu łatwiej jest go wyczuć jak moment mniej gwałtownie narasta. Pomyśl o re-mapie pod tym kątem.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    https://drive.google.com/open?id=1Dj...JdS2xZMIeVDMRx

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Kolega niech zrobi i 500KM, jego auto jego piaskownica, ale na forum są osoby które podnosiły mocno moce w ośkach i potem był tylko lekki żal że to nie 4x4.

    MÓwca - zrób co masz w planach, najwyżej kolejna tt będzie quattro
    Spoko zrobię co mam w planach nie jest to wymysł z dnia na dzień

    Co do Quattro auta są dużo droższe w gorszym stanie, najechane kilometrów jak w rodzinnym aucie nie wiadomo jak kto o napęd dbał i jak się z nim obchodził.

    Wolę nadwyżkę na mody przeznaczy
    Ostatnio edytowane przez MÓwca ; 24-08-2018 o 18:10 Powód: przerobienie linku na obraz

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •