Pokaż wyniki od 1 do 15 z 54

Wątek: Audi TT MK2 3.2 V6

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    takich bajek że bez problemowo ogarniesz w ttrs 500km to chyba Pachura naopowiadał. Jak by to było takie proste to nasz kolega by nie sprzedawał TTrs z którym mody zakończyły się na 400km i nie kupował 3.2 a potem go uturbiał. 500km z ttrs to nie jest bez problemów bo nikt tyle w pl jeszcze nie miał i pewnie nie prędko będzie miał. 3.2t mają ludzie po 600km i dają radę. A stwierdzenie
    a nie dolozone turbo, ktore nie do konca moze dawac rade
    świadczy troszkę o braku wiedzy. Jeżeli dobierze się odpowiednio sprężarkę do danego silnika i do mocy które planujemy to niema prawa nie dawać rady. Cały setup musi być odpowiednio przemyślany a wtedy będzie jeszcze mniejsza awaryjność takiego 3.2t niż TTrs z 400km z małym plusem gdyż w 2.5t będzie to maks z tego setupu a w 3.2t 500km to pikuś...

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Paweł , ale kolega nie napisał że chce 500 koni w RS-ie robić tylko że 400 i w takim przypadku zrobienie takiej mocy w RS jest pryszczem w porównaniu do 3.2 .
    Solidnym argumentem jest też fakt że reszta auta jest przystosowana do większej mocy ( hamulce , zawieszenie itd ) .
    Osobiście uważam ( i tak czynię ) że trzeba robić całe auto nie tylko silnik .


    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Jeżeli dobierze się odpowiednio sprężarkę do danego silnika i do mocy które planujemy to niema prawa nie dawać rady.
    Bezapelacyjnie się zgadzam , jeśli coś nie daje rady to tylko dla tego że użyto nieodpowiednich części .


    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Cały setup musi być odpowiednio przemyślany a wtedy będzie jeszcze mniejsza awaryjność takiego 3.2t niż TTrs z 400km z małym plusem gdyż w 2.5t będzie to maks z tego setupu a w 3.2t 500km to pikuś...
    A z tym będę polemizował ...
    Dla 2.5T 500+ to również ''pikuś'' ( oczywiście nie na seryjnej turbinie ) jedynym problemem stojącym na drodze był do jakiegoś czasu układ paliwowy ale ten problem jest już rozpracowany od pewnego czasu .


    Jeśli mam być szczery to na dzień dzisiejszy wolałbym '' robić '' RS-a niż 3,2 .



    Cytat Zamieszczone przez masterlysy Zobacz posta
    Witam
    Musze cos dopisac do mojego postu bo chyba zmienilem zdanie na temat stereotypu jakiemu piastowalem do tej pory, a mianowicie chodzi o fakt czy Audi TT jest babskie i czy warto pompowac w nie duzo kasy. Powiem wam Panowie, ze okres w ktorym jezdze moim 3.2 v6 (glownie weekendowo) sprawil, ze calkowicie sie przestawilem. Jestem naprawde pod wielkim wrazeniem tego samochodu. Kupilem je zonie, a juz ustawiam sie na weekendowy wyjazd na Nurburgring. TT trafilo w moj gust w 99% i najchetniej bym z niej nie wysiadal. Niestety zaczyna mi doskwierac brak mocy i wszystko wskazuje na to ze moje TT pojdzie w sezonie na sprzedaz, a w garazu stanie model RS. W tym przedziale cenowym to chyba najlepsze auto ktore moze bez problemow wygenerowac 410KM. W zwiazku z tym koncze wszelkie modyfikacje w 3.2 i czekam, az pojawi sie cos ciekawego w postaci RS

    Cieszę się że zmieniłeś zdanie na temat TT








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •