Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Ikona oleju.

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2019
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Błękitny
    Posty
    51

    Ikona oleju.

    Hej,

    Jestem szczęśliwym posiadaczem TT z 99' jakieś 5k km temu wymieniłem olej. Zalany został Motul, wymieniona pompa, czujnik i wyczyszczony smok. Jednak ciągle po przejechaniu różnego dystansu mam sygnał dźwiękowy i ikonę na FIS od oleju. Co się może być przyczyną? Na climatronicu pokazuje 90stopni niezależnie kiedy. Przed wymianą było dokładnie tak samo z temperaturą

  2. #2
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    Cytat Zamieszczone przez Bikeyyy Zobacz posta
    Hej,

    Jestem szczęśliwym posiadaczem TT z 99' jakieś 5k km temu wymieniłem olej. Zalany został Motul, wymieniona pompa, czujnik i wyczyszczony smok. Jednak ciągle po przejechaniu różnego dystansu mam sygnał dźwiękowy i ikonę na FIS od oleju. Co się może być przyczyną? Na climatronicu pokazuje 90stopni niezależnie kiedy. Przed wymianą było dokładnie tak samo z temperaturą
    Bikeyyy, prawdopodobną przyczyną w/w stanu rzeczy jest niedomagający licznik. Jeżeli poziom oleju jego temperatura i ciśnienie są w normie (to znaczy wszystko działa prawidłowo i czujniki są sprawne), to zaczyna padać procesor w zegarach, mogą też być tzw. zimne luty. Objawy, które mogą dodatkowo występować w nieregularnych odstępach czasowych czy też przyczynowych to: nieprawidłowe wskazania poziomu paliwa, nieprawidłowe wskazania temperatury, "wariowanie" obrotomierza, wskazywanie nieprawidłowej prędkości np. stoisz a wskazówka prędkościomierza zatrzymała się na innej wartości niż 0. Może pojawić się tzw. choinka na liczniku, w końcowym efekcie po padnięciu całkowitym procesora czy procesorów (bo są dwa) w liczniku - brak możliwości odpalenia auta. To tak w skrócie, musisz przyjrzeć się dokładnie swojemu licznikowi przy wykluczeniu rzeczywistej usterki związanej z ciśnieniem, poziomem czy temperaturą oleju. Napisz czy jak pojawia się dźwięk i kontrolka oleju na zegarach, to czy po wyłączeniu zapłonu i ponownym załączeniu znikają? Czy ew. jak w nerwie przywalisz w daszek zegarów, to też te sygnały znikną? Pozdrawiam.

  3. #3

    Dołączył
    Mar 2019
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Błękitny
    Posty
    51
    Hmm, jeżeli chodzi o zegar...
    On ogólnie już jest na wykończeniu w mojej opinii. Padł jakiś czas temu prędkościomierz ale dałem do naprawy bo ciężko było jeździć bez niego, nie działa wskaźnik temperatury płynu. FIS można powiedzieć że już padł bo pikseloza jest konkretna.

  4. #4
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    Cytat Zamieszczone przez Bikeyyy Zobacz posta
    Hmm, jeżeli chodzi o zegar...
    On ogólnie już jest na wykończeniu w mojej opinii. Padł jakiś czas temu prędkościomierz ale dałem do naprawy bo ciężko było jeździć bez niego, nie działa wskaźnik temperatury płynu. FIS można powiedzieć że już padł bo pikseloza jest konkretna.
    To masz już odpowiedź, licznik do kompleksowej regeneracji. To jest szeroko znana bolączka 8N niestety. Kolega Jerry z naszego forum oraz Annubis są w stanie temu zaradzić. Poczytaj w tym temacie https://www.klubtt.pl/showthread.php...awa+liczników
    oraz w tym https://www.klubtt.pl/showthread.php...hlight=annubis
    Pozdrawiam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •