Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 63

Wątek: Dziwne stuki przy puszczaniu sprzęgła.

  1. #31
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    a czy jeszcze ktoś kto ma te czerwone wkładki może to potwierdzić? bo jeśli tak to nie bedę tego zakładał

  2. #32

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Jakbym wiedział jak będzie na wkładkach w zimie to bym ich nie kupował. Dodam że jak jest ciepło na zewnątrz to nie mam żadnych problemów.

    Najlepiej będzie to załóż je teraz na mrozach i zobacz sam jak się jeździ. Zawsze do ori możesz wrócić.

  3. #33
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    planowałem zmienić te wklładki przy wyjmowaniu silnika...teraz w aucie wszystko jest ok i nie odczuwam żadnych dolegliwości wiec nie zamierzam tego ruszać, jeśli w ogóle to ruszę w takim razie

  4. #34

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    No to nie ruszaj wkładek. Może ZUCZEK i Arttur mają inne nie takie twarde. Do swoich jakby przymocować patyk to młotek zrobić można.

  5. #35
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no poczekajmy co powie Żuczek no i Arttur bo On ma jeszcze pozostałe łapy zmienione na sztywniejsze...
    panowie ale nie róbmy już śmietniku..dlatego pokasowałem to co zbędne
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 11-02-2011 o 10:48

  6. #36
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Cytat Zamieszczone przez KubaFRS Zobacz posta
    tak jak napisałem ori wkładki są mega miękkie jak dętka hehe, a te poliuretanowe jak kamienie
    Porownianie nikt z was nie mial w rekach nowych wkladek z ASO do porowniana twardosci a porownanie 10 letniej wyeksploatowanej gumy z nowa wkladka pouliretanowa mija sie z celem, bo jesli stara wkladka wciaz speniala by swoja funkce i trzymala swoje wlasciwosci to nie trzeba by bylo jej wymieniac na nowa
    Sam mam takie na polce w domu, bede wymienial w nowym tygodniu to tez zdam relacje, ale skoro niektorzy maja je zalozone i widza tylko +++ przyczyna wibracji u was i spadkiem komfortu na ---moze byc padajacy dwumas, KubaFRS sam napisales, ze sprzeglo bedziesz zmienial

  7. #37
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Jeżeli to dwumas to luzy są naprawdę bardzo małe, bo to głównie była wina poduchy. Teraz te stuki są znacznie mniejsze. Już ledwo słychać i to tylko i wyłącznie przy wciskaniu i puszczaniu sprzęgła bez dodawania gazu. Wybicie gumy wybiciem, ale nawet jeżeli by były twardsze to i tak bez porównania z poliuretanami. Te drgania to napewno wina twardości tych poduszek. To na pewno nie dwumas. Wraz z wzrostem obrotów silnika drgania się nasilają. Jak nie dodaję gazu to nie ma ŻADNYCH drgań.

  8. #38

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Mi trzepało samochodem tak jakby chciało całą budę rozwalić no ale doszedłem jakoś do kompromisu z gumami. Powiedzmy że mam teraz pewny komfort i nie rozwala mi samochodu przy 5 tys obrotów.

  9. #39
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Wychodzi na to że kupiliście za twarde te wkłady.
    Mam u siebie wkłady poliuretanowe i rzeczywiście są twarde ale jestem w stanie poczuć ich elastyczność ściskając mocno lub wbijając paznokcia Przy waleniu młotkiem odbija i amortyzuje , ni jak nie przypomina to waszego opisu że wkład jest jak kamień .
    Po zamontowaniu i jazdach próbnych nigdy w życiu nie zamontowałbym seryjnych gumek .
    Na biegu jałowym odczuwam tylko delikatne wibracje po przez kierownice no ale mam jeszcze koło zamachowe jedno masowe które też się do tego przyczynia .

    Dowiedzcie się od producenta jaka jest twardość tego poliuretanu . Jeśli ponad 80 to są to wkładki do auta na tor w którym komfort nic nie znaczy a liczą się maksymalne osiągi .
    Do auta ulicznego twardość poliuretanu powinna być w granicach 65 .



    Dodam też ze większość wkładów potrzebuje ok 1000 km żeby się '' ułożyć '' i po tym czasie wibracje są znacznie mniejsze niż na samym początku .







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #40
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no to są te do jazdy cywilnej...czerwone... żółte są na tor ,ja tam czuję jakaś elastyczność tych wkładek ale są dostć twarde znacznie twardsze niż czerwone wkładki do wachaczy...być może te wkładki potęgują zużyty dwumas...no nie wiem ale u mnie też będzie to pracować z kołem jednomasowym no i mam nadzieję że będzie dobrze

  11. #41

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Twardości ok 80shA więc problem wibracji mamy już wyjaśniony. Żółte mają 90.

  12. #42
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Moze spróbować wsadzić 1 pouliretan i 1 fabryczna gumke.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  13. #43
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No to firma po prostu nie dobrała odpowiednio twardości .
    Właśnie sprawdziłem linka do tych wkładek i wychodzi że sprzedają jeszcze twardsze czyli 90 , te czerwone to 80 .
    Co za bezsens ......
    Twardości stosowane przez innych producentów :

    OEM VW | 50A | 3
    BFI Stage I | 65A | 2
    Turn | 65A-70A | 2
    ECS Tuning | 70A | 3
    Energy Suspension | 70A | 3
    VW Motorsports | 70A | 2
    Forge/Powerflex | 70A | 2
    WRD | 80A | 2
    BFI Stage II | 85A | 2
    Prothane | 85A | 2


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #44
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no dobra ale skoro już takie ustrojstwo kupiłem to może tak jak wcześniej pisałem...wyfrezować głębsze rowki aby było mniej mięsa czyli sztywność się zmniejszyła...wiem że to taki zabieg trochę na chybił trafił ale może się uda:P

  15. #45
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jeżeli wyeliminujemy zły montaż łapy, np odwrotnie, lub za duży ciąg, to nic innego jak to że podchodzone juz dwumasy daja znać o sobie, ja mam od tego samego producenta mowimy o Strongflex i dla mnie jest bajkowo, nie zamienił bym ich z powrotem nigdy, fakt u mnie napędy powymieniane, wszystko nowiutkie i chodzi jak masełko, ale wkładki montowałem jeszcze na starej skrzyni i faktyzcnie było gorzej i czuć bylo delikatne wibracje przy schodzeniu z obrotów, tak gdzieś od 3 do 2 tyś, ale u mnie dwumas to był już na wykończeniu, a tarczy nie było wcale, może pjezdzijcie trochę na pewno się poprawi, ale jak dwumas ma luzy to przenosi wibracje na skrzynie, a twarde łapy dalej.
    Niestety, znowu potwierdza się, że tuning auta zaczyna się od doprowadzenia go do stanu idealnego, bo tak jak zawsze powtarzam każdy mod warty jest tyle ile jego najsłabsze ogniwo.
    Zawszę lubię dobrze doradzać, nie zawsze wychodzi tak jak by się chciało, myślę że po jakimś czasie się przyzwyczaicie, a perspektywie czasu docenicie zaletę nowych poduszek, np. po modach, sam pamiętam że poduszki wymieniłem po naradzie i propozycji Artura, bo auto przy wiekszym 360nm jeszcze na starej turbinie miało problem z utrzymaniem się na nierównej drodze, bujało motorem i miałem problem z utrzymaniem toru przy pełnym bucie na 1.2 biegu, po wymianie jak reką odjął
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. 1.8t AJQ szarpanie przy przyspieszaniu, stuki
    Przez kbanah w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 23-07-2017, 10:32
  2. TT mk1 dławi, szarpie plus dziwne stuki
    Przez ferben w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2017, 11:10
  3. [8N] Falowanie obrotów + dźwięk przy puszczaniu gazu
    Przez grinder w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 05-12-2014, 10:43
  4. PROBLEM Stuki z przodu przy skrecaniu w lewo
    Przez belian w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-06-2013, 20:31
  5. dziwne stuki
    Przez qba12345 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-09-2011, 10:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •