Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 67

Wątek: AUDI TT dla początkującego

  1. #46
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    przy:
    minus 15 st mial kolega na mysli ))

    Tak, co do quaTTro to sie zgadzam. Start zima spod swiatel, wyjazd z garazu.. czy np. moj znienawidzony zjazd z autosrady, kiedy to jest w lewo oraz pod gorke: ok 3-5%.
    Jak mialem A6 z FWD to ESP swiecil jak choinka..
    Z BMW jest lepiej, ale lubi potanczyc.
    Natomiast TT... Ostry start i zero obaw o utkniecie w polowie gorki

    =========
    Vorspung durch Technik

  2. #47
    Awatar Madzia142
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Wa-wa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    180
    Rocznik
    2010
    Kolor
    czarny
    Posty
    737
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Nie zamienił bym się na Quattro bo mam zamiar inwestować że by było lepiej niż quattro, ludzie cudotwórca jakiś wytłumacz nam jak chcesz to zrobić.
    Tak szczerze, to punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, każdy chwali swoje, ale prawda jest jedna i prowadzi do jednego konstruktywnego postępowania, byłem,jestem po dwóch stronach, więc wiem co mówię, lepsze jest wrogiem dobrego i nic nikt tego nie zmieni, a kto jeszcze tego nie rozumie, zrozumie, w czasie.
    A ja mam ośkę bez quattro i żałuję. Może nie na co dzień gdy jeżdżę do pracy, ale w takich momentach jak z kolegami z klubu gdzieś jedziemy i trzeba z dużą prędkością wchodzić w zakręty. Ja niestety muszę zwalniać, a koledzy pomykają jakby byli przyklejeni do drogi. Cóż z tego, że auto piękne, zadbane i wypieszczone jak nikt nie zagląda pod maskę i nie ma tego wow. Zobaczysz z czasem tak jak mi, Tobie też zacznie czegoś brakować i wcale nie chodzi tu o moc.

  3. #48
    Awatar Elor
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    IRL
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    00
    Rocznik
    00
    Kolor
    00
    Posty
    1,356
    Cytat Zamieszczone przez Madzia142 Zobacz posta
    A ja mam ośkę bez quattro i żałuję. Może nie na co dzień gdy jeżdżę do pracy, ale w takich momentach jak z kolegami z klubu gdzieś jedziemy i trzeba z dużą prędkością wchodzić w zakręty. Ja niestety muszę zwalniać, a koledzy pomykają jakby byli przyklejeni do drogi. Cóż z tego, że auto piękne, zadbane i wypieszczone jak nikt nie zagląda pod maskę i nie ma tego wow. Zobaczysz z czasem tak jak mi, Tobie też zacznie czegoś brakować i wcale nie chodzi tu o moc.
    Chyba każdy z ośką, kto przyjeżdza na zloty, przez to przechodzi. Znam ten ból. Bo jak ktoś tak o sobie jeździ i raczej nie pojawia się na takich eventach, to nie ma porównania i jest zadowolony.

    PS. Twoje auto jest piękne. Przydałby się tylko dystans i delikatne obniżenie )

  4. #49
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Cytat Zamieszczone przez Madzia142 Zobacz posta
    A ja mam ośkę bez quattro i żałuję. Może nie na co dzień gdy jeżdżę do pracy, ale w takich momentach jak z kolegami z klubu gdzieś jedziemy i trzeba z dużą prędkością wchodzić w zakręty. Ja niestety muszę zwalniać, a koledzy pomykają jakby byli przyklejeni do drogi. Cóż z tego, że auto piękne, zadbane i wypieszczone jak nikt nie zagląda pod maskę i nie ma tego wow. Zobaczysz z czasem tak jak mi, Tobie też zacznie czegoś brakować i wcale nie chodzi tu o moc.
    Jak pisałem wcześniej jeździłem quattro i jest kolosalna różnica być może będzie mi czegoś brakować puki co ciesze się ze mam Choćby FWD jeśli chodzi o zloty to z przyjemnością bym się wybrał ale jest obawa może jak bardziej dopieszcze swoje autko to pojawię się na pewno

    Wysłane z mojego SM-N9005
    Using Tapatalk

  5. #50
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Cytat Zamieszczone przez wiewioraandrzej Zobacz posta
    Jak pisałem wcześniej jeździłem quattro i jest kolosalna różnica być może będzie mi czegoś brakować puki co ciesze się ze mam Choćby FWD jeśli chodzi o zloty to z przyjemnością bym się wybrał ale jest obawa może jak bardziej dopieszcze swoje autko to pojawię się na pewno

    Wysłane z mojego SM-N9005
    Ps być może już po tegorocznej zimie będzie mi brakować napędu 4x4
    Using Tapatalk

  6. #51
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Madzia142 Zobacz posta
    A ja mam ośkę bez quattro i żałuję. Może nie na co dzień gdy jeżdżę do pracy, ale w takich momentach jak z kolegami z klubu gdzieś jedziemy i trzeba z dużą prędkością wchodzić w zakręty. Ja niestety muszę zwalniać, a koledzy pomykają jakby byli przyklejeni do drogi. Cóż z tego, że auto piękne, zadbane i wypieszczone jak nikt nie zagląda pod maskę i nie ma tego wow. Zobaczysz z czasem tak jak mi, Tobie też zacznie czegoś brakować i wcale nie chodzi tu o moc.
    Jak miałem Eibacha u siebie w FWD to ci koledzy na zakrętach, niektórzy byli daleko za mną, więc nie przesadzajmy.
    FWD mozna zmodyfikować poprawiając sterowność auta w zakrętach.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #52
    Awatar Madzia142
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Wa-wa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    180
    Rocznik
    2010
    Kolor
    czarny
    Posty
    737
    Cytat Zamieszczone przez wiewioraandrzej Zobacz posta
    Ps być może już po tegorocznej zimie będzie mi brakować napędu 4x4
    Jedna zima już za mną i nie jest źle.

  8. #53
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    A jak jest z tymi prędkościami w quattro bo u mnie jest gwint nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale przy 160 km bardzo dobrze trzyma się drogi więcej nie próbowałem

    Wysłane z mojego SM-N9005
    Using Tapatalk

  9. #54
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478
    post zduplikowany - do skasowania( poniżej ok)
    Ostatnio edytowane przez Kwariat ; 11-09-2014 o 14:41 Powód: DELETE

  10. #55
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478
    jedyną wadą quattro jest to, że jak kombinuję nad ew. zmianą auTTka na coś innego to przedni napęd odrzucam z miejsca, tylni fajny no ale czasami są sytuacje awaryjne, jakieś kataklizmy pogodowe i gdyby coś się działo i musiałbym dotrzeć w konkretne miejsce to bym sobie nie wybaczył że kupiłem "zabawkę" a nie porządne auto z niezawodnym napędem.

    Pożyjemy zobaczymy, na szczęście R8 ma Quattro ale zamiata tyłem jak trza

  11. #56
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    Cytat Zamieszczone przez wiewioraandrzej Zobacz posta
    A jak jest z tymi prędkościami w quattro bo u mnie jest gwint nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale przy 160 km bardzo dobrze trzyma się drogi więcej nie próbowałem

    Wysłane z mojego SM-N9005
    Ja nie widze roznicy miedzy 160 a np.220kmh.
    Dodam, ze przy hamowaniu jest nawet lepiej niz FWD

    =========
    Vorspung durch Technik

  12. #57
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Q jest super, tylko już popadacie ze skrajności w skrajność(jak jeden gość, który po spowodowanej kolizji z autem terenowym stwierdził, że to i tak nie jego wina, bo auta 4x4 lepiej hamują). Q jest super przy ruszaniu, przy przejeżdżaniu przez zaśnieżone drogi. Ale w tym wchodzeniu w zakręty to już przesada, miałem wiele sytuacji, w których Q robiło z TT praktycznie auto , które zachowywało się jak tylno napędowe. Więc nie piszcie z Q można wchodzić w zakręty jak się chce. Trzeba rozwagi podczas jazdy tak samo z Q jak i bez. Ogólnie oczywiście, że polecam Quattro, lepiej je mieć niż nie. Aczkolwiek sytuacji w których go się używa przy spokojnej, normalnej jeździe jest mało.

  13. #58
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    A co Wy pier.... kolega mówi ,że FWD jest świetne i koniec dyskusji.Nic innego nie ma!A nie ma kolega pojęcia o samochodach ale to już inna kwestia

  14. #59
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Kolego KSOLK może nie mam ciesz się ze ty masz ja nie powiedziałem ze jest lepsze tylko ze nie żałuję że mam FWD a mieć swojego zdania mi nie zabronisz
    Using Tapatalk

  15. #60
    Awatar Madzia142
    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Wa-wa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    180
    Rocznik
    2010
    Kolor
    czarny
    Posty
    737
    Jak zwykle się zaczyna. Miała być kulturalna wymiana zdań i poglądów. Dla mnie ośka jest nadsterowna przy pokonywaniu zakrętów z większą prędkością ( nie chodzi o szaleństwa, bo człowiek jest dorosły i chciałby jeszcze trochę pożyć ). Natomiast z wyjazdem ze śniegu różnicy nie zauważyłam. Każdy ma to co ma i ważne, że jest zadowolony.Amen.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •