Cytat Zamieszczone przez Simon Zobacz posta
Jaqob, myślę, że dla każdego użytkownika samochodu to bardzo istotna sprawa, ale jednocześnie nikt nie chce wymieniać czegoś niepotrzebnie. To trochę tak jakby trzymać się, że opony wymieniamy zawsze np. co 2 lata przy bieżniku 6mm, bo przy takiej opinie zawsze jest już większe ryzyko, że strzeli niż przy nówce. Tutaj bardziej chodzi o zdroworozsądkowe podejście i jeśli zalecane jest, aby zrobić coś po X km czy X latach to po prostu to robię i tyle (ew. trochę wcześniej niż zalecane, aby zachować rozsądny margines bezpieczeństwa). Pewnie dlatego wiele osób szuka i dopytuje się jakie są tutaj zalecenia i doświadczenia innych.

Nie ukrywajmy też, że i w takim przypadku można mieć zwyczajnego pecha. Jeden nie będzie się tym przejmował, zrobi rozrząd po 10 latach albo 150 000 km i wszystko będzie OK, a komu innemu strzeli pasek np. po 80 000 km choć nie powinien (jak koledze TT wroc). Jaka pewność, że akurat w tym konkretnym egzemplarzu nie trafił się jakiś wadliwy, osłabiony rozrząd? Tego typu rzeczy zdarzają się niezależnie od klasy auta.

Rozrząd to koszt ok 800zł + robocizna. Jak nie będziesz tego robił w ASO nie wyniesie to dużo. Wiesz, na felgi chcesz przeznaczyć 8tys zł a szkoda ci kilkuset złotych na rozrząd?! No cóż każdy robi jak uważa. Mnie nie stać na takie ryzyko dlatego była to jedna z pierwszych rzeczy jakie zrobiłem.