Pokaż wyniki od 1 do 15 z 63

Wątek: Dioda i MBC

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    gregor10 - Można bardziej krzywdzić ten silnik i ludzie to robią . Dioda w aucie z odpowiednimi wskaźnikami i świadomym '' userem '' to żadna krzywda dla silnika .

    Oczywiście zgadzam się że oferta olo jest nie do odrzucenia i jest to w tym przypadku zdecydowanie lepsza opcja .







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  2. #2
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    gregor10 - Można bardziej krzywdzić ten silnik i ludzie to robią . Dioda w aucie z odpowiednimi wskaźnikami i świadomym '' userem '' to żadna krzywda dla silnika .

    Oczywiście zgadzam się że oferta olo jest nie do odrzucenia i jest to w tym przypadku zdecydowanie lepsza opcja .







    Pozdrawiam
    A moim zdaniem duża krzywda.
    Arturr Powiedz mi jakie wskaźniki powienien zamontować M and V aby nie robić krzywdy temu silnikowi na diode mode ?
    Moim zdaniem musiały by to być MINIMALNIE boost z warningiem, egt, afr. Co oznacza że zakup takich zegarów przekracza koszt wykonania porządnego chipa

    Dwa czy seryjna mapa paliwa jest przystosowana do pracy przy wiekszym doladowaniu od seryjnego ? To samo mapa zapłonu, limitery doladowania itp ?
    Testowałeś diode mode na silniku o oznaczeniu AJQ że twierdzisz iż nie skrzywdzi to silnika ? Bo ja testowałem i wiem że jest to drut aż miło.

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez gregor10 Zobacz posta
    Arturr Powiedz mi jakie wskaźniki powienien zamontować M and V aby nie robić krzywdy temu silnikowi na diode mode ?
    Moim zdaniem musiały by to być MINIMALNIE boost z warningiem, egt, afr. Co oznacza że zakup takich zegarów przekracza koszt wykonania porządnego chipa
    Trafiłeś w 10 z zegarami jak i w to że trochę kosztują tyle że zegary przydadzą się kiedyś przy BT

    Cytat Zamieszczone przez gregor10 Zobacz posta
    Dwa czy seryjna mapa paliwa jest przystosowana do pracy przy wiekszym doladowaniu od seryjnego ? To samo mapa zapłonu, limitery doladowania itp ?
    Testowałeś diode mode na silniku o oznaczeniu AJQ że twierdzisz iż nie skrzywdzi to silnika ? Bo ja testowałem i wiem że jest to drut aż miło.
    Seryjna mapa nie jest przystosowana aby widzieć większe doładowanie , dlatego właśnie daje się diodę a AFR jest regulowane z odczytów sondy , zresztą po co mam tracić czas jak zapewne to wiesz .

    Osobiście nigdy nie testowałem tego i pewnie już nie będę ale chyba nie muszę Ci tłumaczyć że mając podgląd wspomnianych wyżej parametrów można bardzo szybko się zorientować czy będzie to działać w danym silniku czy nie .

    Nie jestem jakimś wielkim zwolennikiem czy obrońcą ( bo u siebie dawno , dawno temu na seryjnej turbinie jednak miałem program nie diodę ) diody ale też nie mogę się zgodzić z twierdzeniem że jest to krzywda jeśli wszystko jest zrobione z głową .

    Nie ma to jednak wielkiego znaczenia bo znając M & V wiem że nie jest to opcja tak więc nie sprowadzajmy kolejnego wątku na manowce poprzez zbędne dyskusje








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Czerwona dioda w drzwiach
    Przez przymuł w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-07-2017, 20:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •