Dzięki za dobre słowo
Już chyba najwyższa pora na jakieś uaktualnienie.

Niestety ostatnio przez jakiś czas nie miałem za wiele wolnego czasu na nic i od razu uprzedzając mogące pojawić się pytanie to auto jeszcze nie jest finalnie wystrojone ani nie jest zainstalowany AEM.
Mimo to przez ten czas udało mi się powoli zrobić kilka zaplanowanych modyfikacji tak więc zacznę od aktualizacje tego co już jest zrobione.

W planach było przerobienie instalacji paliwowej na węże teflonowe w oplocie stalowym i stożkowe złączki skręcane oraz regulowany FPR ze wskaźnikiem.
Chciałem też dodać dodatkowy łatwo dostępny dokładny filtr paliwa za pompą główną aby dodatkowo chronić czystość wtryskiwaczy.
Poniżej części użyte do tego zabiegu.


Chciałem żeby wszystko było dyskretnie schowane i nie rzucało się zbytnio w oczy więc zapadła decyzja aby zamontować to pod osłoną w okolicach zbiornika płynu wspomagania.
Wyrzeźbiłem taki uchwyt na filtr i FPR który jednocześnie będzie zamontowany na zbiorniczku.





Po wstępnych przymiarkach udało się ustalić potrzebną długość linii paliwowych i kąty złączek..
Tutaj już gotowe do testu pod ciśnieniem który przeszły z powodzeniem.



Pora zainstalować to wszystko pod maską












Gotowe po założeniu osłony..



Żeby nie było tak kolorowo to czasem coś się zepsuje i trzeba naprawić
Zauważyłem że jest wilgotno w okolicach gniazd wtryskiwaczy.



Tak więc jednocześnie podczas tej modyfikacji zabrałem się za naprawę.
Zainstalowałem nowe o-ringi na wtryskach..



Oraz nowe gniazda wtryskiwaczy. Ale jeśli już się z tym mam bawić to wolę dać coś lepszego od serii... Wpadły więc aluminiowe gniazda.



Idąc dalej, skoro już kolektor na stole to jeszcze doszły gwintowane króćce







Wszystko razem z układem paliwowym już skończone.
Są już też nowe wtryski ale będą instalowane razem z nowym ECU więc na razie czekają na swoją kolej.



Zdecydowałem się też na wymianę półosiek. Od dawna miałem je na oku i akurat były w promocji więc przytuliłem
Są trochę mocniejsze niż nasze seryjne no i co nowe to nowe, obecne były na aucie odkąd je posiadam..


Też są już zainstalowane i gotowe..


Idąc dalej... Chyba już się starzeję bo zachciało mi się aby trochę przyciszyć wydech
Zdecydowałem się na dodatkowy tłumik i padło na taki..



Dobry pretekst żeby nauczyć się spawać Po kilku próbach na odpadkach i oswojeniem się z procesem oraz przyswojeniem porcji teorii zdecydowałem że jestem gotowy.
Tłumik już zainstalowany.



Skoro już przy wydechu jesteśmy to po 13 latach posiadania TT w końcu dojrzałem do moda od którego większość zaczyna.


Dokładka również już na aucie i cieszy oko


Zdecydowałem się też zmienić dystanse z 17,5mm na 25mm . Kupiłem takie które oszczędzają trochę na wadze.



Kolejne graty to nowy podwójny wskaźnik EGT, będzie lepiej pasował do cyfrowego wskaźnika AFR który też jeszcze czeka na montaż i pewnie zrobię to razem.



To by chyba było na tyle z tego co pamiętam Na koniec nowsze fotki TT
Tutaj z młodszą siostrą która zastąpiła A3 8P Q



I spontaniczna fotka którą już pokazywałem w innym wątku..









Pozdrawiam