Pokaż wyniki od 1 do 15 z 31

Wątek: kompletny SWAP TURBO-KOMPRESOR do TT 515km i 550nm

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Dla mnie oferta atrakcyjna jeżeli da się zrobić na tym przebieg 20-30k. Compoty brały za coś podobnego 60k.



    btw.: Paweł testowałeś coś, czy odgradzanie komory silnika od stożka (tworząc grodź) zasysającego powietrze z każdej strony coś zmienia w termice znacząco/nieznacząco?
    Ostatnio edytowane przez MichalTT ; 18-04-2017 o 14:40

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez MichalTT Zobacz posta
    Dla mnie oferta atrakcyjna jeżeli da się zrobić na tym przebieg 20-30k. Compoty brały za coś podobnego 60k.



    btw.: Paweł testowałeś coś, czy odgradzanie komory silnika od stożka (tworząc grodź) zasysającego powietrze z każdej strony coś zmienia w termice znacząco/nieznacząco?
    Turbo z kolektorem ma mniejszy przebieg. Rozrzad i niektore elementy wymienialem w trakcie eksploatacji setupu.
    Po 2 albo 3 sezonach zmienialem turbo , sruby na podporach i zagladalem do panewek. Silnik wygladal jakby mial 300km nalotu a nie 20 tys. Kompresje mierzylem w tamtym roku i byla idealnie po 11.8 na wszystkich.
    mysle ze jak ktos bedzie dbal podobnie jak ja to 30 tys to pikus dla takiego setupu poniewaz ja juz tyle zrobilem.
    Przeglady sa potrzebne bo tak samo kompotowe erki maja interwaly co kilka tys.
    Kompresor jest od seryjnego silnika i jego zywotnosc jest bardzo duza a biorac pod uwage ze on tylko napedza turbo to raczej dozywotnia.
    Silnik jest na nowej hydraulice i rozrzad jest kewlarowy dlatego poza wymianami oleju co 5 tys nie jest upierdliwy.
    Mozna go zalac zwyklym olejem i zmieniac co 10 tys ale koszty oleju w porownaniu do calosci sa niewielkie dlatego jak kogos stac na 500km to chyba na olej tez.

    Spalanie wiem ze to bzdura ale przy normalnej jezdzie mniejsze niz seria ale nie po to wyjezdzam tt by bawic sie w jazde o kropelce



    Stozek nie jest osloniety bo ma doprowadzenie zimnego powietrza fi 90mm dlatego raczej tyrbo dostaje zimne powietrze. Za zimne powietrze odpowiada tez drugi duzy ic ktory chlodzi powietrze idace na turbo dlatego dolot i kolektor jest zawsze zimny

Podobne wątki

  1. MK1 [8N] Kupię kompletny swap na k04-023
    Przez c0nn3ct w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-09-2015, 11:10
  2. Kupię kompletny swap na k04-023
    Przez c0nn3ct w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-09-2015, 23:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •