Wszystko zależy od tego w jakim stopniu zestaw wskaźników jest uszkodzony. Jeśli jest to standardowe uszkodzenie (wymiana FIS, wymiana silniczków wskazówek) to naprawa trwa ok. 2-3 godzin maksymalnie. Jak jest trochę gorzej (mruga podświetlenie, nie świecą wyświetlacze godziny i kilometrów, dzieją się inne niestworzone rzeczy) naprawa może potrwać nawet do 3 dni. A najgorzej jest jak problem jest fatalny (szczególnie w licznikach 8N1 920 880 z modelu rocznika 2001 - z jasno-seledynową płytą główną gdzie są bardzo skąpo cynowane układy SMD), wtedy szukanie kilkunastu zimnych lutów na płycie może się przeciągnąć w miesiące...był już u mnie taki przypadek na forum i aktualnie męczy mnie kolejny...nie tylko wkurzony jest właściciel, ale i ja bo ile razy licznik do mnie trafia/przyjeżdża to zaczyna wszystko działać a potem jak wróci na auto to jest "bryndza" :/

Wracając do Twojego przypadku:
1. Do wymiany jest wyświetlacz godziny.
2. Do wymiany FIS.
3. Do wymiany silniczek małej wskazówki paliwa.

Zajmie to kilka godzin, przy wysyłce licznika kurierem do mnie będzie to 2 dni bez auta (licząc czas dla przesyłki) bo bez licznika nie odpalisz auta, chyba że nie masz immo w TT to wtedy możesz śmiało

Pozdro,
Jerry.