Pokaż wyniki od 1 do 15 z 146

Wątek: Punkty karne.

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar Tommo
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Wwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Zielony
    Posty
    75
    Cytat Zamieszczone przez haps Zobacz posta
    Tommo, dobry przyklad dales z tym kwietniem. Nie wiedziałem, że to działa w taki sposób. Mysłałem że bez znaczenia jest kiedy idzie się na taki kurs, a pule punktów zdejmą taką jaką przyznali czyli 10, a nie 4 jak piszesz..

    Coś czytałem że ten kurs ma zostać zlikwidowany, alę watpie aby odcieli sobie takie źródło dochodu..

    Tak jest, mam na to żywe dowody wśród znajomych

    A kursy wątpię, żeby likwidowali. Nie jest w interesie państwa, żeby zabronić nam jeździć. W ich interesie jest wyciągnięcie od nas "haraczu" w postaci mandatów, kursów redukujących punkty. Co im po tym, że Ci zabiorą uprawnienia, jak wtedy nie pojedziesz pod dystrybutor z któego 3/4 dochodu należy do nich
    Opcja ze zdjęciem z fotoradaru bez punktów za symboliczne 500zł też jest dobrze przemyślana (załóżmy że Singl0r dostaje teraz fote, gdzie przekroczył prędkość o 35km/h i proponuje mu się mandat w wys 300zł i 6pkt. Specjalnie dla niego jednak przygotowana jest opcja- nie jestem w stanie wskazać kto prowadził, wieć płacę 500 i nie mam pkt'ów

    Ja jakiś czas temu dostałem foto- "na szczęście" przekroczyłę więcej niż 50, więc nie miałem rozterki czy mniejszy mandat i punkty czy większy bez, bo i tu i tu był 500

    Pozdrawiam

  2. #2
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Cytat Zamieszczone przez Tommo Zobacz posta
    Specjalnie dla niego jednak przygotowana jest opcja- nie jestem w stanie wskazać kto prowadził, wieć płacę 500 i nie mam pkt'ów
    Wracajac jednak do tematu, jestes pewien ze tak jest? O ile wiem, jesli nie rozpoznasz kierujacego to sprawa zazwyczaj konczy sie w sadzie, gdzie dochodza inne koszty.

  3. #3
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez Mari Zobacz posta
    Wracajac jednak do tematu, jestes pewien ze tak jest? O ile wiem, jesli nie rozpoznasz kierujacego to sprawa zazwyczaj konczy sie w sadzie, gdzie dochodza inne koszty.
    kluczowe jest tu "wieć płacę 500"
    jesli "nie wiesz" ale placisz to nie ma punktow i sadu,
    jesli nie wiesz i nie placisz bo twierdzisz, ze to nie ty, sprawa idzie do sadu - punktow i tak nie bedzie, ale zaplacisz wiecej niz 500 zl za zawracanie d*** sedziemu

    "Love Them BOTH" - M.

  4. #4
    Awatar Tommo
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Wwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Zielony
    Posty
    75
    Cytat Zamieszczone przez Mari Zobacz posta
    Wracajac jednak do tematu, jestes pewien ze tak jest? O ile wiem, jesli nie rozpoznasz kierujacego to sprawa zazwyczaj konczy sie w sadzie, gdzie dochodza inne koszty.
    Jestem pewny, osobiście dostałem poleconym taki formularz do wypełnienia. Grzywna za niewskazanie osoby kierującej wynosi 500zł, czyli tyle co maxymalny mandat za prędkość. Zaznaczyłem tą opcję i dostałem 500zł mandatu bez 10 punktów, które dostałbym przyznając się do prowadzenia.
    W liście nawet zdjęcia nie było, tylko data, godzina, jakie auto i ile przekroczyłem.

    Link z pierwszej lepszej strony "strażackiej"
    http://sg.kesowo.pl/index.php?option...d=76&Itemid=71

    Przypadek 3
    Ostatnio edytowane przez Tommo ; 20-03-2012 o 01:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •