Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 69

Wątek: amortyzatory

  1. #46
    Awatar qbas
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    550
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    300
    Poradźcie - a jakie amortyzatory na tył - do MK2 3.2 Quattro z obniżonym zawieszeniem?

    Czytając po forum widziałem że polecacie Blistein B6? Do MK2 też to dobry wybór?

  2. #47
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Do lekko obniżonej TT możesz dać B6 lub B8 no i jeżeli masz magnetic to nie będzie działał z tyłu, więc jeżeli chciał byś zrezygnować to polecał bym komplecik.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #48
    Awatar qbas
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    550
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    300
    Czyli wtedy wymienić wszystkie amorki przód i tył i zrezygnować z magnetic drive, tak? Ale to nie będzie błędu i świecącej się cały czas kontrolki?

  4. #49
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Moim zdaniem szkoda z tego rezygnować ( skoro już jest w aucie ) dla ''zwykłych'' amorów , gdybyś chciał zamontować wysokiej jakości zawieszenie gwintowane ( Bilstein PSS10 przykładowo ) to już inna sprawa .
    Kup nowe w ASO i tyle







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #50
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Moim zdaniem szkoda z tego rezygnować ( skoro już jest w aucie ) dla ''zwykłych'' amorów , gdybyś chciał zamontować wysokiej jakości zawieszenie gwintowane ( Bilstein PSS10 przykładowo ) to już inna sprawa .
    Kup nowe w ASO i tyle








    Pozdrawiam
    Ja osbiście na pewno bym nie zrezygnował na poczet jedynie zmiany amorka, za pewne pozostaje jedynie kwestia kosztów.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #51
    Awatar qbas
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    550
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    300
    Już zamówiłem nowe w ASO i już. W końcu po to mam to Magnetic by używać, a zwieszenia całego zmieniać nie będę. Pewnie że amorki kosztują sporo w ASO, ale na trochę km starczą (mam nadzieję), choć każda dziura w Wawie mnie próbuje przekonać do odwrotnego twierdzenia...
    Dzięki za szybkie odp.

  7. #52

    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    bialystok/waw
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    72
    odświeżę temat, coby nowego nie zakładać, choć w gruncie rzeczy moje pytanie nie dotyczy gwintu, a zawieszenia sportowego.
    dość poważnie rozważam zakup kitu amorów Koni STR.T wraz ze spężynami H&R. Całość ma dać obniżenie -35mm.

    Pytanie: czy montaż takiego zawieszenia wymaga jakichkolwiek przeróbek w innych elementach? (drążki kierownicze, etc.). Moje auto to FWD, więc odpada problem regulowanych wachaczy do tyłu.

    Wiem, że przez forum przewijał się temat kitu Eibacha (pro-kit) dającego obniżenie -25mm, ale zestaw Eibacha wychodzi zauważalnie drożej, co przekracza niestety mój budżet. Gwinty w cenie ok. 2 k PLN odpuszczam raczej (nie zależy mi na skręceniu gwintu na maxa żeby mieć obniżenie - 50 czy więcej). Markowe gwinty niestety poza zasięgiem. Pakowanie seryjnych amorków + sprężyny np. z pro kitu też wydaje mi się średnią opcją.

    Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś sensowne sugestie, na co wymienić seryjny zawias bez wielkiej szkody dla portfela, to będę wdzięczny. Na obecnym etapie jestem praktycznie w 90% zdecydowany na produkt Koni - czekam tylko, żeby jakiś dobry człowiek potwierdził, że podejdzie to p&p do auta

    Zawias planuję kupić tu: http://3rajder.com.pl/os/index.php?m...ducts_id=52827
    Ostatnio edytowane przez xen ; 27-02-2013 o 19:19

  8. #53
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Przerobek robic nie musisz zadnych. Podejsc podejdzie, czemu mialo by nie podejsc Co do zestawu, to kazdy kupuje na co go stac czy co tam sobie ubzdura. Ja pomyslalem sobie nad ORI amorkami + takie H&R sprezynki obnizajace, tylko nie mam pojecia jak to cenowo wyjdzie.
    W życiu piękne są tylko chwile ...

  9. #54
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Ja myślę że B6 z Eibachem pro kit -30mm powinien być w tym budżecie, jeżeli chodzi o h&r to te sprężyny słyną ze sporej twardości, więc można się zawieść, zestaw b6 to przetarty i sprawdzony szlak, więc nie ma co iść pod górkę.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #55
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    chwalę i chwalić będę pro kit. Wg mnie biją na głowę Weiteca, tańsze sprężyny oczywiście również. Jeździłem na kilku niskich zawieszeniach, a Pro kit z Eibacha najlepiej wspominam i do TT też o nim myślę. Jest ładne obniżenie a nie traci się komfortu

  11. #56

    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    bialystok/waw
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    72
    Opinie odnośnie twardości sprężyn H&R pojawiają się na różnych forach, więc coś w tym może być. Studzi to trochę mój zapał

    Zestaw pro kit + b6 chwali sporo osób, więc zaczynam się nad nim coraz poważniej zastanawiać. Niestety ceny w pl sklepach wskazują na to, że za sam komplet amortyzatorów trzeba dać prawie 2 k pln (650 szt/przód i 350 szt/tył). Do tego sprężyny za jakieś 800 zł i zbliżamy się do 3k.

    Alternatywnie mogę wymienić dwa amortyzatory z przodu na ori (bo tylko one tak de facto kwalifikują się do wymiany) i lepiej przygotować się finansowo na sezon 2013/2014. Żydzić parę zł po to, żeby później żałować to też bez sensu

  12. #57
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez xen Zobacz posta
    Opinie odnośnie twardości sprężyn H&R pojawiają się na różnych forach, więc coś w tym może być. Studzi to trochę mój zapał

    Zestaw pro kit + b6 chwali sporo osób, więc zaczynam się nad nim coraz poważniej zastanawiać. Niestety ceny w pl sklepach wskazują na to, że za sam komplet amortyzatorów trzeba dać prawie 2 k pln (650 szt/przód i 350 szt/tył). Do tego sprężyny za jakieś 800 zł i zbliżamy się do 3k.

    Alternatywnie mogę wymienić dwa amortyzatory z przodu na ori (bo tylko one tak de facto kwalifikują się do wymiany) i lepiej przygotować się finansowo na sezon 2013/2014. Żydzić parę zł po to, żeby później żałować to też bez sensu
    No kolego widzę że jednak doszedłeś do dobrego wniosku +1
    Pro kit mam, używam i jest super zawias więc polecam, b6 poleca dużo osób, kolega miał, jezdziłem i też polecam, lepiej dozbierać i mieć coś porządnego niż potem żałować wydanych pieniędzy.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #58
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez xen Zobacz posta
    odświeżę temat, coby nowego nie zakładać, choć w gruncie rzeczy moje pytanie nie dotyczy gwintu, a zawieszenia sportowego.
    dość poważnie rozważam zakup kitu amorów Koni STR.T wraz ze spężynami H&R. Całość ma dać obniżenie -35mm.

    Pytanie: czy montaż takiego zawieszenia wymaga jakichkolwiek przeróbek w innych elementach? (drążki kierownicze, etc.). Moje auto to FWD, więc odpada problem regulowanych wachaczy do tyłu.

    Wiem, że przez forum przewijał się temat kitu Eibacha (pro-kit) dającego obniżenie -25mm, ale zestaw Eibacha wychodzi zauważalnie drożej, co przekracza niestety mój budżet. Gwinty w cenie ok. 2 k PLN odpuszczam raczej (nie zależy mi na skręceniu gwintu na maxa żeby mieć obniżenie - 50 czy więcej). Markowe gwinty niestety poza zasięgiem. Pakowanie seryjnych amorków + sprężyny np. z pro kitu też wydaje mi się średnią opcją.

    Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś sensowne sugestie, na co wymienić seryjny zawias bez wielkiej szkody dla portfela, to będę wdzięczny. Na obecnym etapie jestem praktycznie w 90% zdecydowany na produkt Koni - czekam tylko, żeby jakiś dobry człowiek potwierdził, że podejdzie to p&p do auta

    Zawias planuję kupić tu: 1120 4531 Zestaw KONI STR.T [1120-4531] - 2,208.14�PLN : 3Rajder - sklep dla zawodowców i amatorów prawdziwej jazdy

    Skoro temat nie dotyczy gwintu to trzeba było napisać w innym temacie
    Zresztą zaraz przeniosę więc nie ma problemu .

    W ośce nic nie musisz przerabiać , montujesz nowe amory i sprężyny i po sprawie .
    Bardzo rozsądnie było by przy tej okazji wymienić górne poduszki/mocowania wraz z łożyskami .
    Koni nie są złe choć osobiście preferuje Bilsteina , co do sprężyn to koledzy wyczerpali temat

    Odnosząc się do pozostałych postów to nie ma co porównywać dobrego gwintu do kombinacji amor /sprężyny obniżające .
    To tak jak porównać nowe A3 w najtańszej wersji do nowego RS5 ... Nowe A3 jest fajne ale ...
    Sam długo jeździłem na setupie Bilstein + Pro Kit i byłem zadowolony ale jak wiadomo , lepsze jest wrogiem dobrego więc teraz jest gwint .
    Wspominam o tym dla tego że jeśli podliczyć cenę porządnych amorów + porządne sprężyny obniżające to wychodzi nie wiele taniej niż gwint Bilstein PSS ( nie mylić z droższym PSS 9 ) . Myślę więc że jest to opcja godna przemyślenia .









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #59
    Awatar ziembol89
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    2.5T
    KM
    400
    Rocznik
    2020
    Kolor
    Szary
    Posty
    438
    Właśnie sprawdziłem cenę zestawu sprężyn -30 eibach pro-kit i u mnie taki zestaw przód plus tył to koszta w granicach 650 zł więc zamówię sobie do swojego auta w przyszłym mc w razie czego piszcie na PW gdyby ktoś chciał

  15. #60
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Ja się na Bilsteinach B6 zawiodłem. Po 2 tyg wylały i niestety reklamacji nie udało się zrealizować. Kupiłem 2 kpl i trach sytuacja się powtórzyła. Auto sprzedałem a po B6 pozostało niezadowolenie i niesmak :/
    Po bardziej wnikliwych rozmowach udało się ustalić,że obecnie ta marka nie ma się tyak dobrze jak dawniej. Niestety wszystko schodzi na psy... :/
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


Podobne wątki

  1. Amortyzatory Bilstein
    Przez olo w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-11-2021, 20:01
  2. Amortyzatory
    Przez Kaarle w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-10-2021, 16:45
  3. Sprezyny i amortyzatory
    Przez kristohuliciu01 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 15-07-2021, 23:19
  4. Zawieszenie (amortyzatory) do MK2
    Przez Jaqob w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11-07-2013, 12:33
  5. amortyzatory
    Przez gibons w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-04-2009, 06:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •