Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: brak mocy, a turbina pompuje więcej niż normalnie

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2008
    Płeć
    Skąd
    leszno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    99

    brak mocy, a turbina pompuje więcej niż normalnie

    witam

    przepraszam, jesli taki temat juz gdzies jest, ale niestety nie znalazlem podobnego przypadku więc założyłem nowy.
    Mam problem z moim autkiem, mianowicie samochód przy przyspieszaniu zaczął odrobine głośniej pracować, taki dźwięk jakby bardziej bassowy, najpierw myślalłem że to tłumik, ale auto straciło też na mocy. Zawsze jak przyspieszałem na jedynce na maxa to włączała się kontrola trakcji, teraz już nie ma tyle mocy aby nawet na jedynce załączyła się kontrola.
    Druga sprawa zauważyłem, że turbina pompuje nieco mocniej niż normalnie- mam zamontowany licznik doładowania. Zawsze było tak, że maksymalne doładowanie jakie udało mi się wyciągnąć to było około 0,65-0,70 bara czyli tak jak fabryka dała, bo nic w moim aucie nie robiłem. Od momentu kiedy stracił moc turbina pompuje na 0,8 bara. Niestety mogę zapomnieć o wyprzedzaniu na 5-tce bo nie ciągnie jak kiedyś.
    Jedyną czynność jaką dotychczas zrobiłem to wyczyściłem przepływomierz- nic nie dało. pod vaga nie podłączałem bo mojego laptopa szlag trafił...
    ma ktoś jakiś pomysł ? aha jeśli chodzi o turbine- to dźwięk wydaje normalny, charakterystyczny gwizd i jak puszcze gaz slychac jak uchodzi powietrze a więc turbina chyba ok, tylko skąd ten paradoks, ze turbina pumpuje mocniej a auto jedzie słabiej ?

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    jedynie logi i błędy...tak to można gdybać..odepnij przepływkę i się przejedź...jak będzie lepiej to bardzo możliwe że przepływka padła:P

  3. #3

    Dołączył
    Dec 2008
    Płeć
    Skąd
    leszno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    99
    dziwne, dzisiaj wsiadłem do auta i jakby idzie lepiej, ten dźwięk bassowy zniknął. I tak myśle czy to nie st związane coś z hamulcami...prawa tylna felga jest ciągle ciepła i jak jadę slychac tak jakby hamulce tarły, być może coś tam nie odbija i po prostu jest słabszy bo koło go hamuje. Muszę podnieść auto na podnościk i pokręcić kołem zobaczyć czy nie ma oporu

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jeśli się grzeje prawa tylna felga to możliwe że tłoczek się blokuje , zawłaszcza że tylne hamulce nie pracują tak ciężko żeby rozgrzać znacząco felgę .

    To by nawet pasowało do teorii z większym ciśnieniem bo jest większe obciążenie i ECU wymaga większego doładowania .








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. brak mocy -> brak błędu przy diagnostyce...
    Przez Eli25dg w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 10:34
  2. Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 23:42
  3. Brak mocy!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Przez malzon TT 225 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-05-2011, 21:38
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-03-2011, 20:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •