Dzięki Arttur za wytłumaczenie z tym n112 i n249

Zakupiłem już trójnik i zaworek. Postanowiłem także zamówić zamiast całego Zestawu oto taką U kształtną rurkę. Postaram się dokonać wymiany tych elementów w weekend i dam znać co i jak

Jeszcze mam takie pytanie odnoście temperatury cieczy chłodzącej silnik. Podczas normalnej jazdy tmp. utrzymuje się na 90 stopniach. Jeśli jednak wjadę w jakiś duży korek to czasami wzrasta ona max do 100-110 stopni - wskazówka się przesuwa powyżej 90 w okolice kolejnej kreski, sprawdzałem też vagiem i nie oszukuje

Zaobserwowałem, że nie zawsze włącza się wentylator. Z tego co słyszałem to ma on dwa biegi. Pierwszy wolniejszy włącza się przy lekkim przegrzaniu (i u mnie tak jest), a drugi najszybszy przy dużym i z tego co zauważyłem, to podczas tej wysokiej u mnie tmp. nie włącza się chyba ten drugi bieg wiatraka - w ogóle on nie chodzi.

Na chłodnicy są dwa wiatraki, czy jeden jest od chłodnicy klimatyzacji a drugi od chłodnicy silnika? Bo zauważyłem, że kręci się u mnie ten lewy, a prawego nie widziałem kręcącego się (stojąc przodem do samochodu)

Czy wiecie co to może być? Czy może termostat, czy jakiś włącznik wiatraka czy coś? Przy okazji wymiany tych rurek od dolotu i pcv chciałbym załatwić także tę sprawę, więc proszę o jakieś rady.