skrzypi?ca p??ka, to chyba najwi?ksza zmora tetetek... Do dzi? nie mog? poj??, jak w tej klasie samochodzie, przy takiej cenie i presti?u, tylna p??ka zrobiona jest byle jak i bez sensu. Czeka tylko a? pies mi podro?nie i b?d? zmuszony wywali? p??k? w czelu?ci gara?u! hehehe!
Co do innych usterek, to b?d?my szczerzy, to s? tylko maszyny i nic nie jest w nich doskona?e.... no mo?e poza wygl?dem!!!
Ja p?ki co zaliczy?em prawie 40tys. km i jest OK. Poza skrzypieniami w niekt?rych elementach deski, wymian? p?ynu w servo jednokrotnie (nie wiem dlaczego tak cz?sto kolega musi wymienia?, ale z pewno?ci? nie jest to normalne. Mo? to by? pompa. Check it out!)

Opcja z g?o?n? muz? do zwalczania p??ki jest OK, zw?aszcza przy BOSE

Je?li chodzi o drobiazgi, to odpada mi o?wietlenie tablicy z ty?u, ale to kwestia 20PLN. natomiast cz?sto ?amie si? os?ona zamka baga?nika (ta na klapie od spodu). Ostro?nie trzaska?!

Przerywaj?cy ksenon mo?e by? po prostu z?ym stykiem, ale lepiej tam nie grzeba? samemu. Pozycyjne ?wiate?ko to nie problem , ale ksenonowej ?ar?wki osobi?cie nie dotykam...

Ogrzewanie fotela? Zgadzam si? ze specem-Czarkiem. VAG i kasacja b??d?w, lub gdzie? kabelek pu?ci?. Fotel by? wyjmowany, b?d? jaki? lekki dzwon w historii autka???

Wi?cej grzech?w nie pami?tam, dlatego prosz? o wybaczenie i wsiadam w furex'a, bo jest dzi? ca?kiem fajnie ?lisko na warszawskich drogach, a quattro nie ?pi!!!