tendencja jest raczej że na korbach najpierw idą...ale kto to wie co tam się stało...generalnie temat panewek przerabiałem u siebie...skoro rozbierasz to koniecznie pomiar czy wał nie jest beczkowaty(zmierzysz jak będzie w silniku) potem oględziny panewek u szukanie grup wymiarowych...a są one poznaczone poprzez maznięcie kolorem na boku panewki..np u mnie były czerwone ślady i miałem kupić takie same ( u siebie tylko główne chciałem z aso a korbowodowe miały być inne ) ale dzwoniąc na krasnobrodzką gdzie składają profi silniki doradzili mi że wkładanie panewek na chybił trafił nie jest dobrym wyjściem i że szybko może się rozlecieć..więc zawiozłem im wał moje panewki i dopasowali mi te moje do korbowodów i kupili główne acl także dopasowując je....wyszło że wał przeszlifowali tak aby luzy na panewkach były ok...więc koniecznie pomiar czy wał nie jest beczkowaty a potem dumać do dalej..a jeśli jest to już niema ratunku tylko wyciąganie motoru i szlifowanie wału i dobór panewek...bo robienie na sztukę może sprawić że za kilka tys będzie to samo...


także trzeba koniecznie sprawdzić stan pompy olejowej bo może to ona zawiniła..