Pokaż wyniki od 1 do 15 z 1052

Wątek: Pawel-2005 ,w końcu opiszę swoje auto:)...no i się zaczęło...

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    pół na pól...samo składanie auta na pradze...ale dużo elementów ogarniam sobie w domu w swoim "warsztacie" bo do pewnych prac mam sporo większe zaplecze w postaci narzędzi niż u kolegi dlatego troszkę dłubie w wawie i troszkę w domu

    ---------- Post dodany 07-27-2011 o 21:09 ---------- Poprzedni post 07-21-2011 z 21:48 ----------

    hmm no więc moja kilkudniowa nieobecność na forum to nie libacja alkoholowa tylko ciężka praca nad autkiem
    więc na początek odebrałem głowicę z krasnobrodzkiej:
    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
    wszystko bardzo oki jedynie po myjce ultradźwiękowej alu podśniedziało i się nie błyszczało ale gładkie pozostało:P tam mnie wystraszyli że zostanienie starych śrub na podpory wału to strzał w kolanko i jestem bogaty że stać mnie na drugi silnik;/ koszt 35zł kupiłem przytknąłem gwinty nowej do starej i stara śruba była dłuższa o pół skoku gwintu czyli 0.62mm!!!! więc koniecznie dajemy nowe śruby tak jak podaje manual!!! więc po ponownym ściagnieciu misy i pompy dół poskładaliśmy...

    głowica zrobiona uszczelki są więc wzieliśmy się za liczenie, kolega był dobrze nastawiony dopóki nie przyszło do roboty i niestety zaczał się troszkę motać a podobno robił to już nie raz.. generalnie cały dzień w plecy ale moim sposobem udało się policzyć z dokładnością do 0.2ml(2 pomiary na 2 cylindrach) objętości i stopień sprężania wyszedł nam 8.86 i po telefonie do Patryka od Compsport powiedział żeby tak zostawić i nie planować na 9.0 więc cieńsza uszczelka cometic + planowanie bloku i głowicy dało zejście nam z 8.5 na 8.86 co Patryk uznał że jest ok
    więc następny dzień prac to:
    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
    głowica poskładana na wszystkich nowych częściach poza wałkami rozrządu....i doszło troszkę osprzętu:
    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
    potem sprzęgiełko z kołem itp(całość wyważona) i oczywiście non stop lookanie w manuala co jakim momentem doręcać:
    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
    skrzynia była cała czarna i po dużej ilości chemi zrobiła się szara ale niestety bez druciaka i wiertarki się nie obyło ,malowanie rurek rozrusznika itp , całośc już spięta :
    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
    niestety wszystko się przedłużało a ja do środy musiałem wszystko złożyć więc wtorek godzina 23 fajrant ale dzisiaj silnik już w aucie:
    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
    izolacja termiczna na turbo była zrobiona wcześniej ale teraz widać ją na fotkach(jeszcze na górze nieskończona ale to potem)
    niestety(a może i stety) kolega się rozmyślił odnośnie początkowej wizji poheftowania kolektora i dp a potem oddania magikowi do spawania i wciskał mi żeliwny więc troszkę się wkurzyłem i umówiłem się z firmą przemocar i dzisiaj auto pojechało z turbinką i innymi zabawkami na spawanie kolektora dp i chyba rury aż do puszki bo nie bedę się prosił żeby ktoś z łaski mi posmarkał a Oni to chętnie zrobią i chyba profi(widziałem Ich prace to jest profi) więc po paru dniach zostanie zrobienie tipa orurowania od turba do fmica od fmica do przepustnicy linie olejowe wydumać i wodne troszkę wtyczek itp zalewać silnik olejem i wodą i docierać...więc mam nadzieję że już wszystko idzie z górki
    ten silnik można by jeszcze bardziej dopieścić i przyznam żebym robił to wszystko u siebie w domu to na 100% było by jeszcze bardziej pedantycznej ale wożenie wszystkiego w 2 strony jest mocno czasochłonne i musi już zostać tak jak jest:P ale mam nadzieję że nie straszy....a więc cdn
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 27-07-2011 o 23:08

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 495
    Ostatni post / autor: 21-08-2021, 15:03
  2. Pawel-2005 Sprzedaż garażowych części do 1.8t audi TT itp
    Przez Pawel-2005 w dziale Ogłoszenia komercyjne
    Odpowiedzi: 284
    Ostatni post / autor: 26-07-2021, 13:45
  3. TT turbo-kompresor vs tt r30T czyli Żuczek vs Pawel-2005
    Przez Pawel-2005 w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-07-2016, 17:18
  4. seat leon 1.8t gtx3076 500+ reanimacja by Pawel-2005
    Przez Pawel-2005 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 03-12-2013, 02:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •