no przyznam szczerze że troszkę mnie zdziwiłeś bo te moje 0.5 nie wyglądało tragicznie na tle tych danych co wkleiłes tylko tak szczerze to z stronę wału te 0.5 wchodziło ciasnawo a przy gmp już tak swobodniej więc gdzieś 0.6 by weszło a nowych pierścieni nawet nie sprawdzałem już bo stwierdziłem że to bez sensu skoro i tak luz jest taki ogromny, no tłoki jakie zamówiłem to wiseco nie wiem jak to z ich pasowaniami ale w ssg mi polecili i chyba warto im zaufać a moje tłoki luzów na poziomie 0.1 -0.15 na pewno nie miały bardziej bym obstawiał na 0.3-0.5 bo jakoś dosyć mocno się to wszystko bujało i kolega który troszkę w życiu złożył silników po 400-500km powiedział mi że nowy pierścień i będzie to chodziło lecz nie będzie tak jak na nowych tłokach to tłoki po prostu są luźne;/ więc tak pomyślałem że lepiej dać wszystko nowe i się nie zastanawiać czy mogłem to zrobić lepiej;/ głowicę i blok mam robić na krasnobrodzkiej, oni robią takie wysilone silniki i podobno dają radę, zresztą koledze a4 robili tam wszystkie szlify i jest ok więc wydaje mi się że robotę zrobią oki bo nie jeden wysilony motor już zrobili:P
a odnośnie portingu głowicy to nie bedę go robił...jedynie samemu ciutkę wygładzę te kanały i dam zawory +1mm no i jeszcze zastanawiam się nad wałkami adr warto czy nie? a także kupuję napinacz ze zmiennymi fazami i przepływkę od rs4 bo do jazdy na codzień strojenie bez przeplywki to podobno porażka;/

---------- Post dodany o 12:35 ---------- Poprzedni post z 10:33 ----------

no już właśnie wsio gratów pozamawiane...kolega od leona się przyłączył więc i cenę będziemy mieli fajną pozostało oczekiwać robić delikatne poprawianie kanałów w mojej AEB robić wizualnie mój blok aby można go pomalować i polerka dekla a także dumać jak dorobić obudowę boscha