A więc silnik poskładany auto śmiga aż miło, na logi nie mam co na razie liczyć gdyż nie będę szalał na nowych pierścieniach, tydzień testów i wszystko jest ok.
Przy okazji wstawienia poliuretanów i wymiany wszystkich części zawieszenia tzn drążków końcówek gum itp został jeszcze jeden stuk spowodowany wyrobionym łapą dolną silnika.
Tak więc jest ok silniczek ładnie pracuje zawieszenie nawet lepiej jak z fabryki magiel nie cieknie, a sezon się zaczyna ;d
Pawel co do gładzi cylindrów to widoczne były delikatne ślady honowania na 4 cyl. niestety nie miałem czasu żeby bawić się z mierzeniem i blok trafił na złom.

---------- Post dodany o 08:53 ---------- Poprzedni post z 08:49 ----------

marini co do czujnika ciśnienia oleju w tym miejscu to jest tam mniejsze ciśnienie niż w miejscu gdzie jest oryginalny czujnik ,
To miejsce pokazuje ciśnienie już po przejściu oleju przez filtr, aczkolwiek uważam że do sprawdzania jest dużo lepsze ( można stwierdzić kiedy filtr oleju jest już zapchany ) ja mam tak samo jak ty tylko na wężyku ciśnieniowym 30cm przeniesiony w miejsce zaworku pod osłoną miarki oleju (chyba n112 o ile pamietam )