Nie będę zakładać nowego tematu żeby zadać to pytanie, dotyczy mojej TT więc pociągnijmy temat tutaj
Tak więc Panowie mam pytanie, z początkiem roku siadła mi pompa ABS podczas małej zabawy na śnieżnym puchu wtedy sprawe olałem jako, że zima itp, jednak teraz gdy zrobiło się ciepło i wpadło trochę kasy wziąłem się za rozwiązanie tego problemu, ściągnąłem pompę z allegro i dałem znajomemu żeby sprawdził czy będzie hulać. Po pierwszym jej wpięciu i próbie podłączenia - zero kontaktu ze sterownikiem, więc doszliśmy do wniosku, że jest padnięta. Jednak nie dawała mu ta pompa spokoju i postanowił wpiąć ją do A3, którą w między czasie miał na stanie i o dziwo pompa w niej załapła od razu, więc przekładka do TT, no a tutaj dalej brak połączenia ze sterownikiem ... Więc robiąc jej od nowa adaptacje u mnie postanowił zamiast TT wybrać A3... Rezultat ? Pompa załapała Numery starej pompy i tej z allegro są identyczne, ktoś spotkał się kiedyś z takim przypadkiem lub wie czym taki stan rzeczy może być spowodowany ?
Kolejną sprawą są hamulce, po założeniu pompy i trzykrotnym odpowietrzeniu pedał łapie baaardzo nisko (przynajmniej w porównaniu z wcześniejszym stanem) w poniedziałek jak będą wymieniane drążki jeszcze raz się odpowietrzy układ, ale gdy też i to nie zadziała to jakieś sugestie ?
Dla zainteresowanych osób mam na zbyciu starą pompę o numerach 1J0 907 379 J produkcji ATE, pompa była robiona przez kolejnego mojego znajomego jednak nie udało się jej wskrzesić ... jednak jeśli ktoś uważa, że może mu się przydać lub potrafi coś z nią zdziałać możemy się dogadać

Na koniec fota mojej pięknej obok cudeniek moich sąsiadów zrobiona przed momentem (W ciągu miesiąca myślę też, że ten badziewny nie pasujący kompletnie do niczego grill obklejony "chromowanymi" listewkami zostanie zastąpiony grillem z wersji Quattro Sport)