Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Problem ze wskażnikami

  1. #1

    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Wałbrzych
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    54

    Problem ze wskażnikami

    Ostatnio przytrafiła mi się nieprzyjemna sytuacja gdyż zabrakło mi paliwa (na szczęście pod garażem)
    Stało się tak gdyż myślałem, że mam jeszcze co najmniej 1/5 baku gdyż wskazówka była na pierwszej kresce na czerwonym polu (licząc od prawej strony). Podobnie też mam ze wskazaniem temperatury silnika bo nawet gdy z rana go odpalam to od razu wskazuje ponad 60 stopni.

    Moje pytanie brzmi: Co może być przyczyną złego wskazywania oraz jak to naprawić?

  2. #2

    Dołączył
    Nov 2007
    Płeć
    Skąd
    Toronto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    183
    Poszukaj na forum.Tu masz jeden z tematow http://klubtt.pl/viewtopic.php?t=1400

  3. #3
    Awatar BYLO
    Dołączył
    Sep 2009
    Płeć
    Skąd
    Mrągowo
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    84
    Trzeba przyznać, że wskaźniki (a zwłaszcza ten od paliwa) są nieudane.
    U mnie tez wskaźnik od paliwa błednie pokazuje stan paliwa, ale dałm sobie spokój i bazuję na odczycie elektronicznym.
    Pozdrawiam.

  4. #4

    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Krosno/Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    117
    Cytat Zamieszczone przez BYLO
    Trzeba przyznać, że wskaźniki (a zwłaszcza ten od paliwa) są nieudane.
    U mnie tez wskaźnik od paliwa błednie pokazuje stan paliwa, ale dałm sobie spokój i bazuję na odczycie elektronicznym.
    Pozdrawiam.
    Zgadzam sie , Ja jak mam pusty zbiornik pokazuje troszke poniżej połowy , za to elektroniczny pokazuje dobrze.

    Dodatkowo wskaznik temp podczas mrozów odmówil współpracy i na zimnym silniku pokazuje 70stopni i pozniej jak ma 90 to pokazuje 110 , wymienilem czujnik temp i termostat bo myslalem ze w tym problem ale nic nie dało , wie ktoś co to moze być?

  5. #5

    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Krosno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2004
    Kolor
    czarny
    Posty
    11
    Dodatkowo wskaznik temp podczas mrozów odmówil współpracy i na zimnym silniku pokazuje 70stopni i pozniej jak ma 90 to pokazuje 110 , wymienilem czujnik temp i termostat bo myslalem ze w tym problem ale nic nie dało , wie ktoś co to moze być ?
    Mam ten sam problem. Nawet przy wyłączonym zapłonie pokazuje 60 st. Auto kupione parę dni temu w Niemczech. Przebieg autentyczny czyli przy liczniku nie powinno być nic kombinowane. W czym problem ?
    Ostatnio edytowane przez kaus ; 10-09-2010 o 21:12

  6. #6
    Awatar arthstudio
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Isle of Man
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    grafitowy
    Posty
    122
    BYLO fajnie masz, ja mam wskaźnik paliwa który działa, ale... wskazuje na odwrót. Pusty bak to znaczy ze mam full paliwa, natomiast pelny, że jest go mało. Wszystko by było ok gdyby elektroniczny działał, ale ten też pokazuje odwrotnie. Czyli nie ile do stacji tylko ile przejechałem... Stało sie to po zamianie zegarów z wersji USA na europejską, ponoć jakiś pływak w baku w tych wersjach jest odwrotnie ułożony.

  7. #7

    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    284
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    52
    ja takze mam chece ze wskaznikami od temp i poziomu paliwa , oba zawyzaja .... jak dotad bazuje na elektronicznym i jest ok

  8. #8
    Awatar reed
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Nowy Targ / Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Biało-cza
    Posty
    185
    jeśli chodzi o zegary tp u mnie wskaźniki od poziomu paliwa i temp. są "kopnięte" dokładnie o ćwiartkę, więc jeśli mi pokazuje 110 stopni to wiem, że mam 90, a gdy wskazówka poziomu paliwa dochodzi do połowy do wiem, że za moment mi rezerwa wyskoczy także na chwilę obecną się już do tego przyzwyczaiłem i jakoś nie sprawia mi to większych problemów przy użytkowaniu auta, co innego gdyby całkiem padły

  9. #9
    Awatar tchmiele
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2004
    Kolor
    czarny
    Posty
    18
    Witajcie ,

    W mojej ostatnio wskaźnik paliwa również zwariował, pokazuje 1/4 więcej niż jest w rzeczywistości.
    Korzystam ze wskazań zasięgu w FIS. Pole lekturze forum nie da się*ukryć że to jakaś "wada genetyczna" TT.
    Moim zdaniem to wstyd, żeby Audi pozwalało sobie na takie niedoróbki, w taki właśnie sposób traci się renomę.
    Pozdrawiam wszystkich "obciążonych genetycznie" i życzę cierpliwości.

  10. #10
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Akurat ta niedoróbka w porównaniu z innymi to szczegół
    Jak sie zapsuło, to trzeba niestety naprawić.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  11. #11
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    U mnie był problem ze wskazaniem paliwa i tylko paliwa, skończyło się na przeczyszczeniu styków czujnika (przy pompie paliwa) i od tego czasu jest wszystko ok.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •