Skoro jestes w Wielkiej Brytanii i nie masz problemow logistycznych ze zdobyciem wydechu Millteka (takie jakie mialem ja z Polski - bardzo ciezko to sprowadzic bez znajomosci), to zdecydowanie polecam Ci wlasnie Millteka. Kup caly uklad (do wyboru czy z rezonatorem czy bez, to bez znaczenia dla osiagow). Tylko najlepiej montuj to na miejscu, dlatego ze mimo ze to dedykowane, to i tak nic niepasuje do siebie i trzeba ostro rzeźbic zeby to poprawnie, prosto i równo zamocowac.

Teraz co do katalizatora. Otóż jesli przeglady rejestracyjne bedziesz robil w Polsce to nie ma problemu - mozesz go wywalac. Oczywiscie przy przeglądzie bedziesz pewnie musiał cos tam "dopłacić" panu diagnoscie ale w PL przejscie przeglądu bedzie na pewno latwiejsze niz w GB.

Zyski mocy beda na pewno odczuwalen - ja wlasnie niedawno wywalilem kata oraz zmienilem caly uklad na Millteka i jestem bardzo zadowolony. Jeszcze mam seryjny DP ale i tak te zmiany co poczyniłem daly sporo. DP wymienie w dalszej kolejnosci, i Tobie oczywiscie tez to polecam tak jak mówią koledzy...

Co jeszcze... no DV na pewno mozna zmienic na np. Forge 007 (łatwo dostepny i chyba tani w GB) albo jakikolwiek inny, byle nie OEM Bscha

Idąc dalej - FMIC jesli Ci sie chce i masz kaske, tez montuj smialo.

Natomiast odradzam raczej wymiane filtru powietrza na mokry olejowy (np. K&N) bo bardzo szybko i czesto będzie Ci od niego padać przeplywomierz (przepływka nie lubi drobin oleju, które sie z takiego filtra wydzielają). Czyli generalnie ja głosuję zawsze na filtr fabryczny, a jesli juz zmieniac to na jakis suchy.

Co do programu komputera, to jesli wogóle bedziesz go musial ruszac, to na pewno na samym koncu, jak juz zrobisz wszystkie inne modyfikacje na jakie sie zdecydujesz.

To tyle - zycze powodzenia w modach!