no ja też mam mbc ale komp ratuje się czym może i sam mi gazu czasem ujmie jak boost będzie za duży, czasem mi wywali krzak że przepływka ma za duży przepływ a więc same oszukanie map sensora nie zawsze pomaga dlatego auto jedzie poprawnie gdy mam maks 1.3 bar , odnośnie egt to koniecznie ustawic brzeczyk (egt jeszcze nie mam ale będzie i zamontuje chyba jednak przed turbina mało wysuwając czujnik aby go nie upaliło) i wtedy jest szansa że się zdąży zareagowac no chyba że podświetlanie jest na biało to może czerwone miganie będzie widac, odnośnie afr to powiem tak, nie da się go kontrolowac w trakcie ścigania, TT ma krótkie biegi czesto się je zmienia a w momencie zmian afr skacze jak głupi wiec można patrzec gdzieś dopiero na 4 ,5 i 6 biegu na wyższych prędkościach ale i wtedy też jest najwieksze ryzyko wysokiego egt , ale czy zacięcie jednego wtrysku spowoduje że zegar afr to wykryje? hmm nie wiem dlatego dla pewności lepiej miec egt przed turbiną gdyż czujnik przed turbo wykryje jak nawet 1 wtrysk sie zawiesi(kolega w bmw tak miał i egt pokazało dochodzac do prawie 1100 a zaciął się tylko 1 wtrysk z 6 bo to buma była i jeszcze pare sek i motor by popłynał) wiec ja już się przyzwyczaiłem do tych durnych piszczków i trudno ...