Pokaż wyniki od 1 do 15 z 466

Wątek: Big Turbo i tuning mechaniczny -luźne dyskusje

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #11
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no na początek wrzucę linka z saabem
    http://www.stcf.net/Tribute_2x4.pdf
    holset hx 40 z muszlą gorącą 18cm2 a więc duuużo większy niż ten co by u mnie ewentualnie wleciał no 2.0 ciut większy silnik ale myślę że hx35 z muszlą 12cm2 wstałby sporo szybciej niż tam ten sporo większy holset..dla ciekawostki dodam jeszcze linka jak sabina sobie radzi na jedną milę..według mnie mocno zadowalająco:
    http://www.youtube.com/user/vikkeni#p/a/u/0/qW-z__-OcOw

    a tutaj wklejam link do tego całego wątku z holsetami:
    Różnice pomiędzy Holsetami HX35 - Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum
    na tej stronie która wkleiłem jest te porównanie..początkowo wydawało mi się że że uzyskano gorsze rezultaty ale to raczej dlatego że ustawiono mniejszy boost a sama krzywa narastania była niby podobna...ale jeśli się mylę to sprostujcie
    a tutaj link do projektu silnika audi 2.2 (5 garnków) na holsecie hx35 z muszlą 12cm , ten wykres jest taki że jest mega pik a potem spadek dlatego że turbina jest razem z WG i mieli tam z nim troszkę problemy bo im się uchylał itp a jeśli już to ja bym chciał tylko z wg zewnętrznym no wiem że 2.2 to sporo większy silnik ale tam przy 3.4 tys jest już praktycznie 300nm a dalej jest już tylko lepiej:
    Nissan 200sx S13 z silnikiem 2.2T 20V (3B) - Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum
    niby 2.2 to sporo większy motor ale kolektor nie był żaden twin scrool a turbo tak więc jest to dodatkowa restrykcja dla spalin bo na środku pojawia się zapora:P
    DSC01163.JPG | guziq | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl
    więc tutaj uważam że w moim przypadku można by to zrobić lepiej czyli 2 garnki dmuchają w jedną dziurę a drugie dwa w drugą i może turbina nie wstawała by tak mega późno...
    tak jak w temacie są to luźne dyskusje propozycje itp i ja nie twierdzę że holset jest lepszy od garrett ani odwrotnie...po prostu ostatnio trochę tego studiowałem i chcę się tym podzielić bo co kilka głów to nie jedna

    odnośnie tego mbc to kurkiem zakręcam powietrze które idzie z turba czyli im mniej wpadnie powietrza od strony turbiny( ciśnienie ) tym WG jest bardziej domknięty czyli daje więcej boostu, a w TIP jest podciśnienie czyli wynika z tego mojego rozumowania że im większe podciśnienie w wężyku do WG tym jest bardziej domykany...dobrze rozumuję? no i różnicę widze taką że ze jeśli jadę od 2.5 tys wciskam gaz opór to turbo wstanie na 1.1 bar i tyle trzyma , potem ewentualnie powoli się pnie do góry, a jeśli jadę np 4 tys i dam klepę to juz przy tych 4 tys nie mam 1.1 tylko ładuje od razu maks , a więc gdy jade sobie na lajcie jak emeryt przepływ w tip jest mały dam gaz w opór a więc turbo zaczyna się szybciej kręcić silnik zaczyna wiecej połykać a powietrze które ma przepływać przez filtr ma pewną bezwładność a więc zanim je zassie w większej ilości to wytworzy się większe podciśnienie a wiec WG się lepiej domknie..taką sobie teorię wysnułem i ona mi pasuje do zachowania mojego auta jakie zaobserwowałem..ale jeśli się mylę to śmiało piszcie bo człowiek się uczy całe życie
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 21-12-2010 o 11:59

Podobne wątki

  1. DSG a tuning na duże moce - lużne dyskusje, opinie, poglądy
    Przez Arttur w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-03-2017, 08:45
  2. R8 - luźne dyskusje
    Przez lelek w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 01-11-2014, 15:44
  3. Small Turbo i tuning mechaniczny -luźne dyskusje
    Przez Messik w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 97
    Ostatni post / autor: 18-12-2013, 09:50
  4. 1/4 mili i inne wyścigi - luźne dyskusje
    Przez MichalTT w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 13:56
  5. Tuning Mechaniczny TT 180 KM
    Przez Madi w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-06-2008, 13:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •