O lol, porównujesz malutki samochodzik do takiego wielkiego kloca
Wielkość nie ma znaczenia... jak to mawiają niektórzy

Wszystko zależy czy potrzebujesz taki duży samochód czy mały wystarczy.
Teoretycznie mały by wystarczył, ale jak to ktoś kiedyś napisał że np. takta tetka prz mustangu to niepozornie wygląda... więc może być duży...

TT można jeździć w zimie, nie widzę żadnych przeszkód //...no, poza głębokim śniegiem
Ale ja piszę o TT RS

Moje zdanie jest takie, że nowy to nowy. Wiesz jak go użytkujesz od początku i pewnie dłużej posłuży niż używany.
Z tym się zgadzam w 100% i trochę się tego obawiam, ale nowy ML AMG w takiej konfiguracji to koszt ok. 500-600kpln, a ja mam egzemplarz za 300KPLN co jeździł tylko po niemczech, 1 właściciel, wszelkie atesty (dekra, etc.) i kupuję przez dużą, sprawdzoną firmę... ale zgadzam się że nowy to nowy...

Poza tym nawet jak będziesz miał w mercedesie i 700 KM, to jest to ciężki samochód, ma wysokie opony i miękkie zawieszenie. Jak poszaleć to już raczej nie takim.
Mnie głównie zależy na wyglądzie (IMO zarówno tt jak i Ml są piękne na swój sposób), osiągach (porównywalne, ale nie mam potrzeby szaleństw), dźwięku (tutaj zdecydowanie ML górą), komforcie (tutaj też ML górą), cenie (i tutaj ML górą...)