Zobacz wyniki ankiety: Co sądzisz o szkołach doskonalenia jazdy?

Głosujących
15. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • korzystałem/am, są SUPER!!!

    0 0%
  • korzystałem/am, są do BANI!!!

    1 6.67%
  • chętnie, ale nie za te pieniądze...

    1 6.67%
  • bardzo chętnie!

    13 86.67%
  • po co to komu?!!

    0 0%
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 19 z 19

Wątek: Szkoły doskonalenia

  1. #16
    Awatar Piootr
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    280
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    692
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    jeśli mam być szczery i chciałbym doskonalić swoje umiejętności to kupiłbym e30 z silnikiem 3.5 i się uczył bez obaw że coś zarysuję zadrapię i bez wyrzytów sumienia że tt dostaje po dupie...idzie zima i niestety już wiem że będzie tak jak w poprzednim roku...ale w tym roku można by się grupowo spotkać i sobie polatać nocą po wawie...bardzo miłe wrażenie jak by kilka tt latało bokami po mieście...
    Pawel, nikt przecież cie nie zmusza brać w tym udział, jest to jedynie propozycja dla takich ludzi jak ja którzy chca po prostu poznać granice swojego auta, niektórzy sami próbują do tego dojść, a ja wole pod instrukcja fachowca, a żeby jeździć bokiem to właśnie trzeba wiedzieć jak to robić, bo to co wiem to Quattro nie tak łatwo, mamy kolegę czarka który boleśnie doświadczył jak to jest. A mysle ze cena jest ok, najtansze bylo dotychczas 750 zl.

    Pilot, poczekamy moze jakis czas i jak nikt nie będzie więcej sie pisał to w dwójkę moze wypróbujemy swoje możliwości.

  2. #17
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ja już napisałem do kolegi odnośnie modlina...jeśli mam być szczery to audi TT na czystym ładnym suchym asfalcie nie da się podriftować...po podniesieniu mocy zmianach w haldexie(oprogramowanie) do tego zawias i można coś próbować...ale na śniegu lub mokrym a mi najlepiej na szutrze można coś próbować...na śniegu wychodzi całkiem fajnie:
    YouTube - Kanal von MrPawel2005
    http://www.youtube.com/user/MrPawel2.../5/otUMjgua8Yg
    na czystym też coś tam nagrałem ..ale wyszło tak sobie...na mbc turbo teraz całkiem innaczej wstaje i efekt byłby o niebo lepszy bo już z samego gazu zrywa trakcję ale to nadal zbyt mało żeby polatać na wyższych prędkościach:
    YouTube - Kanal von MrPawel2005
    w sumie nic ciekawego ale mam nadzieję że uda się lepsze nagrać

  3. #18
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782

    modlin

    no wiec kolega mi odpisał, wjeżdża sobie co tydzień i nigdy nie mial problemów, to jak panowie umawiamy się na jakąs polatankę? proponuję niedzielę popołudniu...co Wy na to?

  4. #19
    Awatar arthstudio
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Isle of Man
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    grafitowy
    Posty
    122
    Najlepiej poczekać na śnieg, nalać do pełna i wyruszyć w nocy na przejażdżkę we w miarę odosobnione miejsce, bezpieczne i dobrze oświetlone. Jest ich sporo, wystarczy poszukać. Polecam odpięcie wszystkich systemów wspomagających - ESP, ABS i trening we własnym zakresie. Osobiście niemal nie wysiadam z auta zimą, jazda 100+ kmh po lodzie bez ABSu dostarcza niezapomnianych wrażeń i daje ogromną satysfakcję. Przy okazji uczy dobrych nawyków, pozwala ćwiczyć refleks oraz zmusza do maksymalnego skupienia i ciągłego machania kierownicą. No i do hamowania silnikiem, downshiftów z podbiciem obrotów (każde szarpnięcie = poślizg na prostej, najgorsza możliwa sytuacja drogowa). Oczywiście mówię do posiadaczy Quattro, przy FWD bym nie ryzykował, chociaż autem z przednim napędem również można się dobrze "bawić" i nauczyć jeździć. Nie mówię bynajmniej o ciągnięciu ręcznego, bo to bzdura i szczyt bezmyślności.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •