Tak logowalem sie od nowa Vagiem,
Skoro N75 do wymiany to juz zamowilem nowy, w srode do odbioru wtedy zobaczymy dalej,
A teraz pytanie troche z innej beczki przy jakiej temp. zalacza wam sie wentylator chlodnicy?? bo ja po podpiecu waga zauwazylem ze moj wlacza sie dopiero przy 97 C
czy tak ma byc czy tez moze czujnik temp do wymiany??

[ Dodano: |29 Maj 2010|, 2010 18:22 ]
Wiec N75 wymieniony na nowy kupiony w ASO a blad wciaz ten sam, po wykasowaniu ciagle powraca

Po odpieciu N249 znowu nie wyskakuje zaden dodatkowy blad,

Zastanawia mnie kilka rzeczy, ktore zauwazylem przy przewodach do ktorych podlacznany jest N75, mianowicie u mnie zastosowana jest jakas dziwna przedłużka,
Przewod idzie gdzies spod akumulatora w strone zaworu N75 (kolor przewodow brazowo-zolty i niebiesko-zolty) w polowie drogi zastosowana jest przedłużka (jak by fabrycznie nie moznaby bylo dac wystarczajaco dlugiego przewodu do zaworu) i kolory przewodow zmieniaja sie na zielono-brozowy i zolto-czarny

A do N249 wchodza przewody koloru zolto-czarnego i szaro-zielonego
wszystko pokazane na zdjeciach





Czy ktos moglby mi napisac jak jest u was i jakiego koloru przewody sa u was we wtyczkach bo moze jakis "szpec" kiedyccos poprzerabial i pozamienial tam cos i stad cale to zamieszanie

Zauwazylem jeszcze ze przy przyspieszaniu (krece teraz silnik tylko do max 3tys juz od niskich obrotow slysze swist powietrza jakby z turbiny a przecież turbiny nie powinno byc slychac w ogole, moze to podpowie wam co ewentualnie powinnem sprawdzic
Moze to DV uszkodzony i upuszcza cisnienie??