Fajnie ze jest to już dostępne w PL Jednak nie ma na stronce wszystkich koniecznych informacji .

ZAINO to bardziej system kosmetyków które należy używac razem .
Z-8 jest świetny jednak nie jest to podstawowy produkt do pielęgnacji lakieru .
Z-6 i Z-8 stosuje się po woskowaniu i miedzy woskowaniami , produkty te wzmacniają w znacznym stopniu efekt i i reagują z warstwa wosku tworząc dodatkowe zabezpieczenie .

Jeśli chcesz zacząć używać te produkty to trzeba kupić cały zestaw żeby to miało sens i efekt był widoczny .

Będziesz potrzebował : Z-18 ClayBar , Z-7 Show Car Wash , Z-5 PRO Show Car Polish i/lub Z-2 PRO Show Car Polish
Z-6 Ultra Clean Gloss Enhancer Spray i na specjalne okazje właśnie Z-8 Grand Finale Spray Seal .
Z-18 konieczny jest tylko przy rozpoczęciu używania ZAINO później już nie będzie Ci potrzebny , Z-7 można zastąpić innym szamponem samochodowym który nie bedzie zmywał istniejącej warstwy wosku i jest klasycznym szamponem nie żadnym 2-w jednym ( szampon z woskiem , itp ) .
Teraz cala procedura

Przed pierwszym użyciem wosku zalecane jest wymycie auta klasycznym plynem do mycia naczyń , usunie on wszystkie pozostałości wosków używanych wcześniej .
Musi to być klasyczny detergent nie żadne ekologiczne płyny Zaino zaleca DAWN niebieski , nie wiem czy jest on sprzedawany pod ta nazwa w EU

Po wymyciu auta trzeba użyć Z-18 ClayBar , ma to na celu usuniecie wszelkich mikroskopijnych cząsteczek które z biegiem czasu przylegają do lakieru jak również usuniecie cieniutkiej warstwy utlenionego lakieru która naturalnie pojawia się z biegiem czasu . Po tym zabiegu auto gotowe jest do woskowania .

Woskowanie warto zaczynać używając Z-5 PRO Show Car Polish jest on bardzo pomocny przy usuwaniu mikro rysek które z zasady zawsze świetnie widać na czarnym lakierze w świetle dziennym . Po 3- cim użyciu wosku większa ich część staje się niewidoczna . Po zużyciu butelki Z-5 można przejść na Z-2 , daje on delikatnie głębszy efekt .

Z-6 i Z-8 używa się po woskowaniu lub miedzy woskowaniami wyostrzają one efekt woskowania i utrwalają połysk , zapewniają tez mniejsza podatność lakieru na przyciąganie kurzu .

Ja używam jeszcze ZFX Flash Cure Accelerator Additive dodaje się to do wosków Z-5 lub Z-2 i zapewnia to znaczne skrócenia czasu całkowitego związania się wosku i pozwala na położenie do 3 warstw wosku w w tym samym dniu , bez tego trzeba odczekać 24H
Generalnie efekt działania tych kosmetyków potęguje się z czasem używania i ilością warstw

Nie widzę ZFX w ofercie na tej stronie ale pewnie nie było by problemu skro jest reszta produktów .

Meguiars to świetne produkty ale nie mam z nimi żadnego doświadczenia .

ZAINO mogę polecić z czystym sumieniem . Fakt ze ceny są wyższe niż reszta kosmetyków i jest lekko upierdliwa początkowa procedura ale efekt jest na prawde świetny ..






Pozdrawiam