KANGUR,
Tak jest dobrym paliwem do silników do tego przystosowanych, duże v8 dobrze znoszą LPG jest wiele motorów które nic nie robią sobie z gazu ale 1,8T nie został do tego stworzony i prędzej czy pózniej będą z nim problemy, wszystko zależy od stanu a wiemy że są to już nie najmłodsze auta i wpadają w ręce różnych fachowców tuningowców.
Prosty przykład kolega założył sekwencje do volva v 70R był zadowolony i tanio śmigał ale jakiś miech temu wypaliło mu głowice i kilka zaworów, po dobrej znajomości 3tyś pękło ot i zaoszczędził.( w 1.8T jest 20V więc koszta będą większe)
Ja przed laty śmigałem Hondą 2.0.I 131Hp na sekwencji i sprawuje się do tej pory nowemu właść. a zrobił już 150tyś na tej instalacji LANDI RENZO , w 2005r dałem za nią 5tyś i bardzo się to opłacało.
Wiadomo że każdy zrobi jak uważa ale szczerze odradzam LPG do 1.8T i to jeszcze w koniec kropka
CZORNALDO
Większość nowoczesnych ECU w instalacjach gazowych działa na podstawie samoadaptacji względem ori ECU i nic się w nich nie ustawia
Jeżeli wgrasz nowe oprogramowanie do ori. ECU to ECU LPG powinien to zczytać i zaadoptować się do nowych warunków pracy, tylko jest taka kwestia czy ten model instalacji ma jeszcze jakiś zapas chodzi głownie o wtryski.
Generalnie to powinno się robić tak że przed zalożeniem LPG dobieramy trochę wydajniejszą instalacje np do 250HP zakładając ją do 180tki i wtedy modyfikujemy auto
POZDRAWIAM