Cytat Zamieszczone przez czornaldo
ja zakladalem jakis miesiac temu sekwencje do TT 1.8 T FWD. zaplacilem 3,5 K - sekwencja BRC ( jedna z najlepszych) i zestaw do 160 kW - z tego cos ie orintuje najmocniejsze wtryskiwacze z mozliwych. Auto hula prawie jak na benzynce jest minimalna roznica ale jak mas zklienta na siwtlach zawsze mozesz wskoczyc na benzynke. zbiornik 47 litrow ( wbijasz do 38 litrow podczas tankowania) pozwala na przejechanie kolo 230 km srednio osobiscie jestem zadowolony bo jezdze gdzie chce i mam w powazaniu $$$ na paliwo... a zaoszcedzona kase zainwestuje w autko

PS : liczac ze jezdzisz kolo 2 tys km miesiecznie - w ok pol roku jestes w stanie inwestycje na lpg odrobic ja robie troszke wiecej wiec miodzik





to wychodzi ze pali 17 gazu na sto ..... 38 litrow gazu twoja spali na 230 km, ja 230 km za 100 zl robie, i mysle ze wiekszosc posiadaczy osiek

wiec koszt przej 230 km... GAZ ok 65 -68 zl zaoszczedzone ok 33-35 zl wiec na 100 km oszczednosc ok 17.55 zl

koszt przej 100 km na benz to 45 zl. czyli 10 litrow
koszt przej 100 km na gazie to 28 zl. czyli 17 litrow (litr gazu chyba 1.65 zl)


oszczednosc przy przej miesiecznym 2000 km
czyli 20 razy 17.55 zl = 351 zl okolo

po 10 mies sie zwroci instalacja w przypadku naszego kolegi. a 11-tego miesiaca zostanie mu 350 zl w kieszeni


pozatym jestem ciekawy co z turbina.... sie stanie jak gaz ma wyzsza temperature spalania . i duzo bardziej gorace gazy ida na wirnik, co z zaoworami, ?