Hej ArTTur,

Dobrze że jesteś

piszesz ...
"Lemmiwinks nie jest programem do tuningu , zmienia on ustawienia kanalow adaptacyjnych a nie danych zapisanych w ''E-prom-ie '' tam gdzie jest zapisany program .
Da sie tym nieco poprawic przy specyficznych modyfikacjach i pomaga w pewnych sytuacjach jednak ingerencja w dozowanie paliwa bedzie korygowana przez program do zapisanych w nim wartosci . Te 40 koni przyrostu to moze byc albo chwilowy efekt albo ustawienia zrobione po zamontowaniu w aucie wtrysku wody z metanolem .. "

Byłem przekonany że to cos w rodzaju soft tuningu. Ze od tego warto by było zacząć. Nie twierdzę, że da to 40 koników in plus - to dotyczyło Dual'a (tak niby obiecują). Czy jednak nie warto z tym delikatnie zaznaczam poeksperymentowac?

i dalej piszesz...

"Nie podoba mi sie natomiast pomysl z polowiczna klatka ..
Nie da sie tego tak zrobic zeby wygladalo Ok bez niszczenia lub zdejmowania tapicerki .
Jesli chcesz sie pozbyc tylnych siedzen to warto zastanowic sie nad orginalnymi czesciami .
Audi sprzedaje zestawy przeznaczone do tego celu a czesci te orginalnie montowane sa w Audi TT Sport Quattro . Cena jest spora ale wyglada profi .

Fajne foto -siatka zabezpieczajaca bagaż i pałąk. Troszkę to jednak przypomina w autku miejsce na zakupy. Półklatka (uberrollbugel) wyglada znacznie lepiej.Sportowo. Właśnie do Sport Quattro jest robiona. Korzysta z istniejących śrub po kanapie- i to jest ważne. A tapicerki juz nie mam- nie będzie czego niszczyć. I bez względu na to czy klatka będzie czy nie, tapicerki nie wkładam - no chyba przy sprzedaży w bliżej nie określonej przyszłości.

Masz jakieś zdjęcie z zamontowanym tym zestawe OEMplus? Jeżeli tak, to proszę wrzuć.

Pozdrawiam,